چرا دولت فدرال اجازه می دهد کانادایی ها در طی بیماری همه گیر COVID-19 به خارج از کشور سفر کنند

خبرها حاکی از آن است که بسیاری از مرغ های برفی در زمستان امسال به سمت جنوب حرکت می کنند ، علی رغم ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 ، برخی از هموطنان کانادایی را که احساس می کنند اجازه رفتن ندارند ، به خطر انداخته است.

باری تیت از سیدنی ، پیش از میلاد گفت: “من فکر می کنم این باید کاملاً متوقف شود ، 100 درصد متوقف شود.” این یک بیماری همه گیر است. این زندگی و مرگ است.

تیت و همسرش پتی لاک-لوکوویچ معمولاً هر زمستان به مدت دو ماه به مکزیک سفر می کنند. اما امسال آنها به دلیل ترس از بیمار شدن با COVID-19 در خارج از کشور ، در خانه اقامت دارند.

لاک-لوکوویچ گفت: “ما در محدوده خانه کوچک خود در اینجا احساس امنیت می کنیم.”

با این حال ، برخی مرغ برفی استدلال می کنند که آنها به همان اندازه ایمن خواهند بود در جنوب ، زیرا آنها قصد دارند اقدامات احتیاطی مربوط به COVID-19 را انجام دهند.

باری تیت و پتی لاک-لوکوویچ از سیدنی ، پیش از میلاد در بازدید گذشته از لا مانزانیلا ، مکزیک. این زوج به طور معمول دو ماه در Mexco بودند ، اما به دلیل همه گیری COVID-19 امسال شرکت نمی کنند. (ارائه شده توسط پتی لاک-لوکوویچ)

دولت فدرال در کنار لاک لوکوویچ است و به کانادایی ها توصیه می کند که این کار را انجام دهند از سفرهای غیر ضروری به خارج از کشور خودداری کنید در طی همه گیری

اما این فقط یک مشاوره است ، به این معنی که کانادایی ها هنوز هم می توانند آزادانه تصمیم خود را در کانادا رها کرده و به حقوق اساسی قانون اساسی کانادایی ها برگردانند.

کری فروک ، کارشناس حقوق اساسی گفت: “این همیشه یک تعادل بین اجازه دادن به مردم برای نوعی زندگی خود و دولت تلاش برای کنترل بحران های بهداشتی است.”

لطفا نرو

در ماه مارس ، دولت فدرال مشاوره خود را مبنی بر عدم سفر به خارج از کشور ، برای جلوگیری از گسترش COVID-19 صادر کرد.

پس از شروع هوای سرد در پاییز و برخی مرغ های برفی شروع به بسته بندی چمدان های خود ، دولت پیام خود را دو برابر کرد.

ماه گذشته ، آن را هشدار در وب سایت خود قرار داده است، به سالمندان هشدار می دهد که در خانه بمانند ، زیرا سن آنها باعث آسیب پذیری بیشتر در برابر بیماری جدی COVID-19 می شود.

این ماه، نخست وزیر جاستین ترودو و معاون نخست وزیر کریستیا فری لند هر یک درخواست عمومی کردند.

فری لند روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “این زمان سفرهای غیر ضروری نیست. ایده خوبی نیست.”

تماشا کنید: مدیر ارشد عمومی کانادا در مورد آینده COVID-19 صحبت می کند

دکتر ترزا تام ، رئیس بهداشت عمومی کاناداس ، با ملی پوشان اندرو چانگ در مورد فصل تعطیلات و پایان یافتن بیماری همه گیر COVID-19 صحبت می کند. 6:31

با این حال ، Freelandadded گفت که دولت مانع از رفتن مردم نمی شود. “او به فرانسه گفت:” ما جلوی آنها را نخواهیم گرفت.

در نتیجه ، کانادایی ها آزادانه می توانند به کشورهایی که دارای مرزهای باز هستند سفر کنند ، از جمله ایالات متحده که با وجود مرزهای زمینی بسته ، کانادایی ها می توانند به کشور پرواز کنند.

در همین حال ، برخی دیگر از کشورهای غربی ماننداسترالیا، فرانسه و انگلستان به عنوان بخشی از اقدامات فعلی قفل برای جلوگیری از میزان عفونت ، از سفر شهروندان خود به خارج از کشور برای سفرهای غیر ضروری جلوگیری کنید.

اسکاتلند همچنین سفر به خارج از کشور را برای شهروندان ساکن در نقاط داغ COVID-19 ممنوع می کند.

