Doordash از برنامه های عمومی شدن در IPO خبر داد

DoorDash Inc غرفه تحویل در نظر دارد سهام خود را به مردم بفروشد ، و با بهره گیری از روند رو به رشد مصرف کنندگان تحویل مبتنی بر برنامه ، در حالی که بسیاری از کشورهای جهان در طی همه گیری در خانه هستند ، استقبال می کند.

این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو مقالاتی را ارائه داد که نشان دهنده قصد خود برای عرضه اولیه روز جمعه است.

این شرکت در دفترچه خود می گوید: “فناوری رفتار مصرف كننده را تغییر داده و موج تقاضای راحتی را به وجود آورده است.” “رویدادهای اخیر باعث تسریع بیشتر این روندها شده و آینده تجارت الکترونیکی را برای مشاغل بزرگ و کوچک به جلو سوق می دهد.”

درآمد آن انعکاس تقاضا برای تحویل را نشان می دهد. سال گذشته DoorDash 885 میلیون دلار درآمد کسب کرد. در طول نه ماه اول سال 2020 درآمد بیش از دو برابر به 1.9 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. این در حال حاضر قبل از همه گیری در حال رشد بود. در سال 2018 219 دلار درآمد کسب کرد.

اما DoorDash از زمان تأسیس خود هر ساله ضرر می کند و این شرکت به سرمایه گذاران بالقوه هشدار می دهد که با پیش بینی افزایش هزینه های شرکت ، ضررها ادامه خواهد داشت. ضرر خالص آن 667 میلیون دلار در سال 2019 و 149 میلیون دلار در 9 ماه نخست سال 2020 بود.

DoorDash گفت که انتظار دارد منابع قابل توجهی را برای توسعه پلت فرم خود هزینه کند ، از جمله “گسترش پیشنهادات پلت فرم ما ، توسعه یا دستیابی به ویژگی ها و خدمات جدید پلت فرم ، گسترش به بازارها و جغرافیاهای جدید و افزایش تلاش های فروش و بازاریابی ما.”

DoorDash ، که در سال 2013 در پالو آلتو ، کالیفرنیا تاسیس شد ، بیش از 18 میلیون مشتری و 1 میلیون “داشر” دارد که غذا را در ایالات متحده ، کانادا و استرالیا تحویل می دهند. بیش از 390،000 بازرگان در شبکه خود دارد.

این اعلامیه یک هفته پس از پیروزی بزرگ شرکت های زایمان در کالیفرنیا ، جایی که رأی دهندگان از پروپوزال 22 تصویب کردند ، ارائه می شود ، که به شرکت های تحویل مبتنی بر برنامه اجازه می دهد تا به جای کارمندان ، با رانندگان به عنوان پیمانکار رفتار کنند. پیش از آنکه تصویب شود ، آنها آینده ای را در پیش رو داشتند که باید با رانندگان مانند کارمندان برخورداری از مزایای هزینه بر مانند اضافه کار و روزهای بیمار رفتار کنند. شرکت های سواری و تحویل خودرو یک استثنا را به دست آوردند و در عوض مزایای محدودی از جمله یارانه های مراقبت های بهداشتی را به رانندگانی که 25 ساعت در هفته وقت دارند ارائه می دهند.

دانیل ایوز ، تحلیلگر ودبوش گفت ، روشن است كه DoorDash منتظر بود تا روند IPO را آغاز كند تا پس از رای گیری در مورد پیشنهاد 22 كالیفرنیا. ایوز گفت: “اگر پروپ 22 در كالیفرنیا عبور نمی كرد ، این نبردی سخت بود.” “این یک ابر تاریک را در آینه دید عقب قرار می دهد و واقعاً عامل اصلی اشتهای سرمایه گذار است.”

DoorDash می گوید 50 درصد از بازار تحویل غذا در ایالات متحده و پس از آن Uber Eats ، Grubhub و Postmates تسخیر شده است. این شرکت هشدار داد ، اما بازار تحویل مواد غذایی “چندپاره و به شدت رقابتی است” و رقبای آن توافق نامه های استراتژیک یا همکاری برای همکاری را انجام داده اند. این شرکت گفت: “علاوه بر این ، برخی از رقبای ما اخیراً آشپزخانه هایی خریداری کرده اند تا آنها را قادر به تولید و تحویل مستقیم مواد غذایی به مصرف کنندگان کنند.”

با شیوع ویروس کرونا در بیشتر ایالات متحده و سایر مناطق جهان ، تحلیلگر Wedbush ، Daniel Ives ، رشد بیشتری را برای DoorDash و رقبای اصلی آن در سال آینده مشاهده می کند. وی گفت كه ممكن است DoorDash از سال 2021 شروع به درآمدزایی كند.

ایوز گفت: “معدن طلا برای رشد این بیماری همه گیر COVID است.” “شما نرخ رشد را دو یا سه برابر بهترین حالت مشاهده کرده اید ، زیرا شریان اصلی مصرف کنندگان نه تنها در ایالات متحده ، بلکه در سراسر جهان برای تهیه مواد غذایی است.”

DoorDash در 12 تا 18 ماه آینده شاهد رشد مداوم خواهد بود زیرا بازارهای ایالات متحده و سایر بازارها احتمالاً با بدتر شدن ویروس شاهد نوعی بازگشت قفل همه گیر هستند.

وی گفت: “هیچ صنعتی بیش از تحویل غذا سود نبرد.” “در یک زمینه وحشتناک ، یک پوشش نقره ای وجود داشته است ، از منظر اقتصادی ، این یک امتیاز بزرگ برای این کارگران ، رانندگان و رستوران ها بوده است که می توانند از شرکت هایی مانند DoorDash در این محیط استفاده کنند.”

DoorDash هنوز اعلام نکرده است که چند سهام خود را به فروش می رساند و یا اینکه با این پیشنهاد چه مقدار پول تولید می کند.

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تونی خو گفت که در کودکی ، پس از مهاجرت خانواده اش از چین به ایالات متحده ، او با شستن ظرف ها در یک رستوران چینی در حالی که مادر غذا سرو می کرد به مادرش کمک کرد. وی گفت: “DoorDash امروز وجود دارد تا کسانی مانند مادرم را که با یک رویا به اینجا آمده اند توانسته خود را بسازد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *