آیا قوانین رقابت کانادا منسوخ شده است؟ برخی می گویند زمان تغییر فرا رسیده است

چه در فرودگاه و چه در فروشگاه مواد غذایی، به نظر می رسد این روزها به هر کجا که بگردید، مصرف کنندگان ناامید را می یابید. بسیاری از قیمت‌های بالا یا انتخاب‌های محدود در بخش‌ها شکایت دارند و عدم رقابت را مقصر می‌دانند.

اما اکنون، دولت فدرال به دنبال به روز رسانی قوانین رقابت کانادا است که احتمالاً مهم ترین بررسی در دهه های اخیر است. به نظر می رسد همه چیز روی میز است، از تغییرات کوچک تا یک تعمیر اساسی. کمیسر رقابت متیو باسوولیس یکی از کسانی است که برای اصلاحات فشار می آورد.

Boswell گفت: “من فکر می کنم منصفانه است که بگوییم، متأسفانه، قانون رقابت از همتایان بین المللی ما عقب مانده است.” او ریاست دفتر رقابت را بر عهده دارد که هدف آن تقویت رقابت در بخش‌ها به نفع مصرف‌کنندگان است. بیش از 50 تغییر در این قانون را توصیه می کند.

او می گوید که تغییرات اساسی نیستند.

هدف آنها واقعاً رساندن ما به خط شروع از نظر اجرای قانون رقابت در دنیای مدرن و دیجیتال است.»

اولاً، اداره قدرت لازم را برای اجبار می خواهدشرکت ها برای به اشتراک گذاری اطلاعات برای مثال، در حال حاضر در حال بررسی افزایش قیمت مواد غذایی در فروشگاه‌های مواد غذایی است، اما شرکت‌های درگیر فقط باید جزئیات کسب و کار خود را داوطلبانه ارائه دهند. این دفتر می‌گوید که تغییر آن به آن اجازه می‌دهد تا تحقیقات قوی‌تری را انجام دهد.

تماشا | Boswell برای اصلاحات فشار می آورد:

آیا قوانین رقابت کانادا نیاز به تغییر دارد؟

کمیسر رقابت متیو باسبول با نیشا پاتل از CBC در مورد اینکه چرا او برای اصلاحات فشار می آورد صحبت کرد.

توصیه دیگر این است که قوانین سخت تری در مورد ادغام وضع کنید. یکی از برجسته‌ترین ادغام‌هایی که اخیراً انجام شد، پیوند گسترده Rogers Communications و Shaw Communications بود که در ماه مارس توسط دولت تصویب شد.

Boswell این نتیجه را “یک ناامیدی بزرگ” می نامد.

اگر دفتر رقابت بر این باور باشد که ادغام منجر به رقابت کمتری خواهد شد، می‌تواند از دادگاه رقابت درخواست کند تا معامله را مسدود کند. اما در مورد راجرز-شاو، دادگاه با شرکت ها طرف شد و برای تایید نهایی به وزیر صنعت فدرال رفت.

Boswell می‌گوید قوانین فعلی می‌تواند منجر به تمرکز بیشتر شود و با قوانین کشورهای همتا مانند ایالات متحده یا استرالیا همخوانی ندارد.

کلدون بستر، یکی از اعضای اندیشکده مرکز بین المللی نوآوری حکومت داری، با این موضوع موافق است و پاییز گذشته گزارشی درباره شکاف های موجود در قوانین ادغام کانادا نوشت.

Bestertold CBC News: «ما به ندرت، یا هرگز، علیه ادغام ها مداخله می کنیم. حتی مواردی که می‌دانیم برای مصرف‌کنندگان بدتر، برای تولیدکنندگان یا کارگران بدتر می‌کنند.»

Bester می‌گوید همانطور که کشورهای دیگر مانند ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا قوانین رقابت خود را به کار می‌گیرند، کانادا باید سرعت خود را حفظ کند یا از ریسک عقب بماند.

آنها به 40 یا 50 سال گذشته نگاه می کنند که چگونه با انحصار و تمرکز قدرت برخورد کرده اند و می گویند که ما باید مسیر دیگری را در پیش بگیریم.

اما مایکل آزبورن، که در شرکت حقوقی Cozen O’Connor روی مسائل رقابتی کار می کند، نسبت به بازسازی عمده هشدار می دهد. او می‌گوید اگر مقررات بیش از حد سخت‌گیرانه شود، می‌تواند از تجارت جلوگیری کند و رقابت را محدود کند.

او گفت: «فکر می‌کنم ساختار این اکت سالم است. “این بدان معنا نیست که چیزهایی وجود ندارد که نتوان آنها را بهبود بخشید. همیشه چیزهایی وجود دارد که می توان آنها را بهبود بخشید.”

آزبورن می گوید، در نهایت، آنچه او را نگران می کند، تلاش برای تغییر ماهیت قانون است.

او گفت: «فکر می‌کنم ما در نقطه عطف جالبی هستیم، جایی که گروه‌هایی داریم که بر قوانین رقابت فشار می‌آورند تا کارهایی را انجام دهند که قانون رقابت به طور سنتی انجام نمی‌دهد». آنها در حال اصرار هستند که آن وسیله ای برای کنترل تورم باشد و ابزار یا ابزاری برای کنترل تورم نیست.»

هنوز مشخص نیست که چه تغییراتی، در صورت وجود، می تواند از روند بررسی فدرال حاصل شود. پس از جمع‌آوری بازخورد در اوایل سال جاری، دولت می‌گوید گام‌های بعدی می‌تواند شامل مشاوره‌های بیشتر یا گزارش منتشر شده باشد، اگرچه جدول زمانی ارائه نکرده است.

Boswell می گوید که او تشویق شده است، زیرا یک بازار رقابتی تر فقط به قیمت های پایین تر نیست.

او گفت: “این باعث نوآوری در کشور می شود. باعث رشد بهره وری می شود. و من این تصور را نمی پذیرم که ما به نوعی آنقدر متفاوت هستیم که نمی توانیم رقابت سالمی در این کشور داشته باشیم.”

مطلب جدید جذاب
نرخ تورم کانادا در ماه مارس به 4.3 درصد کاهش یافت