StatsCan می گوید ، میزان مرگ و میر ناشی از COVID-19 در محله هایی با اقلیت های مشهود بیشتر است

طبق آمار آمریكا كانادا ، ساكنان جوامعی كه در اقلیت های مشهودتر زندگی می كنند احتمال مرگ ناشی از COVID-19 بیشتر است ، در روشی كه متخصصان بهداشت می گویند نیاز به استانهایی مانند BC و كبك برای بهبود جمع آوری اطلاعات خود در مورد نژاد و نژاد را تأكید می كنند. مرگ و میر

آگزارشدر اواخر ماه گذشته منتشر شد که آیا می توان نرخ مرگ و میر ناشی از COVID-19 را در “محله های قومی-فرهنگی” یافت که در جوامعی در سال های قبل از میلاد یافت شد که بیش از 25 درصد اقلیت های قابل مشاهده در آنها زندگی می کردند نرخ مرگ و میر COVID-19 مطابق با سن 10 برابر بیشتر از محله ها بود که کمتر از یک درصد اقلیت قابل مشاهده بودند.

در انتاریو و کبک ، محله هایی با جمعیت اقلیت قابل مشاهده ، میزان مرگ و میر ناشی از سن را سه برابر بیشتر از عموم دارند.

این که مرگ ناشی از COVID-19 در محلات قومی-فرهنگی پیش از میلاد ده برابر بیشتر از نرخ قابل مقایسه برای جمعیت گسترده کانادا باشد ، می تواند تا حدی با پایین آمدن میزان مرگ و میر عمومی در استان مرتبط باشد.

از روز دوشنبه ، بیش از 11000 مرگ در سراسر کانادا ، 299 نفر مبتلا به ویروس در سال قبل از میلاد فوت کرده بودند.

تجزیه و تحلیل آماری کانادا هنگامی انجام شد که BC کمتر از 200 مورد ویروس کرونا داشته باشد. اما تجزیه و تحلیل بخشی از ادبیات در حال رشد است که نشان می دهد جوامع اقلیت قابل مشاهده در کانادا بیشتر از جمعیت عمومی تحت تأثیر ویروس قرار گرفته اند.

دکتر اندرو بوزاری ، مدیر اجرایی پزشکی اجتماعی و سلامت جمعیت در شبکه بهداشت دانشگاه در تورنتو ، گفت که داشتن داده های خاص و قابل اعتماد بسیار مهم است تا بتوان از جمعیت های آسیب دیده محافظت کرد.

“ما در آن جبهه رهبر نبوده ایم و اینكه ما اجازه ندهیم پاسخ ما دقیقاً همانطور كه ​​انتظار داشتیم بسیار گران تمام شود ، اما همچنین به ما اجازه نمی دهد كه پاسخ را به همان سرعتی كه باید ارائه دهیم.”

“جمع آوری اطلاعات فوق العاده مهم است”

برخلاف انتاریو ، کبک و بی.سی.علی رغم تماس های مکرر برای انجام این کار ، هنوز داده هایی را که می تواند مشخص کند کدام جوامع بیشتر در معرض خطر هستند یا چرا در معرض خطر هستند ، جمع آوری نمی کنند.

یکی از این تماس ها از طرف کمیساریای حقوق بشر پیش از میلاد ، کساری گووندر است ، که گفته است داده های مربوط به مرگ و میر ناشی از COVID-19 و قومیت فوراً لازم است تا بفهمیم چرا اعضای جوامع مختلفی که ویروس کرونا دارند ممکن است با نرخ بالاتری بمیرند و نحوه حل این مشکل را تعیین کند.

کمیساریای حقوق بشر پیش از میلاد ، کساری گووندر ، گفت که دولت پیش از میلاد باید داده های مربوط به قومیت موارد COVID-19 را جمع آوری کند و در مورد نحوه استفاده و به اشتراک گذاری داده ها با جوامع آسیب دیده مشورت کند. (هارولد دوپویس / CBC)

Govender ، كه دفتر او گزارشی در مورد سپتامبر درباره گزاره مربوط به قومیت ارائه داد ، از جمله می تواند در سال قبل از میلاد جمع آوری شود ، گفت: “من فکر می كنم كه جمع آوری این اطلاعات بسیار مهم است.” حالا ، ما نمی خواهیم داده ها را یک شبه انجام می دهیم. بنابراین هرچه زودتر شروع به جمع آوری کنیم ، زودتر می توانیم کار کنیم و سیاست های خوب و محکمی را اعمال کنیم. “

استفان می ، سخنگوی وزارت بهداشت پیش از میلاد ، در بیانیه ای اظهار داشت که افسر بهداشت استان دکتر بانی هنری از جمع آوری این داده ها پشتیبانی می کند ، اما “به دلیل افزایش موارد و تقاضای منابع بهداشت عمومی ، داده های مربوط به نژاد در حال حاضر در نقطه جمع آوری نمی شود. مراقبت ، به استثنای داده های مربوط به بومی بودن. “

می افزود ، قبل از میلاد در حال کار بر روی دولت فدرال بر روی یک چارچوب ملی برای جمع آوری چنین داده هایی است.

سایر حوزه های قضایی منتظر اتاوا نیستند.

اطلاعات بیشتر در انتاریو

انتاریو برای چندین ماه در حال جمع آوری داده های شاخص های اقتصادی اجتماعی ، از جمله قومیت و درآمد بوده است.

دکتر بوذری گفت ، شهر تورنتو چنین داده هایی را منتشر کرده و نتایج نگرانی های جدی در مورد نژادپرستی ساختاری و چگونگی تأثیر آن بر نتایج بهداشتی را آشکار کرده است.

وی خاطرنشان كرد: “ما بیش از 80 درصد موارد را در اقلیت های مشهود مشاهده می كنیم. و بیش از 50 تا 60 درصد موارد را در خانوارهای كم درآمد مشاهده می كنیم.”

دکتر اندرو بوزاری ، مدیر اجرایی جمعیت بهداشت و پزشکی اجتماعی در شبکه بهداشت دانشگاه در تورنتو ، گفت که جمعیت های کم درآمد و نژادی بیشتر تحت تأثیر بسیاری از بیماری ها قرار دارند و COVID-19 تفاوتی ندارد. (ارائه شده توسط دکتر اندرو بوزاری)

“این در مورد کمبود در افراد یا جوامع نیست. این کمبودهای ساختاری است که ما اجازه داده ایم به دلیل نژادپرستی ساختاری ، به دلیل تبعیض ساختاری نسبت به برخی از جمعیت ها ، رخ دهد.”

در شهرهایی که داده های مربوط به محله یا قومیت خاص منتشر شده است ، مشخص شده است که چه گروه هایی بیشتر تحت تأثیر قرار گرفته اند.

در تورنتو ، داده ها نشان داد که جوامع سیاه ، آسیای جنوبی ، عرب ، آسیای جنوب شرقی و آمریکای لاتین بیش از موارد مورد COVID-19 هستند. سفیدپوستان و آسیای شرقی کمتر نمایندگی دارند. همچنین نشان داد خانوارهایی با درآمد زیر 50،000 دلار بیش از نماینده در میان موارد تایید شده هستند.

کبک داده های مربوط به قومیت یا درآمد را در مورد موارد تایید شده COVID-19 جمع آوری نمی کند ، اما بهداشت عمومی مونترال داده های سطح محله را منتشر کرد ، که CBC News با داده های سرشماری سال 2016 در مورد وضعیت اقلیت قابل مشاهده ، سطح درآمد و مناسب بودن مسکن مقایسه کرد.

تجزیه و تحلیل CBC نشان داد که محله هایی با نسبت بالاتر سیاه پوستان و خانوارهای پر جمعیت نیز بیشترین موارد COVID-19 را در مونترال ثبت کرده اند.

هیچ اطلاعاتی در سال قبل از میلاد وجود ندارد

در سال قبل از میلاد مشخص نیست که چه گروه هایی بیشتر تحت تأثیر قرار گرفته اند ، زیرا استان در حال جمع آوری داده ها نیست.

دکتر هنری در هفته گذشته به گروهی از رسانه های زبان پنجابی گفت ، افزایش غیر متناسب در موارد COVID-19 در میان جمعیت آسیای جنوبی BC وجود دارد. وی تأکید کرد که شیوع ویروس به قومیت مربوط نیست ، بلکه به موقعیت هایی مانند اجتماعات داخلی و رویدادهایی بستگی دارد که امکان گسترش آن را فراهم می کند.

گووندر گفت احتمالاً عوامل مختلفی در جوامع مختلف وجود دارد. به عنوان مثال ، کارگران فیلیپینی به احتمال زیاد در مشاغل خط مقدم و عمومی مانند مراقبت هایی هستند که نمی توان از خانه انجام داد. وی گفت ، جمعیت های بومی ، که در تعریف آمار کانادا از اقلیت قابل مشاهده گنجانده نشده است ، ممکن است در دستیابی به مراقبت های بهداشتی مورد نیاز با چالش هایی روبرو شوند.

“بنابراین ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد. و ما باید این دلایل را درک کنیم تا بتوانیم مشکلات را به طور موثر برطرف کنیم.”

دکتر بونی هنری گفته است که BC اکنون دومین موج COVID-19 خود را تجربه می کند. (بن نلمز / سی بی سی)

بوزاری گفت این واقعیت که COVID-19 در بین جوامع کم درآمد و نژادی شیوع بیشتری دارد نباید تعجب آور باشد.

وی گفت: “وقتی از دیابت گرفته تا سرطان تا برخی از بیماریهای قلبی و ریوی که ما مشاهده می کنیم ، همیشه در بین افراد فقیر و جوامع نژادی بسیار متمرکز شده است.”

“بیشتر افراد در بهداشت عمومی می توانستند پیش بینی کنند که COVID به دلیل آسیب پذیری های ساختاری بیشتر در کجا متمرکز خواهد شد ، به دلیل شرایط غیرممکن که برخی از جمعیت ها و محله ها در آن قرار دارند.”

یکی از این شرایط مسکن بیش از حد جمعیت است ، مسئله قابل توجهی در برخی از مناطق آسیب دیده قبل از میلاد.

کمبود فضا

بوزاری و دیگر محققان مصاحبه شده توسط سی بی سی نیوز همه گفتند که مسکن نامناسب ، که توسط اداره آمار کانادا به عنوان خانه هایی تعریف شده است که اتاق خواب کافی برای اندازه و ترکیب خانواده ندارند ، شاخص خطر ابتلا به COVID-19 است زیرا کار را برای یک مشکل دشوار یا غیرممکن می کند. عضو خانواده آلوده برای جداسازی.

محله هایی که بالاترین نسبت جمعیت پرجمعیت در سال 2016 را دارند ، آخرین سالی که داده های سرشماری برای آن در دسترس است ، بیشتر در انتهای انتهای ساری ، حدود 45 دقیقه از شرق ونکوور واقع شده است که تعداد زیادی از ساکنان جنوب آسیا و مهاجران جدید را در خود جای داده است. .

ساری همچنین شهری است که بالاترین تعداد آلودگی به COVID-19 در BC را دارد.

مقامات بهداشتی در سالهای BC اطلاعات COVID-19 را منتشر نکرده اند که بیشتر از سطح شهر باشد ، بنابراین مشخص نیست که بیشترین موارد در کجا گزارش شده است.

خیم تان معاون مدیر اجرایی کار و خدمات مهاجرتی با انجمن خدمات اجتماعی گزینه ها است ، که فعالیت های ارتباطی در شمال ساری را انجام می دهد.

تان گفت که سالها یافتن مسکن برای خانواده های مهاجر تازه وارد ، متشکل از هشت یا 10 نفر ، یک چالش بوده است. وی گفت ، بسیاری از آنها در سوئیت های زیرزمین در نیوتن ، وهلی یا گیلدفورد حضور دارند ، زیرا این مناطق جوامع مهاجران و خانه های ارزان قیمت در بسیاری از کشورها هستند.

COVID-19 مسئله کمبود فضا را به شدت متمرکز کرده است.

“آنچه که ما مشاهده می کنیم این است که بسیاری از خانواده های تازه وارد ، به ویژه خانواده های پرجمعیت … این عارضه را ندارند که وقتی یکی از اعضای خانواده آلوده می شود ، به فضای بزرگتری بروند.”

تان گفت که Fraser Health در ایجاد و ترجمه اطلاعات بهداشتی خاص فرهنگی ، مانند نحوه ماسک زدن با عمامه یا حجاب ، یا چگونگی جشن ایمن Diwali به خوبی کار کرده است.

و دکتر هنری به افرادی که در خانواده های بین نسلی زندگی می کنند هشدار داده است که در مورد افراد سالخورده یا افراد دیگری که ممکن است در معرض خطر قرار بگیرند ، مانند کلاسهای تناسب اندام داخلی ، آسیب پذیر باشند.

دکتر بانی هنری ، مأمور بهداشت استانی پیش از میلاد ، گفت بسیاری از موارد COVID-19 در این استان به اجتماعات داخلی و رویدادها مربوط می شود. (مایک مک آرتور / CBC)

اما مقامات بهداشت عمومی درمورد چگونگی انزوا یا به حداقل رساندن انتقال خانگی که فضای کافی برای تعداد افراد نیست ، یا مفهوم “شش امن” برای یک خانواده 10 نفره سکوت کرده اند.

وقتی CBC News از مرکز کنترل بیماری BC پرسید چه راهنمایی برای افراد در این شرایط موجود است ، ما به یک برگه راهنما برای ساکنان آپارتمان ها و ساختمان های چند واحدی ارجاع شدیم.

تان گفت که با وجود عدم راهنمایی رسمی ، مردم از یکدیگر مراقبت می کنند.

“ما خانواده های زیادی داریم که در فضا های بسیار محدودی زندگی می کنند و بدیهی است که موارد COVID نیز وجود داشته است. اما یک چیزی که ما یافته ایم … این است که خانواده ها مقاوم هستند. آنها راه هایی برای مدیریت پیدا می کنند. آنها راه هایی را برای منزوی کردن اعضای خانواده پیدا می کنند که ممکن است بیمار باشد یا در محله های تنگ COVID باشد “.

“این حمایت از نظر آوردن غذا برای خانواده ای وجود دارد كه ممكن است نتواند آنقدر خانه را ترك كند زیرا مجبور است خود را منزوی كند. بنابراین ما شاهد تغییر رفتارهای شگفت انگیزی بوده ایم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *