کارشناسان خواستار استراتژی # COVIDzero برای از بین بردن ویروس هستند ، اما آیا این کار موثر است؟

با افزایش شدید موارد COVID-19 در مناطق کانادا ، برخی از متخصصان بیماری های عفونی خواستار راهکاری جدید برای جلوگیری از گسترش بی رویه ویروس هستند.

هدف پیشنهادی ساده است: تعداد حروف کوچک به صفر یا حداقل نزدیک به آن می رسد.

اما پزشکان می گویند کشف چگونگی دستیابی به این هدف بسیار پیچیده تر خواهد بود و برخی از بدبینان در مورد اینکه آیا حتی واقع گرایانه است نیز شک می کنند.

این هفته مدافعان با انتشار توییتر از کانادا خواستار استفاده از یک استراتژی به سبک حذف تحت هشتگ COVIDzero شدند.

هدف از این روش از بین بردن ویروس از طریق محدودیت های دقیق تر از مسدود کردن هدفمند تا قفل کردن کامل ، تقویت آزمایشات و ردیابی و تقویت دولت برای افراد و مشاغل است.

در حالی که افراد مشکوک به مفهوم موجود در پشت این ایده اعتقاد دارند ، اما نگران هستند که ممکن است در اجرای آن کوتاهی کند.

دکتر زین چاگلا ، از دانشگاه مک مستر ، گفت: “اهداف مهم با هدف داشتن تعداد کم پرونده ، یک استراتژی آزمایش مناسب ، حمایت از افراد از طریق ردیابی تماس و جداسازی است که باید بخشی از پاسخ ما باشد.”

“اما من فکر نمی کنم که به طور منطقی می توانیم به صفر برسیم. و ما باید بسیار دقیق و دقیق باشیم که این چیست [strategy]به دنبال خواهد داشت. “

دکتر عرفان دالا ، دانشیار دانشگاه تورنتو که در میان بسیاری از پزشکان مدافع COVIDzero است ، ماه ها است که درباره یک استراتژی حذف بحث کرده است.

اما او می گوید که اکنون زمان “فوری” است زیرا میانگین شمارش روزانه کانادا به 5000 دامنه رسیده و بیمارستان ها با “چالش های قابل توجه” با واحدهای مراقبت ویژه تحت فشار روبرو شده اند.

دهلا گفت: “ما به فعالیت های محدودیت بیشتری نسبت به فعالیت خود نیاز داریم.” “اما ما لزوماً نیازی به طولانی کردن قفل نداریم.”

تماشا کنید | قفل کردن و تغییرات:

در حالی که موارد COVID-19 همچنان در سراسر کانادا افزایش می یابد ، استان ها برای مقابله با شیوع ویروس و جلوگیری از شلوغی سیستم های مراقبت های بهداشتی ، قفل کوتاه “قطع کننده مدار” کوتاه و تیز را اجرا می کنند. 1:58

دالا می گوید مکانهایی در سراسر جهان با اجرای استراتژیهای نوع حذف ، از جمله استرالیا ، نیوزیلند ، تایلند و حتی حباب آتلانتیک کانادا ، در مهار ویروس موفق بوده اند.

در حالی که قفل طولانی در برخی از مناطق مورد نیاز بود ملبورن بیش از 100 روز متوقف شد ، دالا همچنین به مکانهایی مانند کره جنوبی اشاره کرد که به آزمایش و ردیابی بیش از یک قفل کامل متکی بود ، تا نشان دهد که این امکان وجود دارد.

دکتر آیزاک بوگوچ از شبکه بهداشت دانشگاه “شدیداً شک دارد” که یک استراتژی COVIDzero بدون محاصره طولانی مدت در کانادا قابل دستیابی است.

وی گفت: “و حتی اگر قفل داشته باشید ، مانند گذشته ، باز هم به صفر نخواهید رسید مگر اینکه نابرابری های ساختاری COVID-19 را در کانادا برطرف کنید.”

بوگوخ ، مانند چاگلا ، با روح جنبش COVIDzero همدرد است ، اما در صورت امکان س questionsال می کند.

