چرا همه گیری ، رانندگان جوان را از اجاره های کوچک خود در هسته تورنتو خارج می کند

در یک کاندو 450 فوت مربعی ، تنها جایی که استفان تایسون توانست میز کار خود را قرار دهد درست در کنار تخت خود بود.

قبل از COVID-19 ، ایده خوبی به نظر می رسید که فضای زندگی را برای بسیاری از امکانات رفاهی در مرکز شهر تورنتو تجارت کنید. اما بعد؟ نه خیلی

وی گفت: “شما نمی توانید از رستوران ها لذت ببرید ؛ این تعامل اجتماعی و انرژی وجود ندارد … درصورت عدم استفاده از مزایای تورنتو واقعاً منطقی نیست که پول زیادی برای یک جعبه کفش بپردازید.” تایسون

بنابراین وقتی همه گیر شد ، کار و خوابیدن در یک اتاق به سرعت پیر شد و او ترجیح داد تا لیبرتی ویلیج تورنتو را برای واحدی بیش از دو برابر اندازه در همیلتون ترک کند. تایسون می گوید که نه تنها یک اتاق اضافی برای یک دفتر خانه مشخص تعیین کرده است ، بلکه با دانستن اینکه ماهیانه 400 دلار پس انداز می کند ، آرامش بیشتری دارد.

او تنها نیست که وضعیت خانه خود را دوباره ارزیابی می کند. در پی COVID-19 ، کارشناسان املاک و مستغلات می گویند که افراد بیشتری به دنبال فضای بیشتر محله های اصلی تورنتو را ترک می کنند. حتی بعضی ها ترجیح می دهند خانه های دور از مسکوکا را خریداری کنند ، زیرا نزدیک بودن به دفتر دیگر وقتی از خانه کار می کنند اهمیت چندانی ندارد.

انتخاب بیشتر اجاره ، قیمت اجاره بهتر

کارشناسان املاک و مستغلات می گویند ، مهاجرت یکی از دلایل وجود واحدهای اجاره ای بیشتر در بازار است.

ارقام جدید سه ماهه سوم هیئت املاک تورنتو (TREB) نشان می دهد که در حال حاضر 113 درصد واحد بیشتر از سه ماهه سوم سال گذشته که 16،350 واحد اجاره وجود دارد ، برای اجاره در بازار موجود است.

اکنون تقریباً 35000 مورد در منطقه تورنتو بزرگ وجود دارد.

بسیاری از پروژه های ساخت و ساز و زیربنایی در طول همه گیر COVID-19 ادامه داشته اند. واحدهای جدید به زودی می توانند وارد بازار اجاره و فروش شوند زیرا سرمایه گذاران سعی در خلاص شدن از شر واحدهایی دارند که توانایی حمل مالی ندارند. (اوان میتسویی / CBC)

کوری اش ، یک آژانس املاک و مستغلات در North Group ، که در دو سال گذشته تمرکز خود را بر روی املاک اجاره ای گذاشته است ، می گوید: بیشتر اجاره کنندگان اکنون واحد خود را انتخاب می کنند.

اش گفت: “موجرها مشوق می دهند ؛ آنها به مستاجرها یك ماه رایگان پیشنهاد می دهند.” “سال گذشته ، من برای مشتریانم وارد جنگ پیشنهادات می شدم.”

اجاره واحدهای کوچکتر 500 فوت مربع نیز دشوارتر می شوند. اش می گوید کاندوها و آپارتمان های دو خوابه جذابیت بیشتری دارند زیرا مردم به دنبال فضای اضافی هستند.

اش گفت: “مشتریان در حال یافتن دو خوابه با کمی بیشتر از مبلغی هستند که سال گذشته برای یک خوابه خوب پرداخت می کردند.”

ایوانا رزو ، آژانس املاک و مستغلات می گوید واحدهای یک خوابه هنوز در بازار حرکت می کنند ، اما تنها در صورتی که در سمت بزرگتر باشند و چیزهای اضافی مانند منظره ، انبار یا فضای بیرونی بزرگ برای ارائه داشته باشند. آنهایی که چند ماه در بازار نمی مانند.

قیمت واحد های یک خوابه در سطح شهر نیز کاهش یافته است. اعداد TREB نشان می دهد که این بار در سال گذشته ، متوسط ​​یک خوابه 2226 دلار بود ، در حالی که اکنون آنها 2،012 دلار اجاره داده اند.

سال گذشته ، آژانس املاک و مستغلات ایوانا رزو قصد جنگ واحدهای اجاره ای را داشت. امسال او می گوید همین واحدها روزها یا حتی ماه ها در بازار نشسته اند. (ایوانا رزو)

اما اجاره بهای پایین انگیزه کافی برای برخی برای ماندن در شهر نیست.

همین هفته گذشته ، پراناو باکاراجو به صاحبخانه خود اطلاع داد که او در پایان سال ترک خواهد کرد ، در عوض تصمیم می گیرد که با پدر و مادرش در میسیساگا بازگردد.

باکاراجو گفت: “من فقط فکر کردم منطقی است که پس انداز کنم ، ریسک کنم و مدتی را صرف ارتباط مجدد با خانواده کنم.”

با ادامه ساخت کانکس ، واحدهای جدید وارد بازار می شوند

در ابتدای همه گیری ، هم اتاقی او ترک شد و باکاراو در یافتن یک اتاق جدید برای اتاق خواب دو خوابه ای که در نزدیکی خیابان BathurstStreet و King Street West اجاره می کرد ، مشکل داشت.

او حتی اجاره خانه را پایین آورد اما این امر خسارت مالی به بار آورد. او در نهایت به مکانی کمی ارزان تر منتقل شد ، اما اکنون می خواهد مدتی از شهر خارج شود.

مقررات جدید فهرست کوتاه مدت که از ماه سپتامبر به اجرا درآمد بر بازار اجاره نیز تأثیر می گذارد ، زیرا واحدهای احتمالی Airbnb اکنون در لیست اجاره های بلند مدت ذکر شده اند.

علاوه بر این ، مهاجرت به دلیل همه گیری متوقف شده است.

رزو گفت: “معمولاً در طول تابستان ، مشتری های زیادی را به هسته اصلی منتقل می کردم ، زیرا آنها برای تحصیل به اینجا می آمدند ، چه در مقطع کارشناسی ارشد و چه از درجه بالاتر.”

“اکنون ، کسی وجود ندارد.”

رزو ، که در Royal LePage کار می کند ، گفت: “من قبلاً برخی از املاک اجاره ای خود را به افرادی که برای کار در شهر در مجموعه های فیلم اجاره می کردند اجاره می کردم.

در پایان سال ، پراناو باکاراجو به خانه پدر و مادرش نقل مکان می کند تا بتواند در هزینه های پس انداز صرفه جویی کند و وقت خود را با خانواده بگذراند. (پراناو باکاراجو)

چه چیزی در بازار اجاره نه چندان گرم تورنتو وجود دارد؟

مناطق با تقاضای زیاد مانند دهکده آزادی ، کینگ وست و کورک تاون ، کانکس ها همچنان در حال افزایش هستند و سرمایه گذارانی که اقدام به خرید املاک کرده اند شروع به لیست کردن در بازار اجاره می کنند و به موجودی گسترده همه گیر افزوده می شود. این بدان معناست که اگر وضعیت تغییر نکند ، روند نزولی ادامه خواهد یافت.

پس آینده بازار اجاره تورنتو که یک بار سر به فلک می کشد چیست؟

جان پسالیس ، رئیس Realosophy Realty ، می گوید این به چندین عامل مختلف بستگی دارد.

“چه مدت [the pandemic]طول می کشد ، میزان اجاره بها چقدر پایین است و سرمایه گذاران از نظر مالی چقدر خوب تأمین می شوند “، گفت پاسالیس.

“برخی از سرمایه گذاران مجبور به فروش می شوند و فروش کاندو نیز در تورنتو کاهش یافته است.”

در حال حاضر ، کارشناسان توافق می کنند که خیلی زود است که بگوییم بازار به کجا می رود ؛ تمام سرمایه گذاران ، صاحبخانه و مستاجر می توانند بنشینند و منتظر بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *