آیا این به معنای لغو کریسمس است؟ س questionsالات COVID-19 شما پاسخ داده شده است

ما در حال پاسخ دادن به سوالات شما در مورد همه گیری هستیم. نامه خود را به آدرس [email protected] ارسال کنید ، تا جایی که می توانیم پاسخ خواهیم داد. ما مجموعه ای از پاسخها را بصورت آنلاین منتشر می کنیم و همچنین در طول نشریه The National و در شبکه خبری سی بی سی س toالاتی را به متخصصان ارائه می دهیم. تاکنون بیش از 57000 ایمیل از گوشه و کنار کشور دریافت کرده ایم.

با توجه به افزایش سن COVID-19 در کانادا ، پیچیده ترین قسمت تعطیلات ممکن است فقط برنامه ریزی باشد. سازگاری سطح راحتی COVID-19 با خانواده می تواند دشوار باشد.

ما از کانادایی ها شنیده ایم که کسی نگران است که تعطیلات چگونه به نظر می رسد ، بنابراین ما از کارشناسان پرسیدیم که چگونه می توان در این فصل برای جمع کردن مذاکره کرد

آیا باید برنامه های کریسمس خود را لغو کنیم؟

Kirsten Z. پرسید که آیا باید برنامه های تعطیلات خود را به طور کلی لغو کند؟

اول ، مهم است که به یاد داشته باشید که مسئولان و کارشناسان پزشکی تأکید کرده اند که اجتماعات گسترده و گسترده خانوادگی با اعضای خانواده در سراسر کشور در حال حاضر ایده خوبی نیست.

نخست وزیر جاستین ترودو در گفت: “بدیهی است که تعطیلات امسال متفاوت خواهد بود.” یک کنفرانس خبری اوایل این هفته. وی گفت ، تفاوت متفاوت به محل زندگی شما بستگی دارد.

دکتر سوزی هوتا ، مدیر پزشکی پیشگیری و کنترل عفونت در شبکه بهداشت دانشگاه در تورنتو ، گفت: “ممکن است از حباب آتلانتیک در امان بمانیم ، این بستگی به توانایی توانایی حفظ شرایط و سیاست آنها دارد.”

با این حال ، در بسیاری از سایر مناطق کشور با موارد مورد توجه بیشتر ، امیدوار کننده به نظر نمی رسد.

اجتماعات در اکثر نقاط کشور دلسرد می شوند. درمانیتوباو بعضی از مناطق انتاریو ، به هیچ وجه مجاز نیستند.

تماشا کنید | با ادامه همه گیری ، چگونه می توان در فصل تعطیلات حرکت کرد:

یک متخصص بیماری های عفونی و اپیدمیولوژیست به س questionsالات مربوط به پیمایش در فصل تعطیلات در همه گیر COVID-19 پاسخ می دهد ، از جمله اینکه چه درس هایی از شکرگذاری می توان آموخت. 5:51

“این پاسخ محبوب نخواهد بود ، اما متاسفانه فکر نمی کنم [family gatherings] انجام یک کار ایمن برای ما در اکثر مناطق کانادا خواهد بود “، هوتا گفت.

دکتر زین چاگلا متخصص بیماری های عفونی موافقت کرد.

چاگلا ، استادیار دانشگاه مک مستر و پزشک مشاور در بیمارستان سنت جوزف در همیلتون ، اونت گفت: “به نظر نمی رسد که اتفاقات سنتی مانند شام کریسمس اتفاق بیفتد.”

“ما شیوع شامهای خانوادگی و خوابهای شبانه را دیده ایم و داشتن یک رویداد تقویت کننده دیگر برای جامعه بسیار خطرناک است.”

اگر قبل از این خود را منزوی کنیم چه می کنیم؟

به کبک ها این گزینه داده شده است که در ازای لغو ممنوعیت اجتماعات ، یک هفته قبل و یک هفته بعد از کریسمس قرنطینه کنند.

تعدادی از شما در این س writtenال نوشته اید که آیا جدا کردن قبل از تعطیلات باعث می شود اوضاع دور هم جمع شود یا خیر.

“من فکر می کنم این یک رویکرد عملی است که بخشی از آن را تجربه کانادا در مورد شکرگذاری اعلام کرده است.” دکتر متیو اوتون ، پزشک معالج در بخش بیماریهای عفونی در بیمارستان عمومی یهود در مونترال ، با اشاره به کانادایی هایی که علی رغم هشدارهای مقامات بهداشت عمومی تجمع کردند ، گفت.

اما او نگران است که به دلیل دوره جوجه کشی COVID-19 ، که گاهی اوقات بیشتر از هفت روز توصیه کبک است ، برخی حتی بعد از هفته دوم انزوا ممکن است علائم ایجاد کنند و ویروس را بیشتر گسترش دهند.

تماشا کنید | قوانین جمع آوری تعطیلات کبک

برای چهار روز ، قوانینی که ماهها کبک را از هم دور کرده اند ، کاهش می یابد. اما این بدون خطر نیست. 4:39

کارشناسان دیگر نگران خوب بودن این ایده از نظر تئوری هستند ، اما اشکال در کاربرد آن می بینند.

چاگلا گفت: “من فکر می کنم سوراخ های زیادی در این استراتژی وجود دارد.” وی خاطرنشان كرد كه فقط امكانات زیادی برای لغزش وجود دارد و همه را در معرض خطر قرار می دهد ، زیرا انزوا مستلزم این موارد است:

  • بزرگسالانی که از خانه کار می کنند.

  • نگه داشتن بچه ها در خانه از مدرسه.

  • بیرون رفتن در انظار عمومی ، حتی برای مواد غذایی.

چاگلا خاطرنشان کرد ، این مفهوم همچنین مسائل مربوط به عدالت را نیز مطرح می کند ، زیرا بسیاری از خانواده ها به دلیل کار یا عوامل دیگر به سادگی توانایی انزوا را برای 14 روز ندارند.

هوتا موافقت کرد و گفت که انزوا برای اکثر مردم غیرواقعی خواهد بود.

وی گفت: “مشکل این است که حذف ارتباط از همه افراد بسیار دشوار است.”

شما همچنین باید اعتماد داشته باشید که همه کوشا بودند.

هوتا گفت: “مردم شروع به تصمیم گیری و تصمیم گیری خود می كنند و می گویند:” من از 14 روز 11 دریافت می كنم و این به اندازه كافی خوب است. ” “این باعث نگرانی من درباره این استراتژی است.”

اما اگر نتیجه آزمایش منفی بگیریم ، مشکلی نخواهیم داشت ، درست است؟

لازم نیست.

هوتا هشدار داد که یک تست منفی می تواند به شما احساس امنیت کاذب بدهد.

یک پرستار آزمایش خود را در یک مرکز آزمایش COVID-19 در گاراژ مرکز هنرهای ملی در تاریخ 18 نوامبر در اوتاوا ، یک روز قبل از افتتاح ، نشان می دهد. هوتا پیشنهاد کرد که نتایج منفی آزمایش COVID-19 می تواند احساس امنیت کاذب در طول تعطیلات ایجاد کند. (آدریان وایلد / مطبوعات کانادایی)

آزمایش همیشه دقیق نیست و اینکه آیا نتایج دقیق هستند به شدت به زمان بستگی دارد.

هوتا گفت: “آزمایش فقط به شما می گوید که در زمان آزمایش چه وضعیتی دارید.” “این به شما نمی گوید که آیا دو روز دیگر ، در واقع در خانه والدین خود ظاهر می شوید ، به این عفونت ها مبتلا خواهید شد.”

آیا دادن و دریافت هدیه ، کارت یا کوکی بی خطر است؟

چگلا و هوتا توافق کردند که هدیه دادن و رها کردن کالاهای پخته شده بی خطر است ، به شرط آنکه اقدامات احتیاطی لازم مانند فاصله گرفتن و بهداشت دست را انجام دهید.

هوتا گفت: “هنگامی كه هدیه خود را می پیچید و می دهید یا می گیرید ، فقط مطمئن شوید كه دستان خود را می شوید.”

اگر این یک وسیله قابل شستشو است ، مانند لباس ، Hota پیشنهاد کرد که آن را شستشو دهید ، که به هر حال باید آن را با لباس جدید انجام دهید.

با این حال ، او گفت که پاک کردن همه چیز با مواد ضد عفونی کننده همانطور که در اوایل بیماری همه گیر بودیم لازم نیست.

وی در مقاله قبلی گفت: “ما به مرور یاد می گیریم كه ویروس در سطوح طولانی مدت ، به ویژه در لباس ، دوام نمی آورد.”

جعبه ای که با کاغذ بسته بندی کریسمس پیچیده شده است پس از مرتب شدن منتظر بارگیری می شود. دکتر زین چاگلا ، متخصص بیماری های عفونی گفت که یکی از راه های ایمنی بیشتر هنگام مبادله هدایا تحویل آنهاست ، اجازه دهید آنها یک شب بنشینند و روز دیگر را به صورت مجازی در کنار هم باز کنند. (برت پوردی / CBC)

در مورد خود مبادله ، چاگلا گفت که انجام این کار در حالی که از نظر جسمی متفاوت است ، با ماسک و خارج از منزل “یک گزینه عالی” است اگر آژانس بهداشت عمومی محلی شما اجازه دهد. اما به عنوان مثال در تورنتو حتی معاشرت در فضای باز نیز انجام می شود دلسرد می شود.

و اگر می خواهید یک احتیاط اضافی داشته باشید ، چاگلا پیشنهاد کرد که هدیه ها را یک شب قبل از باز کردن آنها با هم ، در زیر درخت بگذارید.

چگونه به مادر بگویم که برای کریسمس نمی آییم؟

ما از کانادایی ها شنیده ایم که تصمیم گرفته اند در خانه بمانند ، اما هنوز هم می خواهند بدانند: بهترین راه برای اینکه به خانواده خود بگویید که زیاد نمی آیند چیست؟

ایگور گروسمن ، دانشیار روانشناسی در دانشگاه واترلو گفت: “پیام خود را از نظر ملاحظات مربوط به خانواده قاب کنید.”

او پیشنهاد می کند که به عزیزانتان بگویید که نمی آیید “نه به این دلیل که سعی می کنید خودخواه باشید ، بلکه در واقع به این دلیل که به آنها اهمیت می دهید و به والدین مسن خود اهمیت می دهید.”

اما اگر آنها عصبانی شوند یا فکر کنند بیش از حد واکنش نشان می دهید ، چه می کنید؟

به گفته گروسمن ، یک نکته مهم برای یادآوری این است که شما باید دلسوز باشید و آرام باشید.

وی گفت: “هیچگونه اتهامی وارد نکنید و احساس بدی ایجاد نکنید.”

گروسمنادد ، مردم می توانند سریع تصور کنند که دیگران فقط خودخواه هستند و این دلیل آن است که آنها از قوانین و توصیه های مقامات بهداشت عمومی پیروی نمی کنند.

“من فکر نمی کنم که لزوما اینطور باشد. ممکن است در بعضی از افراد اینگونه باشد ، اما اغلب این امر فقدان اطلاعات مناسب است.”

تماشا کنید | چرا یک COVID-19 ژانویه می تواند به ویژه مشکل ساز شود:

در بیمارستان های کبک در ماه ژانویه بسیاری از موارد جراحات ، بیماری های تنفسی و دوره های قلبی بیشتر در جریان است. و همانطور که دکتر Ccile Tremblay ، متخصص بیماریهای عفونی توضیح می دهد ، این نیز زمانی است که موارد COVID از کریسمس شروع به ظهور می کند ، منبع دیگری از استرس در سیستم مراقبت های بهداشتی. 0:53

در عوض ، گروسمن پیشنهاد می کند از آنها س askingال کنید که اطلاعات خود را از کجا می آورند و از آنها می خواهد دیدگاه خود را ارائه دهند. سپس برای آنها توضیح دهید که چرا شما فکر می کنید و منابع شما از کجا آمده است.

وی گفت: “بهترین استراتژی گفت وگو است كه در آن شما نظر آنها را تخفیف نمی دهید اما درمورد منابع آنها توضیح می دهید.” “این نوع گفتگو ممکن است اغلب به افراد کمک کند تا درک کنند که عقایدشان بر اساس نظرات نادرست است.”

اگر می خواهید قبل از مواجه شدن با این نوع شرایط تحقیقی انجام دهید ، مطمئن شوید که از منابع معتبر ، مانندآژانس بهداشت عمومی کانادا، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده(CDC).

چگونه می توانم با خانواده / دوستانی که همه گیری را جدی نمی گیرند یا فکر می کنند فقط آنفولانزا است ، صحبت کنم؟

گروسمن گفت: “بدترین کاری که می توانید در این نوع شرایط انجام دهید این است که به آنها بگویید احمق هستند و اشتباه می کنند ، زیرا همانطور که تحقیقات نشان داده است ، این امر باعث خاموش شدن و گوش ندادن آنها خواهد شد.”

حتی اگر ممکن است اشتراکات زیادی برای ایستادن نداشته باشید ، بازهم گفتگو و گفتگو به جای بحث و جدال مهم است.

اگر ما برویم چه اتفاقی می افتد و آنها احتیاط نمی کنند؟

بنابراین شما در مورد آن صحبت کرده اید و تصمیم گرفته اید که با یک حباب کوچک خانوادگی به ملاقات بروید ، اما به خانه مادربزرگ می رسید و هیچ کس از قوانینی که وضع کرده اید پیروی نمی کند. بعدش چی؟

گروسمن گفت: وحشت نکنید و نسبت به هر چیزی بیش از حد واکنش نشان ندهید. هنوز می توانید مواردی مانند پوشیدن ماسک و میزان مسافتی که بین خود و دیگران قرار می دهید را کنترل کنید.

وی گفت: “شما همیشه می توانید یک قدم عقب بروید.” اگر کسی خیلی به شما نزدیک شود ، می توانید با او ارتباط برقرار کنید: “اگر یک قدم عقب بروم اشکالی ندارد؟”

بیش از هر چیز دیگری ، گروسمن این ایده را تأیید كرد كه اگر احساس راحتی نمی كنید یا مغایر با عقل سلیم است ، احتمالاً نباید این كار را انجام دهید.