WHO توصیه می کند که برای حفظ تناسب اندام در دوره همه گیری ، بیشتر حرکت کنید

سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز چهارشنبه در اولین راهنمایی خود طی یک دهه گذشته گفت ، همه بزرگسالان باید حداقل 150 دقیقه فعالیت بدنی شدید در هفته انجام دهند ، حتی برای سلامتی و سلامت روان در دوران COVID-19 بسیار حیاتی است. .

توصیه می شود کودکان و نوجوانان به طور متوسط ​​روزانه یک ساعت ورزش بدنی داشته باشند و زمان را در مقابل صفحه های الکترونیکی محدود کنند.

WHO گفت ، و افراد در هر سنی باید رفتار بی تحرکی را با فعالیت بدنی جبران کنند تا بیماری را دفع کنند و سالها به زندگی خود بیفزایند.

Ruediger Krech ، مدیر WHO برای ارتقا health سلامتی ، به ” جلسات خبری

WHO گفت ، با این حال از هر چهار بزرگسال یک نفر و از هر پنج نوجوان “سرسام آور” چهار نفر فعالیت بدنی کافی ندارند که می تواند شامل پیاده روی ، دوچرخه سواری ، باغبانی و نظافت باشد.

فیونا بول ، رئیس جسمی سازمان بهداشت جهانی ، گفت: “این دستورالعمل ها بر آنچه بسیاری در طول محدودیت COVID در سراسر جهان اعمال می کنند تأکید دارند. و این این است که هر روز فعال بودن نه تنها بدن بلکه سلامت روانی ما نیز مفید است.” واحد فعالیت

وی گفت: “با یک دوست تلفنی تماس بگیرید و با هم کلاس های آنلاین بگذارید ، به اعضای خانواده خود کمک کنید ، این کار را به صورت خانوادگی انجام دهید. و وقتی می توانید بیرون بروید.”

جبران آسیب های نشستن بیش از حد

بول گفت ، تحقیقات در مورد اثرات سو of رفتار کم تحرکی (که در این دستورالعمل 10 ساعت یا بیشتر تعریف شده است) در دهه گذشته رشد کرده است و منجر به توصیه جدید شده است.

وی گفت ، این توصیه محدود کردن زمان کم تحرکی و انجام فعالیت بیشتر برای جبران زمانی است که افراد برای جابجایی نمی گذرانند ، به ویژه کسانی که ساعت های طولانی را در محیط کار مستقر در دفتر می گذرانند.

“برای کودکان ما همچنین توصیه می کنیم که زمان کم تحرکی ، به ویژه زمان نمایش را کاهش دهند.”

شخصی روز دوشنبه در اتاوا سگ می رود. فعالیت بدنی می تواند شامل پیاده روی ، دوچرخه سواری ، باغبانی و نظافت باشد. (فرانسیس فرلند / سی بی سی)

زنان باردار و مادران پس از زایمان اکنون در توصیه های 150 تا 300 دقیقه فعالیت هوازی متوسط ​​تا شدید در هفته برای بزرگسالان گنجانده شده اند.

به گفته جوآنا ویلومسن ، مسئول فنی WHO ، این مزایای سلامتی را برای مادر و کودک فراهم می کند.

وی گفت: “به عنوان مثال 30 درصد کاهش دیابت حاملگی در بین زنانی که از نظر جسمی در دوران بارداری فعال هستند وجود دارد.”

به بزرگسالان بالای 65 سال توصیه می شود تقویت عضلات و فعالیتهای متمرکز بر تعادل و هماهنگی را برای جلوگیری از سقوط بعداً اضافه کنند.

از کوچک شروع کنید و بزرگ کنید

بول گفت ، دستگاه هایی که روی مچ دست یا ران قرار دارند و فعالیت بدنی را ردیابی می کنند برای همه مفید هستند.

وی گفت: “نظارت بر میزان فعالیت شما بازخورد بسیار خوبی است.” “این مهم است زیرا ما فکر می کنیم ممکن است فعالیت ما بیشتر باشد. ما می خواهیم زمان کم تحرکی را دست کم بگیریم.”

محققان پیشنهاد کردند ، کسانی که قادر به انجام توصیه ها نیستند ، باید از کم شروع کنند و به تدریج فراوانی ، شدت و مدت فعالیت بدنی خود را افزایش دهند.

دکتر علی زنتنروف ونکوور از رویکرد مثبت رهنمودهای جدید ، که در نوشتن آن مشارکت نداشت ، قدردانی کرد. او گفت که در ابتدا به فعالیت بیشتر از ورزش جدی فکر کنید.

Zentnersaid گفت: “از دیوارهای خانه خود راه بروید”. “از آشپزخانه به سمت اتاق نشیمن و عقب بروید و 10 بار این کار را انجام دهید و این خوب است.”

Theresearch بیش از 44000 نفر را از چهار کشور درگیر کرد که از ردیاب فعالیت استفاده می کردند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>