آریتزیا آینه های خصوصی در اتاق های خود ندارد و بسیاری از مردم آن را دوست ندارند

خوب یا بد، آریتزیاها از لحظه ای در آفتاب لذت می برد.

بلومبرگ در ماه ژانویه گفت، خرده‌فروشی کانادایی «گرمترین زنجیره مد در ایالات متحده» است، پس از اینکه فروش ایالات متحده در سال گذشته 78 درصد افزایش یافت.

و در TikTok، جایی که شیک پوشان ژنرال Z جذابیت های خود را به نمایش می گذارند، ویدیوهای #aritzia بیش از 1.7 میلیارد بازدید دارند. (ویدئوهای مربوط به ژاکت معروف Super Puff به تنهایی بیش از 58.9 میلیون نفر را می تراشد).

اما با شهرت بررسی می شود و خرده فروش “لوکس روزمره” به دلیل اتاق های بدون آینه اش، که کسانی را که لباس می پوشند مجبور می کنند در صورت تمایل به یک منطقه آینه کاری شده عمومی که کارکنان آن با همکاران فروش کار می کنند، در فضای مجازی مورد انتقاد قرار گرفته است. تا ببینیم چگونه به نظر می رسند.

یکی از TikTokker گفت: این یک نمایش مد برخلاف میل شماست.

پاملا راتلج، کارشناس روانشناسی و رسانه، به سی بی سی نیوز گفت: «این یک تجربه بسیار تحقیرکننده است.

“در واقع این بسیار بی احترامی به مشتری است. [Aritzia] ممکن است بخواهند تندخو یا مدرن باشند، یا تاکید کنند که این موضوع مربوط به بدن نیست، اما در واقع دقیقا برعکس عمل می‌کنند.”

بدون آینه برای حدود 40 سال

چنین شکایت‌هایی چیز جدیدی نیستند. در سال 2012، یک زن به The Globe and Mailshe’d گفت هرگز در مورد انحنای خود احساس ناامنی نکرد تا اینکه لباسی را جلوی آینه عمومی در فروشگاه Aritzia در منهتن پوشاند.

“زنی هست که سایز 24 است [waist] همان شورت را امتحان می‌کنی.» او گفت: «تو مجبوری خودت را مقایسه کنی.»

یکی از سخنگویان Artzia می‌گوید که رویکرد اشتراکی “یک جزء اصلی از تجربه مشتری آن برای تقریبا 40 سال” بوده است. این شرکت در سال 1984 در ونکوور تاسیس شد.

سخنگوی در بیانیه‌ای گفت: آن‌ها اجازه می‌دهند «سطح بالایی از حمایت مشاوران سبک ما، از جمله بینش شخصی‌سازی شده در سبک طراحی، در محیطی دلپذیر که حس اجتماعی را پرورش می‌دهد».

“هدف اصلی ما این است که هر مشتری در طول بازدید خود احساس حمایت کند.”

تماشا | برنامه های توسعه بزرگ آریتزیا:

آریتزیا به شهرت ایالات متحده می پردازد

آریتزیا، شرکت پوشاک زنانه مستقر در ونکوور که مدت‌ها ستون اصلی در کانادا بوده است، با برنامه‌هایی برای توسعه گسترده در جنوب مرز، محبوبیت خود را در ایالات متحده افزایش می‌دهد. اما کارشناسان هشدار می دهند که گسترش خیلی سریع می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

تاکتیک فروش

متیو فیلپ، استادیار بازاریابی در دانشگاه متروپولیتن تورنتو، آن را یک تاکتیک فروش و بازاریابی می داند.

بیرون بردن مشتری از اتاق تعویض به طور بالقوه به دو گروه از افراد، کارمندان و هر کسی که ممکن است خرید کند، این فرصت را می دهد که آن شخص را متقاعد کند که اقلام را بخرد.

او گفت، به‌علاوه، چون خرده‌فروش‌ها می‌خواهند مشتریان محصولات خود را به صورت آنلاین به نمایش بگذارند، نور و فضای فضای عمومی در عکس‌ها و ویدیوها بهتر از داخل یک اتاق تعویض کوچک به نظر می‌رسد.

فیلپ می‌گوید: «فروشگاه‌ها بسیار تجربی‌تر شده‌اند، و فروشگاه‌هایی مانند آن احتمالاً تلاش زیادی برای فضای «نمایشگاه» انجام می‌دهند.

“آنها به این فکر می کنند که چگونه این موضوع به صورت آنلاین بیشتر به نظر می رسد تا اینکه دقیقاً در آن زمان چگونه به نظر می رسد.”

در نتایج سه ماهه چهارم خود که در ماه می منتشر شد، آریتزیا اعلام کرد که برنامه داردگسترش بیشتر در سال 2024، با هشت بوتیک جدید و چهار توسعه یا تغییر موقعیت بوتیک، همه در ایالات متحده

سه مانکن با لباس زنانه در داخل یک فروشگاه پوشیده شده است.  در پس زمینه قفسه هایی پر از لباس های دیگر هستند.
فضای داخلی یک فروشگاه Aritzia، در منطقه Flatiron شهر نیویورک، در 21 ژانویه. (شان کونابوی/سی بی سی)

“دعوت به قضاوت”

در نظرات ویدیویی که CBC درباره اتاق های تعویض لباس بدون آینه ارسال کرده است، برخی از خریداران گفتند که از این تجربه لذت می برند یا حتی ترجیح می دهند. چند نفر گفتند که بازاریابی خوبی است، برخی دیگر گفتند که فضای حرکت و نور خوب را دوست دارند.

یکی از افراد نوشت: «بارها من اقلامی را روی دیگران دیده‌ام و در اندازه‌های خود همان چیزی را خواسته‌ام.

اما برخی دیگر گفتند که به دلیل اتاق های تعویض لباس آریتزیا خرید نکردند.

شخص دیگری نوشت: “اندازه آنها کوچک است و هرکسی که از سایز 10 بالاتر باشد ممکن است بخواهد در صورت نامناسب بودن آن خطر شرمندگی را به جان بخرد.”

دکتر سوزان آلبرز، روانشناس بالینی که متخصص در تصویر بدن است، گفت: بیرون آمدن از یک اتاق رختکن می تواند برای افرادی که دارای اضطراب یا اختلالات خوردن هستند بسیار تحریک کننده باشد. او گفت که مردم تمایل دارند خودشان را در مقایسه با دیگران قضاوت کنند، و ایستادن در کنار کسی می‌تواند دید شما را از خودتان لکه دار یا منحرف کند.

آلبرز می‌گوید: «وقتی با افراد اطرافمان به آینه نگاه می‌کنیم، قضاوت و نظرات دیگران را به خود جلب می‌کنیم. این به ما تجمل یا حریم خصوصی را نمی‌دهد تا با نظرات خود هماهنگ شویم.»

اگر در موقعیت اتاق تعویض عمومی احساس ناراحتی می‌کنید، آلبرز توصیه می‌کند قبل از تغییر به اطراف نگاه کنید و ببینید چه کسی دیگری آنجاست، بنابراین آماده هستید. او اضافه کرد که هنگام بیرون آمدن نفس عمیقی بکشید و قبل از اینکه تصویری به دست بیاورید، توجه داشته باشید که لباس چه احساسی به شما می دهد.

“خودت را هماهنگ کن و به قضاوت خود اعتماد کن.”

و اگر واقعاً ناراحت هستید، آریتزیا می‌گوید هنوز هم می‌توانید یک آینه بخواهید که همه فروشگاه‌ها حداقل یک اتاق مناسب با آینه دائمی یا رول در ارائه می‌دهند.

یک نفر در یک نظر با بیش از 6000 لایک در یک ویدیوی محبوب TikTok نوشت: “درخواست آینه تقریبا شرم آورتر از آینه های عمومی است.”