دولت اسکاتلند در وب سایت خود اظهار داشت: “تعطیلات ، از جمله خارج از کشور ، بهانه معقولی برای ترک نیست.”

چرا کانادا منع سفر ندارد؟

روز چهارشنبه در جلسه کمیته دولت ، بیل بلر ، وزیر ایمنی عمومی گفت که دولت صلاحیت جلوگیری از سفر کانادایی ها به خارج را ندارد. وی افزود: “و آنها طبق قانون اساسی حق بازگشت دارند.”

در منشور حقوق و آزادی های کانادا آمده است که کانادایی ها حق ورود و خروج از کشور را دارند.

کری فروک ، استادیار حقوق در دانشگاه نیوبرانزویک ، گفت که کانادا باید مدیریت بحران COVID-19 و حقوق اساسی کانادایی ها را متعادل کند.

Froc ، استادیار حقوق دانشیار دانشگاه نیوبرانزویک ، گفت كه دولت فقط به دلایل موجه می تواند این حق را محدود كند و توجیه ممنوعیت سفر احتمالاً یك نبرد سخت است.

وی گفت: “دادگاه از ممنوعیت های مطلق واقعاً کم نور است.” “من كاملاً طرفدار این هستم كه دولت بحران COVID را جدی بگیرد ، سیاست هایی را برای محدود كردن مسافرت در نظر بگیرد ، اما آنها مجبورند این كار را به روشی انجام دهند كه به حقوق اساسی مردم احترام كافی بگذارد.”

خطرات چیست؟

لاک لوکوویچ ، که زمستان امسال در خانه خود به سر می برد ، گفت که او قبول می کند که کانادایی ها حق سفر به خارج از کشور را دارند ، اما امیدوار است کسانی که این کار را انجام می دهند در صورت مشکل به دولت کمک نمی کنند.

“آیا کانادا قرار است با پول ما آنها را وثیقه دهد؟” او گفت.

هنگامی که COVID-19 گسترش جهانی خود را در بهار آغاز کرد و پروازهای بسیاری لغو شد ، Global Affairs Canada با شرکت های هواپیمایی همکاری کرد تا کانادایی های گرفتار را به خانه ببرد.

اما اکنون اداره دولت هشدار می دهد كه برای بار دوم به مسافران كانادایی كمك نمی كند.

سخنگوی امور جهانی کریستل چارتران در نامه ای الکترونیکی گفت: “دولت کانادا در حال برنامه ریزی برای پروازهای تسهیل شده دیگری برای بازگشت کانادایی ها نیست و ممکن است ظرفیت محدودی برای ارائه خدمات کنسولی داشته باشد.”

چارتران توصیه کرد که ، کانادایی ها قبل از ترک کشور بررسی کنند که آیا بیمه پزشکی آنها بیماری های مربوط به COVID 19 و اقامت طولانی مدت احتمالی در خارج را پوشش می دهد.

کارگزار بیمه مسافرتی مارتین فایرستون گفت که او به مشتریان مرغ برفی خود توصیه می کند که در طی بیماری همه گیر COVID-19 به خارج از کشور سفر نکنند. (ارائه شده توسط مارتین فایرستون)

کارگزار بیمه مسافرتی ، مارتین فایرستون ، گفت اگر مسافران نتوانند بیمه کافی بخرند و بیمار شوند ، بابت این صورت حساب مشکلی نخواهند داشت و این شامل هرگونه هزینه مدودک است.

فایرستون با Travel Secure در تورنتو گفت: “شما به خانه مداوا نخواهید رسید مگر اینکه ابتدا کارت اعتباری به آنها بدهید و آنها آن را بگذارند و سپس تأیید شود.” “تا جایی که دانش من است ، نمی بینم که این امر به عهده مpدی است.”

علی رغم خطرات ، بسیاری از مرغ های برفی هنوز قصد دارند به سمت جنوب حرکت کنند. فایرستون گفت که حدود 40 درصد از 1000 مشتری مرغ برفی او قبلاً سفرهای خود را رزرو کرده اند.

فایرستون که به مشتری های خود توصیه می کند در طول بیماری همه گیر مسافرت نکنند ، گفت: “این با من است که به آنها می گویم که نروند.

“حتی به همان اندازه که از خود محافظت می کنید ، هنوز هم نمی توانید از خود در برابر آن محافظت کنید [the]کاملاً ناشناخته است. “

مسافران کانادایی که به خانه برمی گردند باید 14 روز قرنطینه کنند. فری لند گفت که این قانون همچنان “بسیار سختگیرانه اجرا می شود”.