افزایش تقاضا برای ریزتراشه‌ها برای هوش مصنوعی، سهام انویدیا را با افزایش ۲۸ درصدی به ارزش ۱ تریلیون دلاری سوق می‌دهد.

شرکت انویدیا، سازنده ریزتراشه‌ها، روز پنج‌شنبه به فهرست انحصاری شرکت‌هایی با ارزش بیش از یک تریلیون دلار ملحق شد زیرا این شرکت اعلام کرد که تقاضای شدید برای فناوری هوش مصنوعی باعث افزایش تقاضا برای محصولاتش شده است.

سهام این طراح تراشه که در سال جاری دو برابر شده بود، در معاملات پیش از بازار در روز پنجشنبه در وال استریت 28 درصد افزایش یافت، زیرا شرکت اعلام کرد که تقاضای بی‌سابقه‌ای را در تقریباً هر جنبه از تجارت خود مشاهده می‌کند.

ارزش سهام این شرکت در روز چهارشنبه 305 دلار بود که برای ارزش شرکت به بیش از 750 میلیون دلار آمریکا کافی بود. در یک نقطه در صبح پنجشنبه آنها به بالای 400 دلار رسیدند که برای ارزش شرکت به بیش از 1 تریلیون دلار کافی است.

قبل از پنجشنبه، تنها چهار شرکت آمریکایی در آن باشگاه انحصاری حضور داشتند: اپل، مایکروسافت، آلفابت مادر گوگل و آمازون. متا و تسلا قبلاً به این موفقیت دست یافته بودند، اما هر دو شرکت از سال گذشته به شدت سقوط کردند.

اگر این شرکت موفق شود حداقل 210 میلیون دلار سود بازار را تا پایان روز حفظ کند، این بزرگترین افزایش ارزش یک روزه برای یک شرکت آمریکایی تا کنون خواهد بود.

تقاضای پررونق

این شرکت پیش بینی کرد که درآمد سه ماهه آن برای سه ماهه دوم سال جاری به بیش از 11 میلیارد دلار برسد. این بیش از 50 درصد بیشتر از آن چیزی است که وال استریت پیش بینی می کرد.

جنسن هوانگ، مدیر عامل شرکت، گفت که تقاضا برای تراشه‌ها در کسب‌وکارهای فعلی آن قوی است، اما در موارد جدید مرتبط با هوش مصنوعی نیز در حال ظهور است.

هوانگ گفت: “یک تریلیون دلار زیرساخت مرکز داده جهانی نصب شده از هدف عمومی به محاسبات سریع تبدیل خواهد شد، زیرا شرکت ها در رقابت برای به کارگیری هوش مصنوعی مولد در هر محصول، خدمات و فرآیند تجاری هستند.”

او گفت: “برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای آنها، عرضه خود را به طور قابل توجهی افزایش می دهیم.”

“تغییر بازی”

تحلیلگران برای توصیف چشم‌انداز خیره‌کننده شرکت، از موارد فوق‌العاده نفس‌گیر استفاده کردند.

استیسی راسگون از برنشتاین گفت: «در بیش از 15 سالی که ما این کار را انجام می‌دهیم، هرگز راهنمای مشابهی را ندیده‌ایم که انویدیا با چشم‌انداز سه‌ماهه دوم که به‌طور کلی کیهان‌شناسانه بود و انتظارات را از بین برد، ندیده‌ایم. .

Dan Ives، تحلیلگر فناوری Wedbush، پیش‌بینی این شرکت را «تغییرگر بازی» نامید.

“شب گذشته انویدیا راهنمایی های قوی ارائه کرد که در سراسر جهان شنیده می شود و نشان می دهد که تقاضای تاریخی برای هوش مصنوعی در حال حاضر در چشم انداز شرکت ها و مصرف کنندگان اتفاق می افتد. برای هر سرمایه گذاری که این را حباب هوش مصنوعی می نامد، ما آنها را به این سه ماهه Nvidia و . .. از انقلاب صنعتی چهارم که اکنون در آستانه است صحبت می کند.”