10 مورد جدید COVID-19 در نوناووت پیدا شده است ، با علائم گسترش جامعه در آرویت

تنها دو روز پس از شناسایی اولین مورد COVID-19 در Arviat ، نوناووت ، 9 مورد جدید در جامعه شناسایی شده است زیرا مقامات بهداشتی در مورد “علائم انتقال به جامعه” هشدار می دهند.

مورد دوم در Rankin Inlet ، که روز یکشنبه نیز گزارش شد ، نیز “با Arviat در ارتباط بوده است” ، که از طرف رئیس بهداشت عمومی اعلام شده است.

اولین مورد تایید شده نوناووت از COVID-19 فقط 9 روز پیش ، در 6 نوامبر شناسایی شد. از آن زمان ، تعداد پرونده های فعال آن به 18 رسیده است ، با اعلام 10 مورد جدید تایید شده بعد از ظهر یکشنبه ، دو برابر شد.

در حالی که موارد در Sanikiluaq و Rankin Inlet شناسایی شده است ، به نظر می رسد Arviat در بحبوحه یک شیوع جزئی قرار دارد ، با آزادی که روز یکشنبه ارسال شد و حاکی از وجود “عدم ارتباط روشن” بین 14 مورد فعال در جامعه است.

آزادسازی رئیس بهداشت عمومی همچنین می گوید همه افراد “در انزوا هستند و خوب کار می کنند”.

تیم های واکنش سریع این سرزمین در هر سه جامعه مستقر شده اند و ردیابی تماس همچنان ادامه دارد ، “با هدف نهایی ردیابی و مهار” بیماری.

برای کمک به جلوگیری از گسترش بیشتر ، از امروز سفر بین جوامع کیوالیق ، که شامل آرویت است ، محدود شده است. فقط پروازهای اضطراری و باری مجاز است و از شکارچیان خواسته می شود به جوامع همسایه سفر نکنند.

از زمان اعلام اولین موارد ، مدارس کیوالیق بر روی آموزش حضوری بسته شده است.

آزادی روز یکشنبه همچنین اقدامات جدیدی را برای مهار گسترش و محدود کردن خطر برای بزرگان مشخص کرد.

“مایکل پترسون ، مدیر بهداشت عمومی نوناووت ، به نقل از این نقل شده است.

این نقل قول ادامه می دهد: “علاوه بر این ، برای محافظت از بزرگان در Arviat ، حداقل به مدت دو هفته هیچ بازدید کننده ای در مرکز بزرگان مجاز نخواهد بود.” “معافیت های این قانون باید توسط پزشک بهداشت عمومی در صورت تأیید تأیید شود.”

نوناووت به تمام مسافران ورودی از خارج از سرزمین نیاز دارد تا به مدت دو هفته در مراکز اختصاصی شهرهای بزرگ جنوبی ایزوله شوند. برای ماه ها ، این قلمرو هیچ مورد مثبت تأیید شده ای را در خارج از سایت های معدن مشاهده نکرد.

اما هم در Arviat و هم در Rankin Inlet ، مسافرانی که دو هفته در مراکز انزوا نوناووت گذراندند علائم را پس از بازگشت به قلمرو نشان دادند. مقامات بهداشتی هنوز منبع آلودگی را شناسایی نکرده اند.

روز جمعه ، پترسون به هرکسی که از آن مراکز برگردد توصیه می کند خود را برای مشاهده علائم کنترل کرده و فاصله فیزیکی شدید را برای دو هفته بعد از بازگشت مشاهده کند.

سخنگویان رئیس بهداشت عمومی به درخواست های رسانه ای ارسال شده در روز شنبه پاسخ ندادند. نخست وزیر و رئیس بهداشت عمومی قرار است روز دوشنبه ساعت 11 صبح با رسانه ها صحبت کنند

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>