اتاوا می گوید پشتیبانی فدرال از صنعت هواپیمایی منوط به بازپرداخت مشتری است

دولت روز یکشنبه اعلام کرد ، حمایت جدید فدرال از صنعت هواپیمایی کانادا که دارای حملات همه گیر است ، منوط به ارائه بازپرداخت به مسافرینی است که پروازهایشان لغو شده است.

وزیر حمل و نقل ، مارک گارنو ، در حالی که اعلام کرده بود اوتاوا آماده است تا با آغاز مذاکرات در اواخر این هفته ، به درخواست های ناامیدکننده بخش برای کمک فدرال پاسخ دهد ، این شرط را مطرح کرد.

شرکت های هواپیمایی تجاری کانادا به شدت تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته اند ، به دلیل ترکیبی از محدودیت های سفر و ترس از ابتلا به بیماری ، سطح مسافران تا 90 درصد کاهش یافته است.

این امر باعث شده تا شرکت های هواپیمایی صدها خلبان و تکنسین را کنترل کنند و ده ها مسیر منطقه ای را از ماه مارس قطع کنند. آنها همچنین سفرهای متعدد از قبل رزرو شده را لغو کرده اند و به جای بازپرداخت ، به مسافران اعتبار یا کوپن ارائه می دهند.

از آن زمان بسیاری از کانادایی ها از عدم پس گرفتن پول خود ابراز خشم کرده اند. آژانس حمل و نقل کانادایی از اواسط مارس تا پایان ماه آگوست 8000 شکایت دریافت کرده است ، اعتقاد بر این است که بیشتر شکایات مربوط به بازپرداخت است.

WATCH | هزاران مسافر کانادایی هنوز منتظر بازپرداخت پرواز هستند:

سی بی سی نیوز آموخته است که علی رغم دریافت هزاران شکایت از مسافرانی که به دلیل بازپرداخت پروازهای ناشی از COVID-19 لغو شده اند ، آژانس حمل و نقل کانادا حتی یک مورد را نیز تسویه نکرده است. 1:59

مسافران همچنین تعداد زیادی از پرونده های قضایی و سه دادخواست پیشنهادی را ارائه داده اند که بیش از 100000 امضا را برای جبران بازپرداخت مشتری جلب کرده است.

گارنو با افشای گفتگوهای در انتظار ، چالش های پیش روی این بخش را تأیید کرد.

گارنو در بیانیه ای گفت: “بخش هوایی با توجه به تأثیرات بی سابقه در عملیات خود ، نمی تواند به تنهایی به این چالش ها پاسخ دهد.”

وی گفت: “ما آمادگی داریم روشی را با شرکت های هواپیمایی بزرگ در زمینه کمک مالی ایجاد کنیم که می تواند شامل وام و پشتیبانی بالقوه دیگر باشد تا نتایج مهمی را برای کانادایی ها بدست آوریم.” “ما پیش بینی می کنیم این هفته بحث و گفتگو با آنها آغاز شود.”

وزیر حمل و نقل ، مارک گارنو ، در حالی که اعلام کرده بود اوتاوا آماده است تا با آغاز مذاکرات در اواخر این هفته ، به درخواست های ناامیدکننده بخش برای کمک فدرال پاسخ دهد ، این شرط را مطرح کرد. (شان کیلپاتریک / مطبوعات کانادایی)

با این وجود گارنو همچنین شروع به کار با بازپرداخت مبلغ میلیون دلار بلیط پرواز پیش پرداخت و محدود کردن مسیرهای لغو شده ، خواسته دولت از خطوط هوایی را اعلام کرد.

وی گفت: “قبل از اینکه ما یک پنی پول مالیات دهندگان را برای خطوط هوایی هزینه کنیم ، اطمینان خواهیم داد که کانادایی ها بازپرداخت خود را دریافت می کنند.” “ما اطمینان خواهیم داد که کانادایی ها و جوامع منطقه ای ارتباط هوایی خود را با بقیه کانادا حفظ می کنند.”

بلافاصله مشخص نبود که آیا این امر شامل فشار دادن هواپیمایی ایر کانادا و سایر کشورها برای از سرگیری ده ها مسیری است که در حال حاضر در حالت تعلیق هستند.

WATCH | کارگران شرکت های هواپیمایی برای کمک از دولت فدرال در پارلمان هیل اعتراض کردند:

خلبانان ، مهمانداران و سایر کارگران هواپیمایی در پارلمان هیل اعتراض می کنند ، از اینکه وزیر حمل و نقل ، مارک گارنو ، هفت ماه پس از همه گیری ، برنامه ای برای کمک به صنعت ارائه نکرده است ، ناامید شده است. 1:53

برخلاف مقامات کانادایی ، کمیسیون اروپا و وزارت حمل و نقل ایالات متحده از شرکت های هواپیمایی خواسته اند مسافران پروازهای لغو شده را پس بگیرند.

كشورهاي آمريكايي و اروپايي از جمله فرانسه و آلمان نيز ميلياردها دلار كمك مالي به شركت هاي حمل و نقل مشكل ارائه كرده اند. اتاوا هیچ كمك ویژه صنعت را به شركت های هواپیمایی ارائه نداده است.

این بیماری همه گیر صنعت هواپیمایی را ویران کرده است ، میلیاردها دلار ضرر برای شرکت های هواپیمایی کانادایی در میان پروازهای زمینی و مرزهای بین المللی فشرده.

طبق برآوردهای ماه مه انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی ، درآمد شرکت های هواپیمایی کانادایی در سال 2020 14.6 میلیارد دلار یا 43 درصد نسبت به سال گذشته کاهش خواهد یافت.

“به هیچ وجه یک تحقق عملی”

سخنان سخت در مورد بازپرداخت با احتیاط روز یکشنبه به عنوان اولین گام خوب مورد استقبال قرار گرفت ، در حالی که دیگران خواستار یک برنامه اقدام فدرال در مورد آزمایش و سفرهای داخلی بودند.

ایان جک ، نایب رئیس انجمن اتومبیل سازی کانادا ، که سازمان او یکی از بزرگترین خرده فروشان تعطیلات و مسافرت های اوقات فراغت در کانادا است ، گفت: “این تپانچه استارتر است ، اما به هیچ وجه یک اتفاق بزرگ نیست.”

“ما این مذاکرات را از نزدیک مشاهده خواهیم کرد. اکنون یک تعهد مشخص و ضبط شده از جانب دولت وجود دارد که انتظار داریم آنها را محترم بدانند.”

سخنان سخت پیرامون بازپرداخت با احتیاط روز یکشنبه مورد استقبال قرار گرفت ، اولین قدم خوب توسط معاون انجمن اتومبیل سازی کانادا ، ایان جک ، که سازمان او یکی از بزرگترین خرده فروشان سفرهای تفریحی و تفریحی در کانادا است. (ژان فرانسوا بنوا / CBC)

مایک مک نانی ، رئیس جمهور و مدیرعامل شورای هواپیمایی ملی کانادا ، روز یکشنبه در بیانیه ای گفت که “از تصمیم دولت برای کار با شرکت های حمل و نقل برای تلاش و ایجاد ثبات در بخش ، او را تشویق می کند” اما تأکید کرد که بیشتر به کمک نیاز دارد.

مک نانی گفت: “علاوه بر حمایت مالی ، یک استراتژی آزمایش فدرال برای هواپیمایی برای اطمینان از اینکه صنعت قادر به راه اندازی مجدد ایمن ، رفع محدودیت های سفر منطقه ای و اقدامات مرزی بین المللی است ، بسیار مهم است.”

آلبرتا برتر جیسون کنی نیز این احساس را تکرار کرد.

کنی در بیانیه ای گفت: “در حالی که ما از حمایت مستقیم از شرکت های حمل و نقل استقبال می کنیم ، اما باید توسعه چارچوب سفر داخلی کانادا و یک برنامه ملی برای آزمایش سریع را در اولویت قرار دهیم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>