Loblaw سود فروش بیشتر مواد غذایی را افزایش می دهد اما همچنین قصد ندارد افزایش حقوق همه گیر را بازپرداخت کند

Loblaw Cos. Ltd. فروش قابل توجهی بالاتر از مارک های فروشگاه های مواد غذایی خود را تجربه کرده است ، به اندازه کافی سود سهام شرکت را به سهامداران حتی در حالی که با تصمیم بازپرداخت مبلغی معادل 2 دلار در ساعت برای کارگران ثابت می کند ، افزایش می دهد.

خرده فروش مواد غذایی سود و فروش بالاتری را برای بازه زمانی سه ماهه تا آغاز ماه اکتبر گزارش کرد ، با فروش یک فروشگاه در Loblaws ، Zehrs ، Your Independent Grocer ، Real Atlantic Superstore و Provigoup 9.7 درصد و 4.7 درصد در مارک های تخفیف Frills و Maxi. سارا دیویس ، رئیس لوبلاو ، گفت که این به معنای شرکت است ، “این زنجیره” با پیروزی در سال 2020 ادامه یافت. “

این شرکت گفت که با گذشت 8 ماه از شیوع بیماری ، به نظر می رسد که کانادایی ها کمتر به خرید مواد غذایی می پردازند ، اما در صورت خرید بیشتر.

دیویس در یک کنفرانس تلفنی با سرمایه گذاران گفت: “در اوج همه گیری ، خرید وحشت وجود داشت.” “اما من می گویم اکنون ، از طریق Q2 و Q3 ، این حالت تثبیت شده است و مردم فقط بسته های بزرگتر خریداری می کنند.”

درآمد کل 15.67 میلیارد دلار بود در حالیکه در سه ماهه مشابه سال قبل تقریبا 14.66 میلیارد دلار بود.

اما برخی از این فروش های بالاتر با جبران 85 میلیون دلار هزینه مربوط به COVID-19 و هزینه های بالاتر نیروی کار مرتبط با رونق فروش تجارت الکترونیکی از تحویل در خانه انجام شده است.

این رقم به سود تعدیل شده 464 میلیون دلار یا 1.30 دلار در هر سهم کسر شده تبدیل شد ، در حالی که یک سال پیش سود تعدیل شده 458 میلیون دلاری یا 1.25 دلار در هر سهم کسر شده بود.

در مجموع ، این شرکت با عملکرد مالی خود به اندازه کافی اطمینان داشت و سود سهام خود را با دو سنت در هر سهم ، به 33.5 سنت افزایش داد.

رئیس شرکت سارا دیویس گفت ، فروش در تمام مارک های مختلف فروشگاه های مواد غذایی Loblaw افزایش یافته است. (کول بورستون / بلومبرگ)

با این حال ، این شرکت صلاح ندانست که مجدداً 2 دلار در ساعت افزایش حقوق خود را برای کارگران در اوایل بیماری همه گیر پیش از پرداخت مجدد آن در ماه ژوئن ، بازگرداند.

تماس هایی برای بازپرداخت به اصطلاح COVID برای کارگران خرده فروشی خط مقدم وجود داشته است ، اما سخنگوی شرکت Loblawsaidthe برنامه ای برای انجام این کار ندارد.

“حق بیمه موقت ، که در اوج وحشت خرید و عدم اطمینان ارائه شد ، هرگز در مورد ایمنی نبود. این یک تلاش فوق العاده بود. فروشگاه های ما اکنون با سرعت طبیعی کار می کنند ، البته به روشی جدید. مهمتر از همه ، ما “کاترین توماس” در بیانیه ای از طریق ایمیل با اشاره به 85 میلیون دلار هزینه های مربوط به COVID-19 به CBC گفت:

“این سرمایه گذاری ها در آینده نیز به خوبی ادامه خواهد یافت … شرکت کاملا متعهد به سرمایه گذاری های خود در زمینه رفاه حال همکاران و مشتری است. هرگونه پیشنهاد سودجویی غیر واقعی است و واقعیت ها را نادیده می گیرد.”

هزینه های بالاتر

این شرکت به تأمین کنندگان نیز فشار آورده و به آنها اطلاع داده است که هزینه دستیابی محصولات در قفسه ها در ژانویه افزایش می یابد.

این شرکت در نامه تأمین کننده خود با اشاره به برنامه ریزی برای سرمایه گذاری 6 میلیارد دلار برای بهبود عملیات فروشگاهی و دیجیتالی خود طی 5 سال آینده ، گفت که تجارت مواد غذایی “کار با چالش و هزینه بیشتری” روبرو شده است.

تحلیلگران می گویند این هزینه ها احتمالاً به مشتریان منتقل می شود ، اما این شركت به تامین كنندگان گفته است كه متعهد است كه از مشتریان در برابر خطر افزایش قیمت ها محافظت كند.

گالن وستون ، رئیس اجرایی لوبلاو ، بار دیگر بر تعهد خرده فروش برای جلوگیری از افزایش قیمت در روز پنجشنبه تأکید کرد.

وی به سرمایه گذاران گفت: “این شرکت همچنان متعهد است که مشتریان و همکاران را در اولویت قرار دهد ، زیرا ما در سطح فروشگاه ها سرمایه گذاری و اقدامات ایمنی خود را حفظ کردیم ، در حالی که در برابر فشار برای افزایش قیمت در زمانی که کانادایی ها بیش از هر زمان دیگری به ارزش نیاز دارند ، مقاومت می کنند.”

استاد امور مالی استفان فورسترات از دانشکده تجارت ایوی در لندن ، اونت ، گفت که هیچ پاسخ ساده ای برای آنچه که شرکت باید انجام دهد وجود ندارد ، اما مشاهده سهامداران به عنوان سهامداران اصلی مشکلی ندارد.

وی در مصاحبه ای گفت: “اگر اپتیک بد به نظر برسد ، این می تواند به مارک شرکت آسیب برساند ، و در نهایت سودآوری و در نهایت سهامداران.”

“چالش ایجاد تعادل برای اطمینان از برخورد عادلانه کارمندان و سایر سهامداران است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *