یکی دیگر از رکورد های COVID-19 در آلبرتا ثبت می شود که 1733 مورد جدید گزارش شده است

با ادامه ثبت پرونده های COVID-19 ، آلبرتا طی هفته گذشته 20 تخت مراقبت ویژه در ادمونتون و 10 تخت دیگر در کلگری اضافه کرد.

در روزی که این استان با 1733 مورد بیشترین تعداد موارد جدید را مشاهده کرد ، سرویس های بهداشتی آلبرتا گفت که برنامه ریزی برای بیش از دو برابر تعداد فضاهای ICU در دست انجام است.

دکتر “هیچ شکی نیست که سیستم بیمارستان تحت فشار قابل توجهی است” دیوید زیگون ، مدیر پزشکی منطقه ادمونتون ، روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت.

وی گفت: “با گفتن این موارد ، ما برنامه ریزی گسترده ای برای آن انجام داده ایم و با افزایش تقاضا ، آن برنامه ها را اجرا می كنیم.”

Zygun گفت ، AHS با همگام سازی بیماران و با استفاده از فضاهای غیرفعال شده ، فضا را به حداكثر می رساند و به دنبال انتقال بیماران از تخت های مراقبت حاد به سایر مراكز مراقبت های اولیه یا مراقبت های مداوم برای آزاد سازی تخت های بیمارستانی است.

وی گفت که این استان به طور معمول دارای 173 تخت عمومی ICU بزرگسالان است که در حال آماده سازی برای افزایش تقاضا در طی روزها و هفته های آینده هستند ، با برنامه ریزی برای افزایش تعداد تخت های ICU به 425 تخت.

5000 مورد جدید

طی سه روز گذشته ، این استان بیش از 5،000 مورد جدید گزارش کرده است ، با 7631 مورد در روز شنبه و 1608 مورد دیگر در روز یکشنبه.

در سراسر استان ، بیمارستان ها 453 بیمار را از جمله 96 بیمار در تخت های ICU تحت معالجه قرار می دادند. هر دوی این رقم ها نیز رکوردهای جدیدی را ثبت می کنند.

تماشا کنید | پزشک برتر آلبرتا می گوید واکسن COVID-19 اجباری نخواهد بود:

روز دوشنبه در پاسخ به این س whetherال که آیا آلبرتا واکسن COVID-19 را اجباری می کند ، دکتر دینا هینشاو گفت که دولت دولت نیست که مردم را مجبور به واکسیناسیون کند. بلکه استان به آموزش و تشویق اعتماد خواهد کرد. 1:20

هشت مرگ دیگر در روز دوشنبه گزارش شد که منجر به کشته شدن 541 نفر شد.

دکتر “مثل همه آلبرتایی ها ، من از افزایش تعداد موارد گزارش شده امروز و آخر هفته نگران هستم.” دینا هینشاو ، رئیس ارشد پزشکی استان ، در کنفرانس دوشنبه خبر گفت.

“این یادآوری دیگری است که COVID-19 دارای دوره جوجه کشی طولانی است ، به این معنی که اقدامات امروز ما تا 10 تا 14 روز دیگر مشاهده نخواهد شد.”

به گفته وی ، در اوج متوسط ​​فصل آنفلوانزا ، آلبرتا معمولاً حدود 30 بیمار در ICU مبتلا به آنفلوانزا دارد و بیماران COVID-19 در حال حاضر این تعداد را كم می كنند.

“و اگر به گسترش خود ادامه دهیم ، هیچ كدام نزدیك به آن قله COVID-19 نیستیم ، مگر اینکه بتوانیم تعداد خود را پایین بیاوریم.”

شیوع مراقبت های طولانی مدت

مراکز مراقبت طولانی مدت در آلبرتا سخت تحت تأثیر قرار گرفته اند زیرا COVID-19 در طول ماه گذشته از بین رفته است.

بر اساس وب سایت دولت آلبرتا ، Capital Care Lynnwood یکی از 25 سایت مراقبت طولانی مدت است که از بعد از ظهر دوشنبه در منطقه ادمونتون شیوع COVID-19 را داشته است. شیوع لینوود تاکنون شامل 56 نفر از ساکنان و 29 نفر از کارکنان تست مثبت COVID-19 بوده است

بانی رابرتز ، مدیر سایت در Capital Care Lynnwood ، روز دوشنبه در بیانیه ای گفت که شیوع آن در دو واحد از این مرکز است در حالی که سایر واحدها به طور معمول کار می کنند. رابرتز گفت ، این بدان معناست که پرسنل یک چالش بوده است.

رابرتز گفت: “این بدان معنی است که برخی از خدمات بر واحدهای آسیب دیده تأثیر گذاشته یا کاهش یافته اند.”

مرکز مراقبت از محله چینی های Edmonton یکی دیگر از مراکز مراقبت مداوم است که با شیوع aCOVID-19 در ادمونتون مقابله می کند.

این خانه مراقبت با 46 مورد اقامت COVID-19 و 11 مرگ به دلیل ویروس روبرو شده است. در حال حاضر ، 34 مورد فعال در میان ساکنان وجود دارد.

همچنین 44 مورد کارمندی شناسایی شده است که 40 مورد آنها هنوز فعال هستند.

سابرینا اتوال ، سخنگوی خدمات بهداشتی آلبرتا ، گفت که کارکنان این مرکز به شدت به چالش کشیده می شوند.

اتوال در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت: “مرکز مراقبت از محله چینی های Edmonton یک سایت مستقل است و هیچ سایت دیگری برای جذب نیرو وجود ندارد و آژانس های کارکنان نیز در تلاش برای حمایت از بسیاری از سازمان ها هستند ، برخی از آنها با AHS قرارداد بسته شده اند و برخی دیگر که چنین نیستند.”

“AHS در حال همکاری نزدیک با اپراتور برای اطمینان از ایمنی ساکنین است و از برخی کارکنان پشتیبانی مراقبت در محل برخوردار است. در این زمان نیازهای اصلی مراقبت ، از جمله وعده های غذایی تأمین می شود.”

“قسمت عادی عزاداری”

هینشاو گفت که این استان احتمالاً طی چند روز آینده با مشاهده تعداد پرونده ها و افزایش در بیمارستان ادامه خواهد داد در حالی که منتظر است ببیند ، در صورت وجود ، محدودیت های تأثیر در مشاغل و اجتماعات اجتماعی اعلام شده در هفته گذشته چه خواهد داشت.

نخست وزیر جیسون کنی روز سه شنبه گذشته ممنوعیت اجتماعات اجتماعی را اعلام کرد ، اما محدودیت هایی که باعث بسته شدن برخی از مشاغل ، کاهش ظرفیت برای برخی دیگر و جلوگیری از اکثر فعالیت های ورزشی شد تا جمعه اجرا نشد.

هینشاواسید گفت: “هر یک از ما باید هوشیارتر از همیشه باشیم.”

“من می دانم که همه ما احساسات متفاوتی درمورد مکان فعلی خود احساس می کنیم: عصبانیت ، احساس گناه ، ترس ، ناراحتی ، انکار و چانه زنی همه موضوعات مشترک هستند. تجربه این احساسات بخشی طبیعی از غصه خوردن همه چیزهایی است که از دست داده ایم COVID-19 ، “او گفت.

“این احساسات به این معنی نیست که ما در جنگ شکست خورده ایم ، فقط جنگیدن یک جنگ سخت است. هرچه بیشتر بتوانیم از یکدیگر حمایت کنیم برای ادامه کار ، در حالی که به دشواری این روزها اعتراف می کنیم ، حال همه ما بهتر خواهد بود. “

در اینجا یک بررسی منطقه ای از موارد فعال COVID-19 در آلبرتا وجود دارد:

 • منطقه ادمونتون: 7388 مورد
 • منطقه کلگری: 6141 مورد
 • منطقه مرکزی: 1،238 مورد
 • منطقه شمالی: 869 مورد
 • منطقه جنوبی: 693 مورد
 • ناشناخته: 125 مورد

آخرین موارد مرگ گزارش شده عبارتند از:

 • مردی 40 ساله در منطقه ادمونتون.
 • مردی 80 ساله در منطقه کلگری.
 • مردی در حدود 90 سالگی با شیوع بیماری مراقبت مداوم در تراس جنوبی در منطقه ادمونتون ارتباط داشت.
 • مردی در حدود 60 سالگی با شیوع دهکده Good Samaritan Pembina در منطقه ادمونتون ارتباط داشت.
 • زنی در حدود 80 سالگی شیوع بیماری در هملتس در ایستگاه سدرودوود را در منطقه کلگری پیوند داد.
 • مردی در حدود 80 سالگی با شیوع لژ نیو بروک در منطقه جنوب ارتباط داشت.
 • مردی در حدود 70 سالگی با شیوع مرکز مراقبت وینگ کی در منطقه کالگری ارتباط داشت.
 • مردی در حدود 90 سالگی با شیوع در Rosealta Lodge در منطقه مرکزی ارتباط داشت.