کسری تجاری کانادا به 3.3 میلیارد دلار افزایش می یابد زیرا واردات و صادرات هنوز زیر سطح قبل از COVID است

آمار کانادا روز چهارشنبه گفت ، کسری تجارت کالاهای کانادا در ماه سپتامبر به 3.3 میلیارد دلار افزایش یافت ، زیرا صادرات و واردات هر دو بالاتر رفتند ، اما در زیر سطح قبل از همه گیری قرار گرفتند.

آژانس گفته است که قرائت ماه سپتامبر با کسری 3.2 میلیارد دلار در ماه اوت مقایسه شده است.

طبق اطلاعات شرکت اطلاعات مالی Refinitiv ، اقتصاددانان به طور متوسط ​​کسری 2.6 میلیارد دلاری را برای ماه سپتامبر انتظار داشتند.

ناتان جانزن ، اقتصاددان ارشد RBC ، در گزارش نوشت: “بهبود ناهموار جریان های تجارت بین المللی کانادا در ماه سپتامبر ادامه یافت ، اگرچه سرعت بهبود تجارت بین المللی پس از بازگشت سریع سریع در ژوئن و ژوئیه کاهش یافته است.”

آمار کانادا اعلام کرد صادرات در سپتامبر 1.5 درصد افزایش یافته و به 45.5 میلیارد دلار رسیده است ، در حالیکه از نظر حجمی 1.2 درصد رشد داشته است.

صادرات محصولات جنگلداری و مصالح ساختمانی و بسته بندی در سپتامبر 10.4 درصد افزایش یافت زیرا قیمت های بالاتر به صادرات الوار 23.0 درصد کمک کرده و به 1.6 میلیارد دلار بالاترین سطح در 14 سال گذشته رسیده است.

صادرات هواپیما و سایر تجهیزات و قطعات حمل و نقل 13.4 درصد افزایش یافت.

در همین حال ، واردات در سپتامبر 1.5 درصد افزایش یافت و به 48.8 میلیارد دلار رسید ، زیرا از نظر حجمی 0.6 درصد رشد داشت.

واردات محصولات انرژی در سپتامبر 28.8 درصد افزایش یافت ، زیرا واردات نفت خام 87.1 درصد افزایش یافت و برای اولین بار از ماه مارس در مارک یک میلیارد دلار قرار گرفت ، زیرا پالایشگاه های کانادا نفت خام بیشتری را از لوئیزیانا خریداری کردند.

آمار کانادا گفت که واردات نفت خام به طور متوسط ​​1.6 میلیارد دلار در ماه در سال 2019 بوده است ، اما این میزان بین آوریل و آگوست سال جاری به 563 میلیون دلار کاهش یافته است.

مازاد تجارت کانادا با ایالات متحده در ماه سپتامبر به 2.0 میلیارد دلار در مقایسه با 2.9 میلیارد دلار در ماه آگوست کاهش یافت زیرا صادرات به بزرگترین شریک تجاری این کشور 1.6 درصد کاهش داشت و واردات از جنوب مرز 1.2 درصد افزایش داشت.

کسری تجاری کانادا با سایر کشورها غیر از ایالات متحده در سپتامبر به 5.3 میلیارد دلار کاهش یافت در مقایسه با کسری 6.1 میلیارد دلاری در ماه آگوست.

در ماه سپتامبر ، آمار کانادا اعلام کرد که صادرات خدمات ماهانه 2.5 درصد کاهش یافته و به 9.1 میلیارد دلار رسیده است ، در حالی که واردات خدمات با 1.2 درصد افزایش به 9.1 میلیارد دلار رسیده است.

کسری تجاری کانادا با کالاها و خدمات با دنیا در ماه سپتامبر 3.2 میلیارد دلار بود.