افسر بهداشت عمومی فدرال می گوید ، بیشتر کانادایی ها می توانند تا پایان سال 2021 واکسینه شوند

معاون رئیس بهداشت عمومی کانادا امروز گفت ، بیشتر کانادایی ها می توانند تا پایان سال آینده علیه COVID-19 واکسینه شوند.

در روزهای اخیر ، شرکت های دارویی Pfizer و Moderna آزمایش های موفقیت آمیز واکسن ویروس کرونا را اعلام کرده اند. دکتر هاوارد نجو اظهار امیدواری کرد که آنها می توانند توسط بهداشت کانادا تأیید و به زودی مورد استفاده قرار گیرند.

امروز جو به خبرنگاران در اوتاوا گفت: “امیدوارم این دو واکسن مورد تأیید قرار بگیرند ، زیرا ما هنوز باید اطلاعات بالینی ، آزمایشات بالینی را بررسی کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که همکاران نظارتی ما راحت هستند و آنها را تأیید می کنند و سایر واکسن ها را تأیید می کنند.”

“ما امیدواریم که اکثریت قریب به اتفاق جمعیت کانادا را تحت پوشش قرار دهیم … تا پایان سال آینده. اما همانطور که من می گویم ، این چیزی است که در زمان واقعی اتفاق می افتد و مطمئناً در حین حرکت تعدیلاتی ایجاد می شود “

کانادا با چندین سازنده واکسن قراردادهایی امضا کرده است تا میلیون ها دوز را در دست ساخت ذخیره کند تا اطمینان حاصل شود که کانادایی ها به واکسن دسترسی پیدا می کنند.

تماشا کنید: دکتر واکسیناسیون واکسن Njoo

معاون رئیس بهداشت عمومی کانادا روز سه شنبه در جریان جلسه توجیهی همه گیر دو هفته ای با خبرنگاران صحبت کرد. 2:18

دولت فدرال با Moderna ، Pfizer / BioNTech و Novovax و Janssen ، یکی از شرکت های تابعه جانسون و جانسون ، توافقاتی انجام داده است. همچنین با Sanofi / GSK ، AstraZeneca و Medicago معاملات دارد.

آیا کانادا از هر واکسن 20 تا 76 میلیون دوز دریافت می کند ، اگر این آزمایش را از طریق آزمایش های بالینی انجام دهد و مورد تایید بهداشت کانادا قرار گیرد.

Pfizer هفته گذشته اعلام کرد که واکسن آن ثابت کرده است که 90 درصد در محافظت از افراد در برابر COVID-19 موثر است در مطالعه ای که تقریباً 44000 نفر را شامل می شود.

در حالی که این نتایج اولیه امیدوار کننده است ، یک جز component اصلی واکسن باید در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد ذخیره شود و گزینه های زایمان را محدود کند ، همانطور که توسط بهداشت کانادا تأیید شده است.

فریزرهایی که خریداری می شوند

“دریافت این واکسن ها از آسفالت فرودگاه یا بندر به کانادایی ها در سرتاسر کشور یک چالش مهم لجستیکی است ، چالشی که دولت روی آن متمرکز شده و با شدت روی آن کار می کند تا بتواند اطمینان حاصل کند که با ورود واکسن ها ، “نخست وزیر جاستین ترودو امروز در کنفرانس مطبوعاتی صبح امروز خود گفت:” مردم آسیب پذیر و افرادی که به آن نیاز دارند. “

نخست وزیر گفت چندین سازمان دولتی و پیمانکاران خصوصی و حتی ممکن است ارتش کانادا نیز برای کمک به انتقال واکسن آماده شوند.

ترزا تام ، مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا ، گفت که ارتش ممکن است به دلیل تخصص لجستیکی در واکسیناسیون شرکت داشته باشد ، در حالی که دولت فدرال نقش مهمی در مقابله با چالش های توزیع واکسن ایفا می کند که باید بسیار سرد نگه داشته شود.

وی گفت: “من می دانم که بله ، کاملاً فریزرهای کافی خریداری می شوند.” “برخی از آنها در حال حاضر هستند. ما موارد موجود در کانادا و موارد دیگری را که ممکن است مورد نیاز باشد ترسیم کرده ایم.”

یک منبع دولتی صحبت می کند که دولت فدرال 26 فریزر خریداری کرده است تا بتواند دمای منفی 80 درجه سانتیگراد و 100 فریزر را که می تواند دمای منفی 20 درجه سانتیگراد را حفظ کند حفظ کند.

این مقام مسئول گفت: شرکت های خصوصی مانند UPS و FedEx که توانایی حمل دارو در دمای بسیار سرد را دارند ، می توانند برای کمک به آنها قرارداد ببندند.

تام گفت كه به محض تصویب واكسن هایی كه می توانند در دمای بالاتر ذخیره شوند ، توزیع توزیع می شود و استانها احتمالاً برای رساندن آنها به مردم به كمك فدرال احتیاج ندارند.

به گفته ترودو ، تا زمان ورود هواپیما ، کانادایی ها باید اقدامات احتیاطی معمول را برای “کنترل موج دوم” انجام دهند.

وی گفت: “این خبر خوبی است ، اما به یاد داشته باشید كه واكسن فقط می تواند از شما محافظت كند.”

واکسن های سهمیه بندی

یکی دیگر از مواردی که دولتها باید در نظر بگیرند ، نحوه تقسیم دوزهای واکسن بین استانها است که منابع می گویند هفته گذشته در تماس تلفنی نخست وزیر و نخست وزیران مورد بحث قرار گرفت.

در طی آن تماس ، نخست وزیر نیوبرانزویک ، بلین هیگز ، پیشنهاد داد که دوزهای اولیه واکسن را همانطور که در روزهای ابتدایی همه گیری با تجهیزات محافظتی شخصی استفاده می کردند ، به دولت بسپارند. هیگز استدلال کرد که استانها فقط باید دوزهای مورد نیاز برای محافظت از آسیب پذیرترین جمعیت خود را درخواست کنند ، به بقیه اجازه می دهد تا به مناطق گرم سراسر کشور بروند.

هیگز به اخبار سی بی سی گفت: “ما تاکنون در این مورد با هم کار کرده ایم ، بنابراین زمان آن فرا نرسد که همه از هم جدا شوند و در گوشه و کنار ما اجرا شوند … وقتی یک واکسن به طور واقعی وارد می شود ،”

نیوبرانزویک ، مانند سایر مناطق آتلانتیک ، به دلیل محدودیت سفر و قوانین قرنطینه ، کنترل خود را در زیر پرونده COVID-19 زیر کنترل کرده است. هیگز گفت که عمده 32 مورد استان وی مربوط به افراد مسافرتی است که در خارج از کشور کار می کنند و مبتلا می شوند. وی گفت: اجازه دادن به اقدامات واکسیناسیون اولیه برای تمرکز بر نقاط گرم باعث ایمن تر شدن نیوبرانزویک می شود.

هیگز گفت: “هرچه مناطق گرم ما در مکانهایی که مسافرت داریم کمتر باشد ، در جوامع ما در نیوبرانزویک قرار گرفتن در معرض کمتر است. بنابراین ارتباط مستقیم وجود دارد.” “پرداختن به این موقعیت ها ، فارغ از موقعیت کانادا ، در طولانی مدت نیز برای ما مفید خواهد بود.”

هیگز گفت که ایده وی فقط در جلسه هفته گذشته مورد بحث قرار گرفت. وی گفت اگر در آن زمان وضوح واضح تری در واکسن وجود داشته باشد ، می توان بحث گسترده تری را در جلسه رسمی نخست وزیران که اوایل دسامبر برگزار می شود ، انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *