چگونه یک واکنش ملی می تواند به افزایش بی سابقه COVID-19 در سراسر کانادا پاسخ دهد

سطح COVID-19 در سرتاسر کانادا در حال افزایش است و هرگز در همه گیر مشاهده نشده است و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت وجود ندارد.

ویروس کرونا همچنان در مناطقی که در موج اول به شدت آسیب دیده اند و در مناطقی که قبلاً دست نخورده بودند ، مانند آتش سوزی گسترش می یابد و واکنش دولت فدرال به شدت ناامید کننده است.

نخست وزیر جاستین ترودو این هفته گفت: “من از نخست وزیران و شهرداران ما التماس می کنم که لطفاً کار صحیح را انجام دهند.” “اکنون برای محافظت از سلامت عمومی اقدام کنید.”

ما الان هستیم به طور متوسط 4000 مورد ویروس کرونا در هفته و 50 مورد مرگ در روز ، با بیش از 45000 مورد فعال در سراسر کشور.

رکوردی در حدود 5،000 مورد و 83 مورد مرگ نیز در این هفته در یک روز در کانادا گزارش شده است ، و ما در حال ثبت پرونده هستیم بیش از 10 هزار مورد در روزاوایل ماه آینده

اما با موج دوم بیماری همه گیر که روز به روز بدتر می شود ، کارشناسان می گویند دولت فدرال ممکن است نیاز به اقدامات بیشتری برای جلوگیری از شیوع COVID-19 داشته باشد.

“هرگز خیلی دیر” برای چرخاندن وضعیت وخیم

انتاریو اکنون است فرافکنی در صورت عدم اقدام بیشتر برای رسیدگی به وضعیت وخیم در استان ، روزانه 6500 مورد جدید COVID-19 تا اواسط دسامبر.

در برابر آن پیش بینی شوم و الف تحقیقات ستاره تورنتو که اختلاف عمده ای بین راهنمایی از متخصصان و آستانه افزایش مقررات ، انتاریو پیدا کرد دستورالعمل های خود را تغییر داد و محدودیت های شدید در پنج شهر بزرگ و مناطق در روز جمعه اعمال کرد.

در سراسر کشور ، وضعیت کمتر وخیم نیست.

کبک در حال وزنه زدن است تعطیلی موقت مدارس این زمستان ، مانیتوبا جدید جدید را اعمال کرده است “قرمز رنگ“محدودیت ها و آلبرتا است محدود کننده ساعت و فعالیت های بار پرونده هایی در بریتیش کلمبیار هر 13 روز دو برابر ، و ساسکاچوان است در حال گسترش پوشاندن اجباری

اما آیا کافی است که موج دوم بدتر را مهار کنید؟

کارشناسان درمورد اینکه کانادا برای رفع موج بی سابقه COVID-19 باید چه کاری انجام دهد ، اختلاف نظر دارند ، اما یک چیز مشخص شده است که آنچه ما انجام می دهیم مفید نیست.

ریوات دئوناندان ، اپیدمیولوژیست بهداشت جهانی و دانشیار دانشگاه اوتاوا ، می گوید که او احساس “احمق و ساده لوحی” می کند زیرا فکر می کند که کانادا برای موج دوم در مواردی که تابستان کم است ، آماده شده است.

“ما ممکن است اقتصاد خود را خیلی زود باز کنیم [and then] تعداد کنترل نشده بودند ما در حال آزمایش غیر استراتژیک بودیم. ما ظرفیت آزمایش خود را هدر دادیم. “” اما آیا خیلی دیر است؟ هیچ وقت دیر نیست.”

Deonandan تخمین می زند که در حالی که هنوز حداقل 12 ماه از انتشار گسترده یک واکسن ایمن و موثر در کانادا نگذشته ایم ، نحوه استفاده از آن زمان هنوز در هوا باقی مانده است.

“چگونه آن سال را سپری می کنی؟ آیا آن را با غلتک تاس و اجازه دادن به مردم می گذرانی؟” او گفت. وی ادامه داد: “یا آیا اکنون آن را با پرداخت برخی هزینه های سخت اقتصادی صرف می کنید تا بیشتر سال جاری را در وضعیت اقتصادی نسبتاً مطلوبی سپری کنید؟”

آیا یک پاسخ ملی می تواند به کنترل موج 2 کانادا کمک کند؟

روشی که توسط متخصصان بهداشت عمومی مطرح شده استفاده از اختیارات فدرال اضطراری برای هماهنگی پاسخ ما به بیماری همه گیر در سراسر کشور است.

این کار با استفاده از قانون موارد اضطرارییا از طریق قدرت ذاتی دولت فدرال در مواقع اضطراری تحت قانون اساسی.

EmergenceAct از این جهت گسترده است که به دولت فدرال اجازه می دهد قدرت خود را بر استانها و سیستم های مراقبت های بهداشتی آنها برای مقابله با بیماری همه گیر گسترش دهد.

تماشا کنید | چگونه کانادا می تواند کنترل COVID-19 را دوباره بدست آورد:

موارد COVID-19 در حال افزایش است و قفل مجدد در حال بازگشت است. بعد از هشت ماه همه گیری ، اپیدمیولوژیست ها یک کتاب بازی مناسب دارند. كجا كانادا اشتباه كرد؟ و چگونه می تواند به مسیر خود برگردد؟ 2:01

دکتر ایساک بوگوخ ، پزشک متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان عمومی تورنتو و استادیار پزشکی در دانشگاه تورنتو گفت: “این به دولت فدرال اجازه می دهد تا اساساً یک وضعیت را کنترل کند.”

“این رویکرد بمب هسته ای است.”

بوگوچ گفت که در شرایط فعلی اتخاذ این استراتژی غیرواقعی است ، زیرا دولت فدرال پس از آن مسئول تصمیمات بیشمار مراقبت های بهداشتی در سطح استان خواهد بود.

وی گفت: “کانادا توانایی مدیریت ریز سیستم مراقبت های بهداشتی را ندارد.” “آنها نیروی انسانی ندارند. آنها مجموعه مهارت ندارند. آنها نمی توانند این کار را انجام دهند.”

گزینه بسیار افراطی استفاده از اختیارات اضطراری در قانون اساسی برای تصویب اقدامات سختگیرانه در سراسر کشور برای کاهش سرعت ویروس کرونا است.

امیر عطاران ، استاد دانشکده های حقوق و دانشکده اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی در دانشگاه اتاوا گفت: “هیچ الزامی واقعی برای استفاده از آن وجود ندارد ، جز اینکه دولت می گوید یک وضعیت اضطراری وجود دارد.” “این تمام است. همه آنها باید انجام دهند.”

عطاران از این رویكرد طرفداری می كند زیرا احساس می كند نخست وزیرها نتوانسته اند به طور م effectivelyثر همه گیر را كنترل كنند ، جز موفقیت چهار استان در حباب اقیانوس اطلس.

وی با اشاره به چالش احتمالی دادگاه از قدرت اضطراری ، گفت: “می توان از دادگاه درخواست كرد كه قضاوت كند یا نه.” “اما برای من دادگاهی در این کشور پیدا کنید که بگوید هیچ وضعیت اضطراری وجود ندارد.”

“هر کسی که بگوید ،” این یک اقدام غیرقانونی غیرقانونی خواهد بود ، “نمی داند ، زیرا این غیرقانونی است یا به تصمیمی که در دادگاه است ، نمی رسد و من هیچ شک ندارم که قضات این کشور متوجه می شوند ، بله ، ما کاملاً بهم ریخته ایم. “

اندازه گیری با استفاده از قانون اساسی

بر اساس این رویکرد ، دولت فدرال تصمیمات مربوط به مراقبت های بهداشتی استانی را به عهده نمی گیرد ، اما در عوض می تواند تدابیری مانند دستورات ملی پوش ، محدودیت های تجمع در سراسر کشور و حتی محاصره مناطق گرم و محدود کردن سفر بین مناطق را تصویب کند.

عطاران درباره این رویکرد گفت: “این هیچ چیزی را اجرا نمی کند. اینها دستوراتی است که باید و نباید اتفاق بیفتد.” “عملیاتی کردن آن در دست استانها باقی مانده است.”

فایده این رویکرد این است که این امر پاسخ ملی کانادا را هماهنگ می کند و استانهایی را که ممکن است در برابر اقدامات شدیدتر در برابر تعداد فزاینده ای از موارد COVID-19 ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ ، تردید داشته باشند.

اشکال این است که احتمالاً خشم نخست وزیرانی را به وجود می آورد که احساس می کنند به خوبی از پس اوضاع برمی آیند و نمی خواهند تحت مدیریت ریز قرار گیرند.

نخست وزیر انتاریو داگ فورد این هفته در پاسخ به س questionsالاتی درباره احتمال افزایش مداخلات فدرال در واکنش همه گیر گفت: “این فقط پرواز نخواهد کرد.”

“این صلاحیت آنها نیست. ما نیازی به دولت پرستار بچه نداریم که به ما بگوید چه باید بکنیم. ما استانهای خود را می فهمیم ، و من به شما می گویم ، او یک لگد زدن مانند او هرگز نه تنها من ، از هر نخست وزیر. “

داگ فورد ، نخست وزیر انتاریو گفت ، احتمال افزایش مداخله فدرال در واکنش همه گیر “با پروازهای برتر در سراسر کشور پرواز نخواهد کرد”. (کریس یانگ / مطبوعات کانادایی)

دیوناندان گفت: دو دلیل اصلی عدم استفاده از یک استراتژی ملی به دلیل عدم وجود اراده سیاسی و پیچیدگی ساختار سیاسی کشورمان است.

“چگونه یک دولت فدرال لیبرال یک دولت محافظه کار در آلبرتا را مجبور به انجام کاری می کند که شاید از نظر فلسفی برای یافتن اتفاق نظر مشکل ساز باشد؟” او گفت.

وی گفت ، مالیات کربن فدرال نمونه کاملی از این چالش است.

“اگر نتوانید اجماع فلسفی پیدا کنید ، چگونه با دستی سنگین ، همگنی سیاست را در سراسر کشور تصویب می کنید؟”

با وجود این ، عطاران گفت که وزیر بهداشت فدرال این قدرت را دارد كه با استناد به قانون اساسی برای رسیدگی سریع به شماره های COVID-19 حتی بدون مشورت با كابینه.

عطاران گفت: “نکته مهم در مورد قدرت اضطراری فدرال این است که بدون نیازهای اساسی ارائه می شود.” “تنها شرط قانونی این است که اقدام اضطراری موقتی باشد.”

ترودو گفت این هفته دولت فدرال “تصمیم نمی گیرد چه کسی کجا و با چه سرعتی تعطیل کند.” اما اگر اختیارات اضطراری آن اعمال شود ، می تواند آستانه هایی برای جلوگیری از شیوع ویروس در سراسر کشور را تضمین کند.

اما Ottawamight همچنین خطر بیگانگی رهبران استانی و مردم کانادا را فراهم می کند.

بوگوچ گفت: “هنگامی كه كنترل را به دست گرفتید ، استانها می توانند هر كاری انجام دهند. آنها می توانند همچنان درگیر باشند. آنها می توانند یك قدم به عقب بروند.”

“پس شما با مشکل روبرو شدید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *