چرا موارد COVID-19 در سراسر کانادا در حال افزایش است و چه کارهایی باید انجام شود

این گزیده ای از Opinion Second ، هفته نامه اخبار سلامت و پزشکی است که هر شنبه صبح برای مشترکان از طریق ایمیل ارسال می شود. اگر هنوز مشترک نشده اید ، می توانید این کار را با کلیک روی اینجا انجام دهید.


شش هفته پیش ، نخست وزیر جاستین ترودو گفت که این کشور در “دوراهی” در بیماری همه گیر COVID-19 قرار دارد.

اکنون ، با احتساب تصادف در مناطقی که در موج اول عملاً توسط ویروس دست نخورده بودند ، به نظر می رسد که ما اشتباه تغییر مسیر داده ایم.

از زمان ارائه نظرات ترودو بیش از 100000 مورد جدید COVID-19 و بیش از 1000 مورد مرگ در این کشور مشاهده شده است.

درصد تست های COVID-19 در سراسر کشور که مثبت شده اند نیز بیش از 235 درصد از 1.4 درصد در اواسط سپتامبر تا 4.7 درصد در هفته گذشته.

پس کانادا کجا اشتباه کرد؟

کارشناسان می گویند ترکیبی از اقدامات کافی بهداشت عمومی و رضایت خاطر ما را به جایی که امروز رسیده ایم رسانده و باید سریعاً برای برگرداندن اوضاع یا حداقل جلوگیری از وخیم شدن آنها اقدام کنیم.

کانادا در پیروی از پیروزی ها “ناکام” ماند

کره جنوبی به ما آموزش داد که با ایجاد یک آزمایش قوی ، ردیابی و جداسازی سیستم ، می توان شیوع ویروس کرونا را کنترل کرد بدون اینکه جمعیت شما را تحت فشارهای گسترده قرار دهد.

نیوزیلند با سرعت پایین قفل شد ، سپس به یک مدل کره جنوبی متمرکز بر ساخت آزمایش ، ردیابی و جداسازی موارد تغییر جهت داد.

اما استرالیا راه سختی را در موج دوم آموخت که اگر اجازه دهید ویروس کرونا برای مدت طولانی کنترل نشود ، برای کنترل آن از طریق قفل بیشتر و اقدامات جدی بهداشت عمومی ، اقدامات سختی لازم است.

ریوات دئوناندان ، متخصص اپیدمیولوژی بهداشت جهانی و دانشیار دانشگاه اوتاوا گفت: “درس در همه دنیا این است که مکانهایی که بهترین نتیجه را می دهند مکانهایی هستند که سخت و زود هنگام عمل می کنند.”

“همان جایی است که ما شکست خوردیم.”

به گفته کارشناسان ، کانادا در مقایسه ، ظاهراً هنوز این درسها را نیاموخته است.

دکتر عرفان دالا ، معاون رئیس کیفیت پزشکی در Unity Health در تورنتو ، گفت: “در کانادا ، ما هرگز اهداف روشنی را تعیین نکردیم و بنابراین بدون ایجاد یک آزمون جامع ، استراتژی ایزوله ردیابی را باز کردیم.”

“ما به اندازه کافی از شاخص ها پیروی نکردیم و اکنون هزینه آن را پرداخت می کنیم. خبر خوب این است که ما تقریباً بهای بدی را که مردم برخی از کشورهای دیگر پرداخت می کنند نمی پردازیم ، اما اشتباه بزرگی است که خودمان را با بدترین کشورهای جهان مقایسه کنیم. “

انتاریو “بسیار ناپایدار”

در انتاریو ، در حال حاضر وجود دارد تقریبا 150 شیوع در خانه های مراقبت طولانی مدت ، میانگین هفت روز موارد وجود دارد تقریباً به 1000 رسیده است و بیشترین تعداد مرگ ناشی از COVID-19در این روز یک روز اتفاق افتاد

دالا ، که همچنین دانشیار دانشگاه تورنتو است و در کمیته های استانی و فدرال مربوط به پاسخ COVID-19 عضویت دارد ، گفت: “وضعیتی که اکنون در آن قرار داریم بسیار ناپایدار است.”

“ما را در مسیر رسیدن به نتایج مختلفی که در بلژیک ، سوئیس ، انگلستان و بسیاری از ایالت های آمریکا مشاهده می کنیم ، کاری طولانی نمی کند.”

اما با بیش از نیمی از موارد انتاریو با هیچ پیوند شناخته شده ای برای موارد قبلی وجود ندارد و انتقال جامعه بیداد می کند ، کارشناسان می گویند این استان دید کافی کافی در مورد وضعیت ندارد.

مطلب جدید جذاب
آیا مرگ از پیش مقدر شده است؟

دکتر اندرو موریس ، استاد بیماریهای عفونی در دانشگاه تورنتو و مدیر پزشکی ، گفت: “ما نمی فهمیم که چند نفر به این ویروس آلوده شده اند. ما می دانیم که این تعداد زیاد است ، اما واقعاً اندازه آن را نمی دانیم.” برنامه مدیریت میکروبی در شبکه بهداشت دانشگاه سینا – سایپرز ، باشگاه دانش

“اگر این یک کوه یخ بود ، ما نمی دانیم که مقدار آن در زیر یا پایین آب است.”

با وجود این ، انتاریو در حال حرکت است تا محدودیت ها را کاهش دهد در بیشتر استان ، حتی بدون برخورد به آن ظرفیت کامل تست و ردیابی تماس و جدا کردن مواردی که کار نمی کنند در نقاط گرم مانند تورنتو به دلیل حجم زیاد.

وی گفت: “ما در انتاریو می دانیم كه 1000 مورد در روز وضعیت پایدار نیست. شیوع بیش از حد در بیمارستان ها ، شیوع بیش از حد در خانه های مراقبت طولانی مدت است.”

وی افزود: “ما باید تعداد موارد را از 1000 مورد در روز به 50 یا 100 مورد در روز کاهش دهیم. و وقتی به آنجا برگشتیم ، باید استراتژی آزمایش ، ردیابی ، ایزوله داشته باشیم كه م worksثر باشد.”

تماشا کنید | سیستم محدودیت های انتاریو زیر آتش:

انتاریو از یک سیستم طبقه بندی شده جدید برای ایجاد محدودیت COVID-19 خبر داده است ، اما منتقدان می گویند آستانه های بلند آسمان مانع از گسترش ویروس در سراسر استان می شوند. 1:59

مانیتوبا از “راحتی” رنج می برد

منیتوبا از یکی از مثالهای درخشان کانادا در مورد چگونگی مدیریت موفقیت انتشار ویروس کرونا ، با استفاده از تک نسخه آن استفاده کرد بدترین شیوع.

نخست وزیر برایان پالیستر روز دوشنبه گفت: “برخی از ما راه خود را گم کردیم و اکنون COVID ما را می زند.” “شاید ما توسط موفقیت اولیه خود نفرین شده باشیم.”

این موفقیت های اولیه بود که باعث شد استان از نگهبانی خود جلوگیری کند و در مواردی که ویروس دوباره وارد جامعه می شود ، در معرض آسیب قرار گیرد.

جیسون کیندراچوک ، استادیار پاتوژنز ویروسی در دانشگاه منیتوبا در وینیپگ و کانادا گفت: “ما در اوایل بهار واکنش بسیار خوبی داشتیم. ما کارها را خیلی سریع تعطیل کردیم ، به نظر می رسید که همه افراد کاملاً سرنشین هستند و پرونده ها کاهش می یابد.” صندلی تحقیقاتی ویروس های نوظهور.

“و این ، احتمالاً ، از برخی جهات ، در همه سطوح احساس رضایت می کند.”

کیندراچوک گفت که از آنجا که مانیتوبا متحمل فشار COVID-19 که در سایر مناطق کشور شده است نبود ، تمرکز خود را بر روی نیاز به آمادگی برای آینده از دست داد.

وی گفت: “پس از آن همه چیز در زمان مناسبی که رشد نمایی داشتیم رخ داد ، انتقال جامعه داشتیم ، احتمالاً حوادث بسیار گسترده ای داشتیم ، شیوع هایی داشتیم که در مراکز مراقبت طولانی مدت اتفاق افتادند.”

“بدترین اتفاق ممکن بود رخ داده باشد.”

آلبرتا با “نقطه اوج” روبرو می شود

آلبرتا روز پنجشنبه سوابق COVID-19 را شکسته و مواردی را که مقامات بهداشتی بعنوان “حدود 800” مورد جدید توصیف کردند ، ثبت کرد تعداد مشخصی در دسترس نبود به دلیل مشکلات فنی در سیستم گزارش استان.

این استان دیگری است که شاهد تعداد کم پرونده ها در تابستان به آرامی پس از توقف بود ، اما منتظر عمل برای اعمال محدودیت های شدیدتر بود و اکنون با وخیم شدن موج دوم روبرو است.

مطلب جدید جذاب
تاریخچه شرکت آدیداس/ ادیداس Adidas و نحوه تشکیل آن

دکتر لینورا ساکسینگر ، متخصص بیماری های عفونی و دانشیار دانشکده پزشکی دانشگاه آلبرتا ، این وضعیت را “بسیار نگران کننده” خواند.

وی گفت: “شما می توانید چیزهایی را در حال جوشیدن داشته باشید ، و سپس فقط شروع به جوشیدن می کند که یک نقطه اوج وجود دارد و شروع به تغییر می کند.”

“و وقتی این اتفاق می افتد ، آنچه در سراسر جهان دیده ایم ، این است که اقدامات در آن مرحله اولیه واقعا یک تغییر بزرگ است.”

نخست وزیر آلبرتا ، جیسون کنی ، خواستار محدودیت شدیدتر بهداشت عمومی در این هفته را رد کرد ، در همان زمان رکورد 171 نفر با COVID-19 در بیمارستان بستری شدند ، 33 نفر از آنها در ICU بودند و 9 نفر دیگر جان خود را از دست دادند.

کنی روز جمعه با رد درخواست اقدامات بعدی برای جلوگیری از شیوع ویروس گفت: “ما شاهد هستیم که سایر حوزه های قضایی قفل های گسترده ای را اجرا می کنند ، بی تفاوت حقوق مردم را نقض می کنند و معیشت را از بین می برند.”

“هیچ کس نمی خواهد این اتفاق در آلبرتا رخ دهد.”

ساکسینجر گفت که آلبرتا باید به دنبال تقلید از “قطع کننده مدار“مدل کنترل ویروس از انگلستان ، متمرکز بر قفل کوتاه است که می تواند در صورت موفقیت آمیز بودن انتقال ، وقفه را قطع کرده و تعداد پرونده ها را به سرعت معکوس کند.

تماشا کنید | کنی از جمع شدن در خانه ها جلوگیری کنید ، آلبرتانی ها را تشویق می کند:

نخست وزیر جیسون کنی از آلبرتانی ها می خواهد که مهمانی ها یا شام های بزرگ خانوادگی را برگزار نکنند و محدودیت 15 نفره در اجتماعات اجتماعی را به همه جوامع موجود در لیست تماشای COVID-19 استان ها گسترش می دهد. 2:42

وی گفت: “بخش خاصی از جمعیت دیگر واقعاً دیگر به آن توجه نمی كنند.” “بنابراین ممکن است شما نیاز به آن قفل کوتاه ، تیز و قفل دار داشته باشید که قابل مشاهده باشد تا در واقع کل جمعیت دوباره درگیر شوند.”

ساکسینگر گفت که او نگران است آلبرتا به دلیل افزایش انتقال جامعه و ردیابی ناکافی ارتباط ، محدودیت “هدفمند” را پشت سر بگذارد و با موارد جدید و بستری شدن در بیمارستان “تحت کنترل” قرار گیرد.

وی گفت: “من واقعاً می ترسم که این کار به طرز بسیار بدی انجام شود.” “بسیاری از ما در حال حاضر بسیار مضطرب هستیم و بیمارستان ها از قبل تحت فشار قرار گرفته اند.”

تعداد ثبت در سال قبل از میلاد

بریتیش کلمبیا برای آزمایش شدید آن ستایش کرد ، ردیابی و جداسازی نزدیکی را بدست آورد مدل جهانی در مورد چگونگی کنترل موثر شیوع ویروس ، اما اگر کنترل مجدد موج افزایش موارد را به دست نیاورد ، می تواند پیشرفتی را که ایجاد کرده به خطر بیندازد.

این استان دو هفته متوالی این هفته پرونده رکورد بالای COVID-19 را ثبت کرده است ، در حالی که 425 در روز پنجشنبه و 589 در روز جمعه به 3،741 پرونده فعال در استان اضافه شده است.

برخلاف کبک ، که یک ماه پس از شروع مدرسه شاهد افزایش موارد خود بود و برای کنترل مجدد کنترل خود تلاش می کرد ، پیش از میلاد تاکنون عمدتاً شیوع محیط های جامعه را دیده است.

دکتر سرینیواس مورتی ، متخصص بیماری های عفونی و استادیار بالینی در کودکان در دانشگاه بریتیش کلمبیا گفت: “بیشتر انتقال ها از طریق اجتماعات از نوع پخش کننده گسترده اتفاق می افتد که با افراد زیادی در یک اتاق اتفاق می افتد.”

مطلب جدید جذاب
کارتن های مخصوص اسباب کشی - ویرگول

“من فکر می کنم عدم توجه ما به این موضوع ، و اینکه چگونه می توانیم مکانهایی را که می دانیم وقایع انتقال گسترده در آن اتفاق می افتد هدف قرار دهیم ، احتمالاً به سختی ممکن نبود.”

مورتی گفت که محدودیت های جدید بهداشت عمومی بر این موضوع متمرکز است محدود کردن اندازه اجتماعات، ماسک های اجباری در مراکز بهداشتی و درمانی تهدید مشاغل با تعطیلی عدم پیروی از دستورالعمل ها امیدوارم که باعث کاهش اعداد و جلوگیری از قفل شود اما زمان بر است.

وی گفت: “تاكنون ما توانسته ایم با جمع آوری اطلاعات بسیار دقیق ، بیشتر موارد مربوط به رویدادهای فراگیر رخ داده را پیگیری و ردیابی و جداسازی كنیم.”

وی افزود: “اما اگر در جامعه تعداد پرونده های پیوندی افزایش یافته و غیرقابل پیوند وجود داشته باشد كه قابل ردیابی و جداسازی نباشد ، بدیهی است فاصله اجتماعی در مقیاس بزرگ احتمالاً گام بعدی خواهد بود.”

حباب آتلانتیک نیاز به هوشیاری دارد

حباب آتلانتیک، یک داستان موفقیت برای مهار گسترش COVID-19 ، مدل دیگری است که سایر مناطق کشور می توانند از آن بیاموزند.

چهار استان اقیانوس اطلس محدودیت های شدیدی را در نقاط ورود ایجاد کردند ، به سرعت تلاش کردند تا شیوع جدید COVID-19 را کنترل کنند و بر روی ردیابی و جداسازی تماس تهاجمی متمرکز شدند.

اما سوزان کرکلند ، متخصص اپیدمیولوژی گفت که افزایش اخیر موارد در مناطقی از کانادا که در موج اول به آن شدت آسیب ندیده است ، یادآوری جدی نیاز به منطقه برای جلوگیری از جلوگیری از نگهبانی آن است.

کرکلند ، رئیس بهداشت عمومی و اپیدمیولوژی دانشگاه دالاهوسی در هالیفاکس گفت: “ما باید دائماً هوشیار باشیم.” تا زمانی که COVID معرفی نشود ، حال ما خوب است. خیلی سریع گسترش می یابد. “

استانهای اقیانوس اطلس تاکنون از شیوع ویروس با منشأ ناشناخته در جامعه جلوگیری کرده اند ، اما کرکلند می گوید که افزایش تعداد در سراسر کشور نشان می دهد که این اتفاق ممکن است در هر نقطه از شمال نیز رخ دهد.

نوناووت اولین مورد ابتلا به COVID-19 روز جمعه را تأیید کرد و در حالی که مقامات بهداشتی گفتند که ردیابی تماس در حال حاضر در جامعه در حال انجام است ، تیم واکنش سریع منطقه “در آماده باش است تا در صورت لزوم به مدیریت وضعیت کمک کند.”

تماشا کنید | هیچ نشانه ای از ترکیدن حباب وجود ندارد:

مانند یک خانواده بزرگ ، چهار استان آتلانتیک نیز خود را محاصره کرده اند و اقداماتی را برای محدود کردن موارد خارجی و COVID-19 ایجاد کرده اند. تا کنون ، کار کرده است و به نظر نمی رسد که عجله زیادی برای ترکیدن حباب آتلانتیک وجود داشته باشد. 5:09

کرکلند گفت: مشترکات آتلانتیک کانادا با شمال بسیار بیشتر از استانهای پرجمعیت مانند انتاریو است و هر دو منطقه آینده نامشخصی دارند.

وی افزود: “بخشی از دلایلی که ما به خوبی انجام داده ایم این است که در انزوا قرار گرفته ایم.” آنها همچنین از پیام رسانی های بهداشت عمومی و جامعه مطابقت داشته اند.

“اما هر لحظه که جامعه گسترش یابد ، دوباره در آن شرایط قرار می گیریم که خود را در معرض خطر بزرگی قرار می دهیم. بنابراین راحت بودن راضی است.”


برای خواندن کل خبرنامه دوم خبرنامه هر شنبه صبح ، با کلیک روی اینجا مشترک شوید.