190 پزشک کلگری در نامه ای سرگشاده به اتاق های اورژانس هشدار می دهند که «فریب می شوند».

گروهی متشکل از نزدیک به 200 پزشک کلگری ER در نامه ای سرگشاده به آلبرتایی ها هشدار می دهند که بخش های اورژانس در حال “فروپاشی” هستند و آنها در تلاش برای ارائه مراقبت های به موقع و موثر به بیماران هستند.

در این نامه آمده است: «نشانه های بحران ظرفیت در همه جا دیده می شود.

“زمان انتظار در بخش های اورژانس کلگری به شدت افزایش یافته است و بیماران گاهی اوقات تا 15 ساعت منتظر می مانند تا توسط پزشک ویزیت شوند. این بیماران اغلب در حین انتظار بیمار می شوند. ما در هر شیفت کاری نگران این بیماران هستیم.”

190 پزشک درگیر، که حدود 75 درصد از کسانی که در چهار بیمارستان بزرگسالان کلگری کار می کنند، می گویند که آنها به عنوان پزشکان مستقل صحبت می کنند و نه از طرف خدمات بهداشتی آلبرتا یا انجمن پزشکی آلبرتا.

دکتر کتی لین، پزشک اورژانس، یکی از امضاکنندگان در مصاحبه با سی‌بی‌سی نیوز گفت: «بسیار ناراحت‌کننده است وقتی بیماران را در راهروها و اتاق‌های انتظار بیمار می‌بینیم، زمانی که می‌خواهیم مراقبت‌های مورد نیاز آنها را ارائه کنیم».

ما می‌خواهیم بتوانیم مراقبت‌های باکیفیت 24 ساعته را برای هموطنان کالگاری، هموطنان آلبرتایی‌مان ارائه دهیم، و به طور فزاینده‌ای در تلاش هستیم که بتوانیم این کار را انجام دهیم.»

لین، که در اتاق‌های اورژانس در مرکز پزشکی فوت‌هیلز و بیمارستان عمومی راکی‌ویو کار می‌کند، گفت که در حالی که عوامل استرس‌زا بسیار متفاوت از زمان اوج همه‌گیری هستند، فشار همچنان ادامه دارد.

به گفته لین، حجم بیماران هنوز بسیار زیاد است و به سادگی تخت یا پرسنل کافی وجود ندارد. این بدان معناست که او اغلب بیماران را در راهروها و اتاق‌های انتظار درمان می‌کند.

مطلب جدید جذاب
بازارهای سهام روز دوشنبه سود قابل توجهی در مورد داده های واکسن COVID-19 از Pfizer کسب می کنند

«همه ما به جای پزشکی بوده‌ایم که در شیفت شب آنجاست، وقتی اتاق انتظار مملو از فضای انتظار است، فضایی در دسترس نیست، شما به شدت کم کار هستید و سعی می‌کنید یک احیا را در راهرو انجام دهید. ،” او گفت.

ما شاهد وخامت حال بیماران بوده‌ایم در حالی که هنوز منتظر ویزیت هستند.

پزشک هشدار می دهد که بیماران در حال مرگ هستند

بر اساس این نامه، معمولا بین 40 تا 50 نفر در هر لحظه منتظر ویزیت توسط پزشک هستند.

نویسندگان هشدار می‌دهند: «بخش‌های اورژانس ما در حال فروپاشی هستند و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی خط مقدم واقعاً به اندازه کافی هستند. ما نمی‌توانیم تحمل کنیم که بیمارانمان بیش از این رنج می‌برند و هیچ پایانی برای آن‌ها دیده نمی‌شود».

آنها می گویند که بیماران بستری شده ممکن است برای روزها در بخش اورژانس گیر بیفتند و در انتظار تخت در بخش ها بمانند، و بخش های بخش اورژانس به دلیل کمبود نیروی کار به طور معمول بسته می شوند.

دکتر شان فیر، پزشک اورژانس در Rockyviewand Foothills، گفت: “ما هر روز تمام تلاش خود را می کنیم تا مراقبت ایمن، به موقع و دلسوزانه به آلبرتایی ها ارائه دهیم، و این به آرامی در حال فرسایش بوده است به طوری که اخیراً مانند یک زمین لغزش احساس می شود.”

دکتر شان فر یک پیراهن یقه قرمز پوشیده است و مستقیم به دوربین نگاه می کند
دکتر شان فیر، پزشک متخصص اورژانس که در مرکز پزشکی فوتهیلز و بیمارستان عمومی راکی ​​ویو کار می کند، می گوید که وضعیت یک “بحران” است. (CBC)

فیر در مصاحبه ای با CBC News گفت که می خواهد آلبرتایی ها بدانند که این یک “بحران” است.

“راستش ما دوباره بیماران را در اتاق انتظار می میریم. و این چیزی نیست که سال ها در کلگری اتفاق افتاده باشد.”

خدمات بهداشتی آلبرتا مستقیماً به سؤالات مربوط به مرگ و میر در اتاق انتظار پاسخ نداد.

سی‌بی‌سی نیوز با تعدادی از سوالات در مورد نگرانی‌های پزشکان با مقامات بهداشتی تماس گرفت، اما پاسخ خاصی به هیچ یک از آنها دریافت نکرد.

یکی از سخنگویان در بیانیه ای که به CBC News ارسال شده است، گفت: “ما نگرانی های بیان شده توسط برخی از پزشکان خود را تایید می کنیم.”

AHS مستقیماً تماس گرفته و پیشنهاد ملاقات داده است.»

این گروه از پزشکان استدلال می‌کنند که کمبود تخت‌های بیمارستانی و کمبود کارکنان خط مقدم اورژانس و پزشکان خانواده، نقشی کلیدی در “فرسایش” مراقبت‌های بخش اورژانس ایفا می‌کنند.

نویسندگان نامه می گویند بیمارانی که در بیمارستان بستری می شوند اما تختی برای رفتن ندارند، به طور متوسط ​​حدود یک چهارم تخت های اورژانس منطقه کلگری را در روز می گیرند. آنها می گویند که در یک روز بد، این میزان می تواند به 80 درصد برسد و فضاهای بسیار کمی برای درمان بیماران ورودی باقی بماند.

در این نامه آمده است: «از منظر بیمار، کسالت روزها در بخش اورژانس باید تجربه ای وحشتناک و غیرانسانی باشد.

پزشکان استدلال می کنند که کمبود نیروی انسانی در حال شدیدتر شدن است، زیرا پزشکان و پرستاران اورژانس سوخته خط مقدم را ترک می کنند.

فیر گفت: «ارائه دهندگان مراقبت های ما در حال ترک هستند.

“آنها برای مراتع سرسبزتر می روند. آنها به استان های دیگر می روند. آنها برای کار دیگری می روند.”

تخمین زده می شود 650000 آلبرتایی پزشک خانواده ندارند و به گفته لین، بیماران بیشتری در نتیجه به اورژانس می روند.

او گفت: «ما به طور معمول شاهد بیمارانی هستیم که دیگر به پزشک خانواده دسترسی ندارند، با بیماری‌های مزمن دست و پنجه نرم می‌کنند، که پس از آن حالشان بدتر شده و به بخش اورژانس مراجعه می‌کنند.

این گروه از AHS و هر حزبی که دولت بعدی را تشکیل می‌دهد می‌خواهد تا به مشکلات سیستم بهداشتی رسیدگی کند و از آلبرتانستو می‌خواهد با در نظر گرفتن مراقبت‌های بهداشتی در انتخابات استانی 29 مه رای خود را به صندوق بیندازند.

لین گفت: «ما واقعاً دوست داریم به رسمیت شناخته شود که این یک نگرانی مداوم و یک بحران مداوم است، به ویژه در بخش اورژانس ما در سراسر استان.

من نگران هستم که این وضعیت پایدار نباشد و می‌دانم که همکارانم در این احساس مشترک هستند.»