چگونه Whitesand First Nation با ناامنی غذایی از طریق بازار اجتماعی خود مقابله می کند

برای مردم سراسر کانادا و فراتر از آن، افزایش هزینه ها و تورم به شدت به آنها ضربه وارد کرده است.

در شمال غربی انتاریو، هزینه‌های زندگی بالاتر به این معنی است که برخی از ملل اول در حال یافتن راه‌حل‌های خلاقانه برای یک مشکل مداوم و طولانی مدت هستند.

از اکتبر، Whitesand First Nation که 250 کیلومتر یا حدود سه ساعت رانندگی است، در شمال Thunder Bays از اکتبر گذشته هر چهارشنبه بازار غذای محلی برگزار می کند.

اعضای انجمن در اولین ملت Ojibway می توانند به میوه ها و سبزیجات تازه، همراه با سایر اقلام مانند نان، با قیمتی مقرون به صرفه دسترسی داشته باشند و آنها واقعاً به جامعه خود آورده می شوند.

آنجلا نودین، هماهنگ‌کننده سلامت Whitesand First Nation، گفت که مردم در ابتدا در مورد چنین بازار غذایی پس از جامعه همسایه Ojibway در Gull Bay First Nations شروع به کار کردند. وایتز و سپس متوجه شدند که آنها نیز به دلایل خوب می‌خواهند وارد آن شوند.

افراد بومی ساکن در کانادا ناامنی غذایی را تجربه می کنند که به عنوان عدم دسترسی منظم به مواد غذایی ایمن و مغذی با نرخ های بالاتر نسبت به افراد غیر بومی تعریف می شود.

یک نظرسنجی ملی در سال 2018 توسط مرکز حکومت اطلاعاتی ملل اول نشان داد که بیش از نیمی از خانوارهای بومی دچار ناامنی غذایی هستند. طبق تحقیقات دانشگاه تورنتو، از هر هشت خانوار کانادایی فقط یک نفر از ناامنی غذایی رنج می برد.

یک تلاش جامعه

Whitesand First Nation یکی از پنج مکان در خلیج تاندر و منطقه ای است که گروه غذایی Roots Community Food Group یا Roots to Harvest بازاری را در آن اداره می کند.

مطلب جدید جذاب
آژانس مسکن هشدار داد که خانوارها اکنون بیش از کل تولید ناخالص داخلی کانادا بدهکار هستند

Roots Community Food Group غذا را فراهم می کند در حالی که جامعه از یک راننده حمایت می کند تا اقلام هفتگی را به آنجا بیاورد.

جذب مردم به بازار Whitesand در ابتدا کند بود، اما رشد کرد و آنقدر محبوب شد که افرادی را که به دنبال خرید اقلام غذایی بودند، جذب کرد.

نودین گفت: “تنها زمانی که استراحت کردیم، در تعطیلات کریسمس بود، و پس از آن بازگشت به آهستگی انجام شد، زیرا آنها فکر می کردند که ما ثابت نیستیم. اما اکنون تقریباً هر هفته فروش می کنیم.”

زن و مردی یک جعبه آناناس را در پشت یک ون گذاشتند
یک ون با میوه و سبزیجات تازه برای بازار غذای جامعه Whitesand First Nation پر می شود. (Marc Doucette/CBC)

نودین گفت که آنقدر محبوب شده است که آنها به فکر خرید یک ون بزرگتر هستند تا بتوانند میوه و سبزیجات بیشتری را برای بازار ذخیره کنند و با خرید نان سازها در حال گسترش هستند تا مواد تازه خود را تهیه کنند.

او گفت که هر هفته، جامعه اقلام مختلفی را برای امتحان کردن دریافت می کند و به اعضای جامعه اجازه می دهد تا انتخاب های غذایی خود را گسترش دهند. این همچنین یک تجربه یادگیری از طریق آشپزخانه های اجتماعی است.

وقتی نمی‌توانید به میوه‌ها و سبزیجات دسترسی داشته باشید، اگر دیابت یا مشکلات کلیوی دارید، این موارد برجسته می‌شوند زیرا نمی‌توانید غذایی را دریافت کنید که به سلامت شما کمک می‌کند.– ارین بیگل، مدیر اجرایی Roots to Harvest

نودین گفت: «پس اگر چیز جدیدی مثل کدو سبز داشتید، دستور تهیه می کردند. “ما به آنچه در بازار جامعه وجود دارد نگاه می کنیم و سپس وقتی آشپزخانه عمومی را انجام می دهیم، سعی خواهیم کرد این نوع غذا را ترکیب کنیم.”

ارین بیگل، مدیر اجرایی Roots to Harvest، گفت که سازمان او پنج بازار غذای محلی را در خلیج تاندر و منطقه اطراف آن، از جمله Whitesand First Nation، راه اندازی می کند تا میوه ها و سبزیجات تازه را در دسترس تر کند، زیرا آنها نقشی اساسی در سلامت و رفاه دارند. .

زمانی که نمی‌توانید به میوه‌ها و سبزیجات دسترسی داشته باشید، اگر دیابت یا مشکلات کلیوی دارید، این موارد برجسته می‌شوند زیرا نمی‌توانید غذایی را دریافت کنید که به سلامت شما کمک می‌کند. [preventive] اقدامات نیز [as]مردم بیشتر در معرض خطر بیماری های مرتبط با رژیم غذایی هستند.”

ارین بیگل، مدیر اجرایی Roots Community Food Group، برای عکس گرفتن.
ارین بیگل، مدیر اجرایی Roots Community Food Group، پنج بازار محلی را در خلیج Thunder و منطقه، از جمله در Whitesand First Nation، اداره می‌کند. (Marc Doucette/CBC)

پینیشی گوستین، یکی از بزرگان ساکن در Whitesand First Nation، گفت که خدمات خواربار فروشی محلی محصولات مورد نیاز او و خانواده اش را ارائه نمی دهد، از جمله به دلایل بهداشتی.

“ما کمتر غذای فرآوری شده را در خانه خود می خوریم، بنابراین این خدمات در جامعه ای که امروز می بینید عالی است. غذای بهتری ارائه می دهد.”

گوستینالسو گفت که بازار اجتماعی برای سالمندان و افراد مسن، افراد دارای معلولیت، خانواده های کم درآمد و خریداران بدون وسیله نقلیه خوب است.

او مشتاقانه منتظر چهارشنبه‌هاست، زیرا می‌داند که برای خودش محصولات تازه می‌گیرد و برای برادرش که نمی‌تواند به بازار برسد، اقلامی را می‌گیرد.

هلن کواندبنس، کارمند سلامت جامعه Whitesand First Nation، گفت که همه با هم کار می کنند تا از موفقیت بازار اطمینان حاصل کنند، از جمله کاهش زمان انتظار در صندوقدار.

اعضای جامعه از Whitesand First Nation در صف طولانی برای پرداخت هزینه اقلام خود ایستاده اند
اعضای جامعه در Whitesand First Nation برای پرداخت هزینه اقلام خود در صف ایستاده اند (Marc Doucette/CBC)

Kwandebance گفت که دوست دارد به همکارش در پرداخت پول کمک کند، زیرا می‌تواند با مردم احوالپرسی کند و با آنها درآمیخته باشد.

کواندبنس گفت که کار تیمی و مشارکت بین جامعه و Roots to Harvest چیزی است که باعث می شود بازار کار کند و افزود که بیگل برای دیدن تلاش های Whitesand به جامعه آمده است، زیرا هر بازاری روال متفاوتی دارد.

کواندبنس به یاد می‌آورد که چند زن در صف درباره نوع خاصی از محصولی که از بازار انتخاب کرده بود، صحبت می‌کردند، و قیمت آن نصف یک کالای مشابه در یک خواربارفروشی بود.

“شنیدن تفاوت خرید در Thunder Bay بسیار خوب بود، زیرا Thunder Bay نزدیکترین شهر بزرگ ما است، درست است؟ این باعث صرفه جویی در وقت آنها برای سفر به Thunder Bay می شود و یکی از خانم های دیگر می گوید که بسیار تازه تر از این است که گویی ما هستیم. قرار بود آن را در Thunder Bay یا در فروشگاه محلی خود بخریم.”