کبک وعده آموزش تنوع برای کارکنان مراقبت های بهداشتی در پی مرگ جویس اچاوان را داد

کمی کمتر از یک ماه پس از به عهده گرفتن مسئولیت وزیر امور بومی کبک ، یان لافرنیرهاس از یک طرح 15 میلیون دلاری برای آموزش کارکنان مراقبت های بهداشتی برای نحوه تهیه بهتر اعضای عضو جوامع بومی با تأکید بر ایمنی فرهنگی خبر داد.

این به معنای ارائه مراقبت مطابق با هنجارها و سنت های بومی است.

این اطلاعیه پاسخی مستقیم به مرگ سقوط یک زن 37 ساله آتیکامکو در بیمارستانی در جولیت ، کوئه ، شهری در حدود یک ساعت شمال مونترال است.

در اواخر سپتامبر ، جویس اچاكواند ، فیس بوكی كه از زندگی خود در اتاق بیمارستان خود كمی قبل از مرگش زندگی می كرد. بینندگان می توانستند خواهش او و پاسخ کارمندان را بشنوند: توهین های تحقیرآمیز و نژادپرستانه.

هنوز علت دقیق مرگ وی مشخص نیست.

وزیر بهداشت ، لفرنیر ، کریستین دوباس را همراهی کرد. وی به خبرنگاران گفت که دولت می خواهد موانع موجود در جوامع بومی را در شبکه خدمات بهداشتی و اجتماعی برطرف کند.

لافرنیر گفت: “ما می خواهیم اعتماد ملت های دیگر را جلب کنیم.”

مرگ اچاكوان موجب اعتراض ، استعلام عمومی و عذرخواهی عمومی از نخست وزیر كبك ، فرانسوا لگولت در مجلس شورای ملی شد.

ایمنی فرهنگی یکی از ملفه های اصلی در 142 توصیه کمیسیون Viens بود که مستند تبعیض مردم بومی هنگام دریافت خدمات عمومی است.

انتظار می رود آموزش ایمنی فرهنگی به تدریج و با شروع بیمارستانهایی که بیماران بومی بیشتری را به بیمارستان منتقل می کنند مانند بیمارستان جولیت که در آن اچاکوان درگذشت قبل از اینکه در سراسر استان اجرا شود ، شروع می شود.

مادر جویس اچاكوان پس از شنیدن مرگ در بیمارستان جولیت ، كوئیس ، در حال مراقبت است. (ایوانوه دمرز / رادیو کانادا)

یک تیم Atl’Universit du QubecenAbitibi-Tmiscaming راهنمای آموزش را تهیه کرده و رهبران جامعه بومی فرصتی برای سنجش مطالب آن خواهند داشت.

دوب گفت: “ظرافت های بسیاری وجود دارد که ما باید در آموزش داشته باشیم و این دلیل ما می خواهد آنها را درگیر کنیم.”

این استان همچنین ماموران رابط و “ناوبران” مراقبت های بهداشتی را استخدام خواهد کرد که به عنوان بیمارستان های دیگر و اعضای جوامع بومی خدمت می کنند و انتظار می رود ناوگان از جوامع بومی باشند.

لافرنیر گفت: “امروز ، این تصویر سازی نیست ، این واقعیت است.” “ما به شما نمی گوییم که این کار باید طی یک هفته انجام شود. این یک روند طولانی خواهد بود.”

“این یک اعلامیه است ، این آخرین اعلامیه نیست”

سرمایه گذاری 15 میلیون دلاری بخشی از پاکت 200 میلیون دلاری است که دولت CAQ در آخرین بودجه خود اختصاص داده است.

همچنین این اولین حرکت مهم لفرنیر به جای سیلوی د آموراساس وزیر امور بومی است.

وی گفت: “این یک اعلامیه است ، این آخرین اعلامیه نیست.” “بیایید به آینده امیدوار باشیم ، برای آینده تلاش کنیم.”

انتصاب وی ماه گذشته به دلیل سابقه داشتن به عنوان یک افسر عالی رتبه پلیس مونترال ، باعث ابرو و انتقاداتی شد. جوامع بومی گفته اند که رابطه آنها با پلیس مونترال رابطه ای متشنج است.

Lafrenire نوید اقدام سریع را داد و ادعا کرد که تجربه اش با SPVM در نقش جدید او یک دارایی است نه یک بدهی.

پس از مرگ اچاكوان ، صداهایی كه دولت CAQ را به رسمیت شناختن نژادپرستی سیستمی فرا می خواند ، بلندتر می شود ، اما لگولت و لافرنیر هر دو از وجود آن در استان خبر می دهند.

تماشا کنید | Legault در پی مرگ جویس اچاكوان عذرخواهی كرد

فرانسوا لگالت گفت که دولت کبک وظیفه دارد با همه با عزت و احترام رفتار کند. وی گفت كبك با اجازه دادن به جویس اچاكوان در میان تمسخرهای نژادپرستانه از این وظیفه خود کوتاهی كرد. 1:05

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>