CREA می گوید فروش مسکن در ماه اکتبر کاهش یافته اما متوسط ​​قیمت آن در سال گذشته 15٪ افزایش یافته است

انجمن املاک و مستغلات کانادا روز دوشنبه اعلام کرد که متوسط ​​قیمت خانه فروش مجدد کانادا در سال منتهی به اکتبر بیش از 15 درصد افزایش یافته است.

گروه نمایندگی بیش از 130،000 بنگاه املاک و مستغلات در سراسر کانادا گفتند که ماه گذشته شلوغ ترین ماه اکتبر برای فروش مسکن بود ، ادامه روندی که در ماه مه آغاز شد پس از انسداد COVID-19 در مارس و آوریل ، بازار را کاملاً مسدود کرد.

در حالی که فروش در روزهای ابتدایی همه گیری به شدت سقوط می کرد ، از آن زمان تاکنون آتش سوزی کرده است. در طول ماه 56،186 خانه تغییر دست داده اند و تعداد کل سال 2020 را به 461،818 نفر می رسانند. این دومین کشش شایع ترین 10 ماهه در طول تاریخ است.

فروش در مقایسه با سطح نرمال همچنان در اوج بود و به نظر می رسد قیمت ها همان کار را انجام می دهند.

میانگین قیمت خانه های فروش مجدد در سیستم MLS CREA 607،250 دلار بود. این میزان در مقایسه با اکتبر گذشته 15.2 درصد افزایش یافته است. شش استان سود دو رقمی را تجربه کردند و یک مانیتوبا با 9.6 درصد موهای خود را از دست داد

CREA هشدار می دهد که میانگین قیمت فروش می تواند گمراه کننده باشد ، زیرا با فروش خانه های گران قیمت در مکان هایی مانند تورنتو و ونکوور ، قیمت آن بیشتر متمایل می شود ، بنابراین شماره دیگری را به نام شاخص قیمت خانه خدمات چند لیست یا MLS HPI ارائه می دهد ، برای اندازه بازار و نوع خانه تنظیم می شود.

مطلب جدید جذاب
نقش عوامل اجتماعی در رشد و جامعهپذیری کودکان - ایرنا

MLS HPI در سال منتهی به اکتبر 10.9 درصد رشد کرد. این سریعترین افزایش سالانه در بیش از سه سال است ، که به ژوئیه 2017 برمی گردد ، قبل از اینکه دولت قوانین آزمایش استرس را با هدف کاهش سرعت بازار اعمال کند.

تنظیمات خریدار خانه

با ادامه روندی که از ابتدای شیوع همه گیر مشاهده شده است ، خریداران خانه دو چیز را ترجیح می دهند: فضای بیشتر و خانه های بزرگتر در خارج از شهرهای بزرگ.

رابرت کاوچیچ ، اقتصاددان BMO ، در یادداشت تحقیقاتی گفت: “قدرت واقعی قیمت در بازارهای خارج از بزرگترین مراکز شهری است (آن را یک تا دو ساعت صدا بزنید).”

وی گفت ، تعدادی از بازارهای پراکنده در جنوب غربی انتاریو سالانه بیش از 20 درصد سود سالانه دارند.

“از طرف مقابل ، شهرهای بزرگ ، گرچه هنوز رشد قیمت را مشاهده می كنند ، اما به طور نسبی در حال از دست دادن هستند. به عنوان مثال ، ونكوور در حال حاضر از دره Okanagan كمك می كند ؛ و تورنتو در حال حاضر از بازارهای اطراف مانند خلیج جورجیا ، باری و لندن كمك می كند. / سنت توماس. “

ریشی Sondhisaid ، اقتصاددان بانک TD ، در حالی که در بلند مدت هنوز در وضعیت خوبی قرار ندارد ، حجم فروش در ماه اکتبر 0.7 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت ، که می تواند نشانه ای از تقاضای متوقف شده ناشی از همه گیری باشد.

“فروش در ماه اکتبر احتمالاً بسیار بالاتر از سطح حمایت شده اساسی است [and] از نظر ما ، آنها فقط می توانند برای مدت طولانی به همین ترتیب باقی بمانند. ” و احتمال قفل شدن گسترده تر می تواند فشار رو به پایین بیشتری به سمت جلو رفتن فروش ایجاد کند. “

مطلب جدید جذاب
شرکت خصوصی سهام آپولو 3.3 میلیارد دلار برای شرکت کازینو Great Canadian Gaming Corp.