چگونه شرکت های تحت رهبری زنان تلاش می کنند کاندوم ها را برای همه جذاب تر کنند

با افزایش عفونت های مقاربتی بهسطوح هشدار دهنده در کانادا و ایالات متحده آمریکادر طی چندین سال، تعدادی از کارآفرینان زن به منظور ایجاد تغییر به صنعت کاندوم نقل مکان کرده اند.

این 8.3 میلیارد دلار تجارت جهانی ایالات متحدهتحت سلطه پنج شرکت بزرگ تولیدکننده برندهایی مانند Durex، Trojan و Lifestyles است. و این قفسه‌های داروخانه‌ها، مملو از تصاویر فوق‌العاده مردانه از برخی از این برندها بود که الهام بخش زنان کانادایی پشت دو شرکت جدید برای ورود به بازار بود.

نقشه آنها؟ برای تغییر نحوه بازاریابی و فروش کاندوم ها به منظور جذاب تر کردن کاندوم ها برای هر جنسیت یا جنسیت، عادی سازی این ایده که هر کسی می تواند آن را بخرد.

ویتنی گلر و یاسمین اموری در سال 2020 شرکت Jems مستقر در تورنتو را تأسیس کردند، پس از اینکه در سفر به داروخانه از کلیشه‌های سمی و تصاویر شرم‌آوری که بر روی بسته‌بندی کاندوم یافتند شگفت‌زده شدند.

گلر گفت: «به نظر چیزی مربوط به دهه 1950 بود.

تماشا | با زنانی که صنعت کاندوم را تکان می دهند آشنا شوید:

هدف برند کاندوم مدرن کردن سلامت جنسی است

کارآفرینان زن پشت دو شرکت کانادایی هستند که تلاش می‌کنند با مارک‌های جدید کاندوم، طرز فکر مردم در مورد سلامت جنسی را تغییر دهند. عفونت های مقاربتی در حال افزایش است و آنها می خواهند که جوانان کنترل سلامت جنسی خود را در دست بگیرند.

ایموری اضافه کرد: «به نظر می‌رسید که همه اینها با مردان صحبت می‌کردند، مطمئناً متوجه شدیم که احساس طرد شده‌ایم».

مطلب جدید جذاب
بانکی که بانک سیلیکون ولی را خریده است از HSBC به دلیل شکار غیرقانونی شکایت کرده است

ویکتوریا لیونز در سال 2021 اسلیپ را که در لندن واقع است راه اندازی کرد. زمانی که کنترل بارداری هورمونی را رها کرد و به دنبال کاندوم بود، می‌گوید که از نماد جنگجو بسته‌های تروجان دلسرد شده بود و دیگران روی عملکرد تمرکز کردند.

شما به نوعی احساس می کنید که محصولات موجود در آنجا واقعاً با شما صحبت نمی کنند یا لزوماً با ذهن شما ساخته نشده اند.

در حال حاضر، Jems و Slipp از جمله 10 شرکت کاندوم زنانه هستند که CBC News در سرتاسر جهان در جستجوی آنلاین پیدا کرده اند، که اکثر آنها کاملاً جدید در این تجارت هستند.

استفاده متفاوت از کاندوم

جمز و اسلیپ هر دو رویکرد متفاوتی برای برندسازی و اینکه چه کسانی را به عنوان مشتریان هدف قرار می دهند، در پیش گرفته اند.

در Jems، Emory می‌گوید: «ما می‌خواستیم این یک نام سرگرم‌کننده باشد، چیزی سبک و بازیگوش». واقعا برای همه.”

جمعیتی که آنها بر روی آن متمرکز شده اند، جمعیت نوجوانان تا اواخر دهه 20 است که به عنوان ژنرال Z شناخته می شود. هدف آنها این است که ناراحتی یا انگ خریدن کاندوم را برای هر خریدار از بین ببرند.

در اسلیپ، بسته بندی بنفش و صورتی است و لیون می گوید تمرکز بر عادی سازی زنانی است که کاندوم حمل می کنند.

هر دو شرکت همچنین می گویند که محصولات آنها فقط با لاتکس طبیعی و روانکاری 100 درصد سیلیکون ساخته شده اند تا تحریک واژن و واکنش های پوستی را کاهش دهند.

بخش کاندوم در فروشگاه Pharmasave مرکز شهر تورنتو.  این قفسه عمدتاً مملو از مارک تروجان است، با ویژگی‌های گرافیکی نمادین سر جنگجو.
بخش کاندوم در مرکز شهر تورنتو Pharmasave فروشگاه تحت سلطه نام تجاری Trojan است. کارآفرینان زن در تلاش هستند تا با بسته بندی های خنثی جنسیتی و سایر تغییرات، کاندوم ها را فراگیرتر کنند. (هدر والدرون/سی بی سی)

یک تجارت سخت

ورود به تجارت کاندوم آسان نیست. یک گزارش تحقیقاتی در سال 2021 می گوید که سالانه بیش از 35 میلیارد کاندوم در سراسر جهان فروخته می شود، اما تعداد معدودی از کارخانه ها در جهان آن را تولید می کنند و حداقل سفارشات بسیار زیاد است.

لیون برای خرید اولیه 300000 کاندوم با اسلیپ از پس‌اندازهای جمع‌آوری و پس‌انداز استفاده کرد. او می‌گوید که تنها چند فروشگاه مستقل برند او را در اختیار دارند، بیشتر تجارتش آنلاین است.

او گفت: «مطمئناً با توجه به موجودی بسیار زیاد، فشار وارد می‌شود.

زن جوانی با موهای بلند در اتاق روشن و بزرگ با یک قفسه کتاب و صندلی قرمز پشت سر ایستاده است.
ویکتوریا لیونز شرکت کاندوم خود به نام Slipp را در سال 2021 راه اندازی کرد تا ایده حمل کاندوم توسط زنان را عادی کند. Slipp در لندن، اونت، مستقر است و عمدتاً به صورت آنلاین به فروش می رسد. (ارسال شده توسط ویکتوریا لیونز)

فشار روی جمز هم هست.

گلر و ایموری Jems را به عنوان یک شرکت طراحی که با هم دارند شروع کردند. پس از سه سال، Jems پنج نفر پرسنل دارد و با خرده فروشان بزرگ سر و کار دارد.

بخش مهمی از برنامه این شرکت: مطمئن شوید که محصول آن فقط در بخش‌های کاندوم داروخانه‌ها فروخته نمی‌شود، بلکه در کنار سایر لوازم ضروری مانند ضدعفونی‌کننده دست یا ضد آفتاب است. به نظر می رسد ایده کار می کند.

Jems تنها کاندوم حمل شده توسط Whole Foods Canada است که در SelectLoblaws در انتاریو موجود است و در 150 فروشگاه Target در ایالات متحده راه اندازی شده است.

گلر گفت: «هر چند در مقایسه با آنچه که برندهای بزرگ خرج می‌کنند، اسمی است.

ویترین چوبی باریک و بلند پر از جعبه های کاندوم سبز نعنایی با برچسب آبی با نام Jems
Jems با سه خرده‌فروش بزرگ، Whole Foods Canada، Loblaws در انتاریو و Target در ایالات متحده قرارداد بسته است. (جمس)

خطر شستشوی صورتی

فرح خان، مدافع برابری جنسیتی و مدیر اجرایی اکشن کانادا برای سلامت جنسی و حقوق، گفت که امیدوار است مشارکت زنان در صنعت کاندوم کمک کند تا متن جنسی را تغییر دهند که فقط مردان باید کاندوم را حمل کنند و هنگام استفاده از آن کنترل کنند.

خان می‌گوید برای فراگیر بودن واقعاً این مهم است که شرکت‌ها روی سلامت زنان و سلامت جنسیت افراد غیر باینری سرمایه‌گذاری کنند، “برای درک نیازهای مردم، نحوه ارتباط جنسی آنها، نحوه استفاده از کاندوم برای جلوگیری از موارد دیگر به غیر از اینها. فقط بارداری.”

او افزود: «بدیهی است که ما فقط یک شستشوی صورتی نمی‌خواهیم، ​​جایی که آنها مانند «اوه، یک گل زیبا روی آن گذاشتیم، کارمان تمام شد».

یک روند بین المللی

جمز و اسلیپ هر دو بخشی از یک روند بین المللی هستند شرکت کاندوم زنانه در هند Bleu نام دارد که در سال 2019 راه اندازی شد و دو مورد در استرالیا وجود دارد، Get Down، که در سال 2020 آغاز شدو جانی، در سال 2018 تاسیس شد.

در بریتانیا، Hanx وجود دارد که در سال 2017 شروع به کار کرد توسط یک متخصص زنان تأسیس شد.

در ایالات متحده، چندین شرکت تحت مالکیت زنان، محصولات بهداشتی جنسی، از جمله کاندوم، مانند Maude تولید می کنند.با بازیگر داکوتا جانسون به عنوان شریک)، لولا ، (سرنا ویلیامز و مدل کارلی کلوس سرمایه گذار هستند) و دوست داشتنی بودن که در سال 2013 تاسیس شد.

لیون گفت که همه آنها را بخشی از یک تکامل می‌داند. او اشاره می‌کند که محصولات سلامت جنسی به جریان اصلی تبدیل شده‌اند، و ویبره‌ها و روان‌کننده‌ها اکنون توسط خرده‌فروش‌هایی مانند Indigo و Sephora حمل می‌شوند.

او گفت: «واقعاً احساس می‌کنم که شاهد تغییر هستیم، و بیشتر در مورد رابطه جنسی به شیوه‌ای سالم صحبت می‌کنیم که در راس آن لذت و سلامت زنانه و سلامت باروری است.»

تماشا | رد کردن افسانه های جنسی رایج در مورد کانادایی ها:

یک محقق جنسی، افسانه های رایج در مورد کانادایی ها را رد می کند

از کسانی که بیشترین ارگاسم را دارند تا شادترین استان یا قلمرو جامعه شناس، تینا فتنر یافته های خود را به اشتراک می گذارد.

لیون به یاد می آورد که کسب و کار خود را در ماه مه سال گذشته راه اندازی کرد، در همان روزی که تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده مبنی بر لغو پرونده حقوق سقط جنین Roe v Wade فاش شد. او می گوید این موضوع باعث شد احساس کند کاری که انجام می دهد مهم تر است.

او گفت: “مأموریت پشت این کسب و کار واقعاً در مورد توانمندسازی زنان به ویژه برای احساس کنترل بر سلامت باروری است.”

در Jems، بنیانگذاران همچنین احساس می کنند که کسب و کار آنها می تواند تفاوت ایجاد کند.

Emory گفت: “اگر ما بتوانیم طرز فکر را در مورد کاندوم تغییر دهیم، می تواند یک نتیجه مثبت واقعی داشته باشد.”