AstraZeneca آزمایش های جدید پیشگیری از کوویتل آنتی بادی COVID-19 را آغاز می کند

AstraZenecahas آزمایشات در اواخر مرحله داروی ترکیبی آنتی بادی مونوکلونال با اثر طولانی را آغاز کرد که امیدوار است بتواند به عنوان یک داروی پیشگیری کننده برای جلوگیری از عفونت COVID-19 در افراد در معرض خطر تا 12 ماه استفاده شود.

آزمایش بالینی فاز 3 بین المللی در مجموع 5،000 نفر را در سراسر اروپا و ایالات متحده استخدام می کند تا ایمنی و اثربخشی کوکتل آنتی بادی معروف به AZD7442 را ارزیابی کند.

درمان پیشگیری با واکسن متفاوت است زیرا باعث ایجاد آنتی بادی می شود ، نه اینکه سیستم ایمنی بدن را وادار به ساخت آن کند. ممکن است در افرادی که سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف یا به خطر افتاده است و به واکسیناسیون پاسخ نمی دهند مفید باشد. به طور جداگانه ، AstraZeneca در حال تولید واکسن COVID-19 همراه با محققان دانشگاه آکسفورد است.

محققان برجسته بازوی انگلستان گفتند ، در انگلیس ، جایی که آزمایشات ترکیب آنتی بادی مونوکلونال از روز شنبه آغاز شد ، 1000 شرکت کننده در 9 سایت استخدام می شوند.

اندرو اوستیانوفسکی ، استاد و محقق ارشد تحقیق در انگلیس ، گفت: “آنچه ما در این مطالعه بررسی می کنیم این است که آیا می توانیم با دادن آنتی بادی هایی که نشان داده شده است برای خنثی سازی ویروس ، از طریق تزریق در عضله ، محافظت می کنند”.

“امید این است که این امر محافظت خوبی را برای ماهها در برابر عفونت ایجاد کند.”

آنتی بادی های مونوکلونال آنتی بادی های طبیعی را که بدن برای مقابله با عفونت تولید می کند تقلید می کنند. می توان آنها را در آزمایشگاه سنتز کرد و در حال حاضر برای درمان برخی از انواع سرطان استفاده می شود.

AstraZeneca گفت کوکتل COVID-19 خود که ترکیبی از دو آنتی بادی مونوکلونال است ، دارای دو پتانسیل برای درمان و جلوگیری از پیشرفت بیماری در بیمارانی است که قبلاً به ویروس SARS-CoV-2 آلوده شده اند ، و همچنین به عنوان داروی پیشگیری قبل از افرادی مانند مراقبت های بهداشتی تجویز می شود. کارگرانی که در معرض ویروس هستند.

“منه پانگالوس ، معاون اجرایی AstraZeneca ، مدیرعامل AstraZeneca تحقیق و توسعه biopharmaceuticals ، در یک جلسه توجیهی به خبرنگاران گفت.

وی گفت که این کوکتل را “در واقع تقریباً شبیه واکسیناسیون غیرفعال” ساخته است.

AstraZeneca در کنار آزمایش 5000 شرکت کننده ، ارزیابی پتانسیل دارو به عنوان یک پیشگیری ، همچنین در نظر دارد AZD7442 را به عنوان یک درمان پیشگیرانه و پیشگیرانه پس از مواجهه در حدود 1100 شرکت کننده در آزمایشات در اروپا و ایالات متحده ارزیابی کند.

سرمایه گذاری آمریکا

دولت آمریكا ماه گذشته 486 میلیون دلار آمریكا به AstraZeneca اعطا كرد تا بتواند 100000 دوز كوكتل COVID-19 را تهیه و تأمین كند.

دولت انگلیس همچنین توافق نامه ای اصولی با AstraZeneca دارد که می گوید در صورت موفقیت در مرحله 3 دادگاه ، دسترسی به یک میلیون دوز AZD7442 را تضمین می کند.

بر اساس طرحی برای راه اندازی شبکه جهانی تولید ، Astra در ماه اکتبر ، تولید کننده قرارداد Lonza را برای تولید دارو در پورتسموث ، NH ، از نیمه اول سال 2021 به خدمت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *