گروه می گوید استراتژی غم ملی برای کمک به کانادایی ها برای مقابله با از دست دادن ناشی از COVID-19 لازم است

اشک ، خنده و به اشتراک گذاشتن خاطرات برخی از راههایی است که ناهید دوسانی و همکارانش یاد افرادی را که با هم از آنها مراقبت کرده اند گرامی می دارند.

این گردهمایی ها که محافل غم و اندوه خوانده می شدند ، قبلاً شخصاً برگزار می شدند اما از زمان شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین نقل مکان کرده اند و تعداد شرکت کنندگان در حال افزایش است.

دوسانی گفت: “ما محافل غم و اندوه بیش از هر زمان دیگری داریم ، احتمالاً به این دلیل که غم و اندوه بیش از هر زمان دیگری وجود دارد.”

در مصاحبه اخیر با سی بی سی نیوز ، پزشک مراقبت تسکینی و فعال عدالت سلامت گفت که وی معتقد است بحث در مورد غم و اندوه باید به منصه ظهور برسد.

“در حالی که ما برای حضور در این سناریوها آموزش دیده ایم ، بسیاری از ما این سناریوها را با فرکانس بالاتر و مرگ بیشتر از آنچه تصور می کردیم می بینیم.”

بیش از 11000 کانادایی بر اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند.

سازمانی به نام اتحاد غم و اندوه کانادایی دولت فدرال را برای ایجاد یک استراتژی ملی تحت فشار قرار داده است تا به مردم کمک کند تا از پس فقدان فزاینده ای برآیند که جامعه با ترس روبرو خواهد شد و این پیامدهای طولانی مدت برای سلامت روان خواهد داشت. بهداشت کانادا می گوید دولت فدرال در حال سرمایه گذاری 240.5 میلیون دلار برای حمایت از استان ها و مناطق برای توسعه ، گسترش و راه اندازی ابزارهای مراقبت مجازی ، از جمله پشتیبانی برای سلامت روان است.

اما این اتحاد می گوید خدمات غم و اندوه به طور خاص از بین می رود.

‘بحران پنهان سلامت’

شلی کوری ، مدیر اجرایی بیمارستان مجازی کانادا و یکی از بنیانگذاران اتحاد غم و اندوه کانادا ، می گوید تأثیر همه گیری بر کانادا و تعداد افرادی که عزادار هستند “حیرت آور است”.

وی با بیان اینکه “ما در حال بررسی غم و اندوه به عنوان بحران پنهان سلامت در کل این بیماری همه گیر هستیم ،” یکی از دلایل نیاز به یک استراتژی ملی برای غم و اندوه ارائه یک پاسخ منسجم به یک بحران فوری بهداشت عمومی است.

این اتحاد خواستار یک رایزنی ملی برای کمک به آنها در درک تأثیر همه گیری بر خدمات سوگ است ، بنابراین آنها می توانند نیازها و شکاف ها را ارزیابی کنند.

وی گفت: “ما هرگز با اندوه ناشی از بیماری همه گیر مقابله نکرده ایم. ما باید درک کنیم که نقاط فشار کجاست و کجا باید منابع لازم را برای کانادایی های رنج دیده تأمین کنیم.”

شلی کوری ، مدیر اجرایی Hirtual Hospice و یکی از بنیانگذاران The Canadian Grief Alliance ، می گوید اگر از افرادی که عزادار هستند حمایت نشود ، احتمال افزایش مشکلات روانشناختی در طولانی مدت افزایش می یابد. (ارسال شده / شلی کوری)

کوری می گوید که برای افزایش سواد غم کانادایی ها نیز باید آگاهی و آموزش عمومی وجود داشته باشد. این اتحاد همچنین از دولت خواسته است تا طی سه سال 100 میلیون دلار برای اجرای استراتژی ملی غم و اندوه سرمایه گذاری کند.

کوری می گوید که سرویس های غم و اندوه به دلیل کاهش اهدای کمک های مالی بسیار هولناک هستند ، در حالی که آنها در تعداد زیادی از افرادی که به دنبال کمک و چرخش آنلاین خود هستند ، افزایش زیادی دارند.

کوری خاطرنشان می کند که غم و اندوه در هنگام شیوع همه گیر فقط شامل مرگ نمی شود.

وی گفت: “افرادی که شغل خود را از دست داده اند ، مشاغل ناموفق ، افرادی که امنیت مالی خود را از دست داده اند ، روابطی که در طی همه گیر شدن و از دست دادن زندگی به شکلی که ما می شناسیم از بین رفته است.”

“همه این موارد ضررهای بزرگی برای مردم است و آنها غمگین هستند.”

درمانگر هشدار می دهد که بیماری همه گیر موانع سوگ سالم را بزرگ می کند

آندره وارنیک ، پیشکسوت و روان درمانگر ، معتقد است که کانادایی ها به شدت به یک استراتژی غم و اندوه احتیاج دارند.

وی گفت: “غم و اندوه مهم نیست ، مهم نیست که در هر کجای دنیا و در چه زمانی از تاریخ باشید.” “اما تلاش برای انجام غم و اندوه به روشی سالم در طی یک بیماری همه گیر ، فقط موانع یک روند غم سالم را بزرگ می کند.”

وارنیک می گوید بسیاری از خانواده هایی که او با آنها کار می کند در صورت مرگ نمی توانند با عزیزانشان باشند یا برای دیدن شخصی که رنج می برد سفر کنند.

آندره وارنیک ، یک پرستار و روان درمانگر ثبت شده ، می گوید این بیماری همه گیر باعث انزوای بیشتر تجربه غم و اندوه شده است. (عکاسی Trina Koster)

“عدم توانایی در جمع شدن و رفتن به تشییع جنازه و مواردی از این قبیل ، ممکن است عناصری از این موانع وجود داشته باشد که مردم را به سختی ناراحت می کند که از بسیاری جهات از نظر بهداشت روانی بازی می کند.”

وارنسیسی که مشتری هایش در تلاشند نتوانند یکدیگر را در آغوش بگیرند.

وی گفت: “غم و اندوه همانطور که هست منزوی کننده است ، اما در حال حاضر به طرز باورنکردنی منزوی کننده است.” “من امیدوارم که به عنوان کانادایی ها درک کنیم که عدم ارائه حمایت از غم و اندوه واقعاً یک بحران بهداشت روانی ایجاد می کند ، نه فقط در زمان های فوری ، بلکه در جاده ها.”

بهداشت کانادا پاسخ می دهد

در بیانیه ای ، بهداشت کانادا گفت که این پیشنهاد را از اتحاد کاندیدای کانادایی دریافت کرده است ، و مقامات رسمی با سازمان درگیر شده اند تا درباره پیشنهاد آن بحث کنند.

در بیانیه آمده است: “ما کار مهم اتحاد ملی غم و اندوه را به رسمیت می شناسیم زیرا کانادایی ها از غم از دست دادن یکی از عزیزان خود کار می کنند.”

Health Canada می گوید این بودجه Wellness Together Canada را تأمین كرده است ، پورتالی كه كانادایی ها را برای دسترسی به اطلاعات معتبر و رایگان فراهم می كند و از آنها برای تقویت سلامت روان و رسیدگی به مسائل بهداشت روان و استفاده از مواد مخدر پشتیبانی می كند.

در همین حال ، دوسانی می گوید که تمام تلاش خود را می کند تا غم و اندوه خود را به خانواده اش نرساند ، اما این کار دشوار است. وی پیشنهاد می کند که اگر افراد یک کارمند مراقبت های بهداشتی را می شناسند ، باید در این زمینه تماس بگیرند.

“من فکر می کنم آنچه که زیاد مورد بحث قرار نمی گیرد ، درد عاطفی ، روح است که فکر می کنم کارکنان بهداشتی در خط مقدم تجربه می کنند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>