برخی از پزشکان بیماری های عفونی می گویند ، یک کارگر بهداشتی در 8 نوامبر در یک کلینیک آزمایش COVID-19 در مونترال با یک زن صحبت می کند. آزمایش و ردیابی باید در حین قفل تقویت شود. (گراهام هیوز / مطبوعات کانادایی)

بوگوچ گفت: “اگر واقعاً می خواهید یک استراتژی حذف کنید ، مهم است که بدانید که این شامل چه مواردی است.” “در پایان روز ، شما می توانید تمام هشتگ ها و سخنان دلخواه خود را در شبکه های اجتماعی داشته باشید. اما برای رسیدن به [a COVID zero]دولت.”

مشاغل و کارگران کم درآمد نیاز به حمایت دارند

وی گفت: یکی از مهمترین موانع متقاعد کردن رهبران در همه سطوح دولت برای توافق بر روی یک پیام ثابت است.

بوگوچ گفت که مقامات همچنین باید “پشتیبانی فوق العاده” از مشاغل و کارگران کم درآمد و کم حاشیه را برای جبران درآمد از دست رفته و کاهش اشتغال ارائه دهند.

وی همچنین با اشاره به اینکه مردم ملبورن برای خروج از خانه های خود برای اهداف اساسی فقط به یک شعاع پنج کیلومتری مجاز بودند ، محدودیت های سفر نیز باید در نظر گرفته شود.

کانادا از بعد از ظهر روز سه شنبه نزدیک به 51000 مورد فعال داشته و از زمان ابتلا به بیماری همه گیر در اوایل سال جاری بیش از 11000 مورد مرگ داشته است.

دالا می گوید در این مرحله در همه گیری غیرقابل توجیه است.

دالا گفت: “ما روزانه ده ها كانادایی را به خاطر این ویروس از دست می دهیم ، در این مرحله ، ما می دانیم كه چگونه از این بیماری جلوگیری كنیم.” “و ما در برخی از بیمارستان ها در تلاش هستیم ، جایی که به راحتی نمی توانیم کیفیت مراقبت مورد نظر خود را ارائه دهیم.”

چاگلا موافقت می کند که فشار بر بیمارستان ها باید برداشته شود ، و خاطرنشان می کند که اخیراً برنامه های دیگری نیز برای مقابله با افزایش فشار ارائه شده است.

برخی در مورد قفل شدن کوتاه تر “قطع کننده مدار” یا بسته شدن هدفمند بحث کرده اند ، در حالی که دیگران طرفدار آزمایش سریع برای از بین بردن عفونت های جدید هستند.

چاگلا می گوید به نظر می رسد رویكرد بسته شدن هدفمند در اوتاوا ، جایی كه اخیراً سرعت آن كاهش یافته است ، كار می كند. اما این ممکن است به نقاط داغ دیگری مانند برامپتون ، اونت ترجمه نگردد ، جایی که نرخ مثبت در برخی از محله ها نزدیک به 20 درصد است.

وی گفت ، یک دوره قفل می تواند برخی از فشارهای موجود در بیمارستان ها و ظرفیت های ردیابی تماس را کاهش دهد. اما قبل از رفع محدودیت ها چقدر باید به موارد نزدیک به صفر برسیم؟

دکتر عرفان دالا گفت ، تا زمانی که تعداد پرونده های COVID-19 در تورنتو در حال افزایش است ، محدودیت ها همچنان باقی خواهند ماند. (Craig Chivers / CBC)

دالا گفت که “با تعداد متوسط ​​روزانه 500 مورد جدید تورنتو به عنوان نمونه” نسبت به یک مسیر کمتر است. ” تا زمانی که تعداد در حال افزایش است ، محدودیت ها باقی می مانند.

در حالی که چگلا اذعان می کند که یک قفل کامل “در بعضی مواقع روی میز است” ، او می گوید این بار برای رفع ریشه انتقال باید بیشتر کار کنیم.

وی تخمین می زند که یک قفل کامل پنج یا شش ماهه طول بکشد ، در حالی که آزمایش و ردیابی را نیز افزایش می دهد تا کانادا به یک وضعیت واقعاً صفر برسد.

وی گفت: “كاش پاسخ ساده ای به این موضوع داده می شد.” “اما مسئله این است که هنگامی که شما فقط یک قفل کردن انجام می دهید و به مشکلات موجود در آن جوامع رسیدگی نمی کنید ، پس از پایان قفل کردن ، موارد مشابه را مشاهده خواهید کرد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *