WHO توصیه نمی کند که بیماران COVID-19 بستری در بیمارستان با درمان مجدد ویروس درمان شود

یک هیئت مدیره سازمان بهداشت جهانی روز جمعه گفت که اصلاح مجدد Gilead برای بیماران بستری در COVID-19 ، صرف نظر از بیماری آنها توصیه نمی شود ، زیرا هیچ مدرکی وجود ندارد که این دارو باعث بهبود بقا یا کاهش نیاز به تهویه شود.

در این راهنما آمده است: “این هیئت” کمبود شواهدی مبنی بر بهبود Remdesivir برای بیمارانی که نتیجه آنها مهم است را پیدا کرد.

“به خصوص با توجه به هزینه ها و پیامدهای منابع مرتبط با remdesivir ، هیأت مدیره احساس مسئولیت را باید در قبال اثبات شواهد اثربخشی داشته باشد ، که با داده های موجود در دسترس نیست.”

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که پس از صدور رهنمود ، remdesivir را به اصطلاح در لیست پیش صحیح خود ، لیست رسمی داروهای مورد استفاده به عنوان معیار خرید توسط کشورهای در حال توسعه ، به حالت تعلیق درآورد.

“بله ما آن را از PQ تعلیق کردیم [prequalification list]”Tarik Jasarevic در پاسخ ایمیل خود به رویترز گفت:” این تعلیق سیگنالی برای كشورهاست كه WHO ، با رعایت دستورالعمل های درمانی ، به كشورها توصیه نمی كند دارو را برای COVID تهیه كنند. “

این توصیه یک عقبگرد دیگر برای این دارو است که پس از آزمایش های اولیه نوید توجه جهانی را به عنوان یک درمان بالقوه موثر برای COVID-19 در تابستان جلب کرد.

آنتی ویروس که با نام تجاری وکلوری شناخته می شود ، یکی از تنها دو دارویی است که در حال حاضر مجاز به درمان بیماران COVID-19 در سراسر جهان است. اما یک آزمایش بزرگ به رهبری WHO که به عنوان دادگاه همبستگی شناخته می شود ، ماه گذشته نشان داد که تأثیر آن در مرگ و میر 28 روزه یا مدت بستری در بیمارستان برای بیماران COVID-19 کم است یا هیچ تأثیری ندارد.

این دارو یکی از داروهایی بود که برای درمان عفونت ویروس کرونا در رئیس جمهور آمریکا مورد استفاده قرار گرفت و در مطالعات قبلی نشان داده بود که زمان بهبودی را کاهش می دهد. برای استفاده به عنوان درمان COVID-19 در بیش از 50 کشور مجاز یا تأیید شده است. این شامل کانادا می شود ، جایی که تعداد محدودی از بیماران با برنامه دسترسی ویژه بهداشت کانادا تحت درمان با دارو قرار گرفته اند.

Gilead نتایج دادگاه همبستگی را زیر سال برده و در بیانیه روز جمعه گفت از راهنمای جدید WHO “ناامید” است.

در این مقاله آمده است: “وکلوری به عنوان استاندارد مراقبت از درمان بیماران بستری در بیمارستان COVID-19 در رهنمودهای سازمان های معتبر ملی شناخته شده است.”

“به نظر می رسد دستورالعمل های WHO این شواهد را در شرایطی نادیده می گیرند که موارد در حال افزایش چشمگیر در سراسر جهان هستند و پزشکان به وکلوری به عنوان اولین و تنها درمان ضد ویروسی مورد تایید بیماران مبتلا به COVID-19 اعتماد می کنند.”

مشاوره سازمان بهداشت جهانی س questionsالاتی را در مورد اینکه آیا اتحادیه اروپا به 500000 دوره آنتی ویروس به ارزش 1 میلیارد یورو (1.86 میلیارد دلار Cdn) که ماه گذشته سفارش داده شده است ، ایجاد می کند.

تنظیم کننده داروی ایتالیا ، AIFA ، اظهار داشت که “هفته ها بر اثربخشی متوسط ​​داروی مجدد فشار آورده است.”

سازمان تنظیم مقررات گفت: “در عمل ما مدتی است که می گوییم از آن زیاد استفاده نمی شود.”

گران ، هیچ تاثیری در میزان مرگ و میر ندارد

گروه توسعه رهنمودهای سازمان بهداشت جهانی (GDG) گفتند كه توصیه آن براساس یك بررسی شواهد است كه شامل داده های چهار آزمایش تصادفی بین المللی است كه بیش از 7000 بیمار را با COVID-19 بستری كرده اند.

پس از بررسی شواهد ، هیئت گفت که به این نتیجه رسیده است که remdesivir ، که باید از راه وریدی تجویز شود و بنابراین مصرف آن پرهزینه و پیچیده است ، هیچ تأثیر معنی داری بر میزان مرگ و میر یا سایر نتایج مهم برای بیماران ندارد.

پیتر هوربی ، استاد بیماری های عفونی در حال ظهور در دانشگاه آکسفورد انگلیس ، گفت که توصیه های جدید WHO باید “تجدید نظر در مورد محل تجدید ویروس در COVID-19” را موجب شود.

وی گفت: “Remdesivir” داروی گران قیمتی است که باید به مدت 5 تا 10 روز از طریق وریدی تجویز شود ، بنابراین این توصیه باعث صرفه جویی در هزینه و سایر منابع بهداشتی می شود.

در پایان ماه اکتبر ، Gilead پیش بینی درآمد سال 2020 خود را کاهش داد ، دلیل این امر تقاضای کمتر از حد انتظار و مشکل در پیش بینی فروش بازسازی بود.

این توصیه جدید همچنین پس از آن صورت می گیرد که یکی از ارگان های برتر جهان به نمایندگی از پزشکان مراقبت های ویژه گفت که از Remdesivir نباید برای بیماران COVID-19 در مراقبت های ویژه استفاده شود.

این توصیه ، که الزام آور نیست ، بخشی از پروژه به اصطلاح “رهنمودهای زنده” آن است که برای ارائه راهنمایی مداوم برای پزشکان طراحی شده است. این هیئت گفت که از ادامه ثبت نام در آزمایشات بالینی ارزیابی remdesivir در بیماران مبتلا به COVID-19 پشتیبانی می کند ، که طبق گفته آنها “اطمینان بیشتری از شواهد را برای گروه های خاصی از بیماران فراهم می کند.”

کمیسیون اروپا روز جمعه اعلام کرد هیچ تغییری در استفاده مجاز از remdesivir رخ نداده است.

سخنگوی کمیسیون در نامه الکترونیکی گفت: “ما توجه می کنیم که WHO اکنون دستورالعمل های خود را در مورد استفاده از remdesivir به روز کرده است.

وی گفت ، تنظیم کننده داروی اروپایی داده های کاملی را از آزمایش همبستگی سازمان جهانی بهداشت در مورد دارو درخواست کرده است و شواهد را به همراه سایر داده های موجود ارزیابی می کند تا ببیند آیا در مجوز بازار آن تغییری ایجاد شده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>