اولین سازمان های مانیتوبا قفل می شوند ، از آنجا که COVID-19 جوامع را تهدید می کند ، به دنبال کمک باشید

عفونت های COVID-19 ، بستری شدن در بیمارستان ها و مرگ و میرها به میزان نگران کننده ای در اولین سازمان های مانیتوبا در حال افزایش است ، و باعث می شود بسیاری از آنها قفل شوند و در تلاش برای محافظت از آسیب پذیرترین اعضای خود کمک کنند.

Rhonda Head ، خاله اش ، سسیلیا هه ، به دلیل عوارض مربوط به COVID-19 درگذشت ، گفت: “ما هم اکنون در حباب هستیم. و اگر اوایل حباب داشتیم ، فکر می کنم امروز نیز عمه ام زندگی می کردیم.” 10 نوامبر ، و عموی او ، والتر ، نیز آلوده است و در بیمارستان بستری است.

“از او در خانه Opaskwayak Cree Nation (OCN) گفت:” وضعیت او در حال خراب شدن بود اما یکی از پسر عموهای من به روز شد و او گفت که او کمی بهبود می یابد اما او برای مدت طولانی در بیمارستان خواهد بود. حدود هفت ساعت رانندگی در شمال وینیپگ.

سسیلیا هد ، راست ، اولین قربانی COVID-19 در Opaskwayak Cree Nation در مانیتوبا بود. شوهرش ، والتر ، در بیمارستان در حال مبارزه با ویروس کرونا است. آنها فقط دو چهره بومی هستند که پشت آمارهای تلخ مانیتوبا قرار دارند. (ارائه شده توسط Rhonda Head)

از صبح روز پنجشنبه ، همه منیتوبا به عنوان واحدهای مراقبت ویژه بیمارستان نزدیک به ظرفیت ، در یک واکنش مهم همه گیر Code Red قرار داشت. پزشکان و پرستاران در مورد میزان نزدیک بودن سیستم به بیش از حد زیاد صحبت می کنند.

در موج اول همه گیری ، بیشتر موارد COVID-19 مانیتوبا به مسافرت متصل بودند ، بنابراین هنگامی که First Nations قفل شد ، موفق به جلوگیری از ویروس کرونا شدند.

اما اکنون ، انتقال گسترده جامعه در سراسر استان وجود دارد. این ویروس به بسیاری از ملل اول فروخته شده و بسیاری از آنها را به شدت تحت تأثیر قرار داده است.

موارد نامتناسب COVID در First Nations

طبق دبیرخانه بهداشت و اجتماعی ملل اول مانیتوبا ، گروهی که مشارکت بومیان را در سیستم بهداشت ارتقا می دهد ، مردم اولین ملل تقریباً نه درصد از جمعیت مانیتوبا را تشکیل می دهند ، با این حال آنها حساب می کنند:

  • 18 درصد موارد COVID-19 استان.

  • 24 درصد از بستری شدن در بیمارستان.

  • 35 درصد بیماران در تخت های ICU.

  • 12 درصد مرگ و میر.

بسیاری از سازمانهای ملل دور از هم اکنون با ازدحام بیش از حد ، فقر ، کمبود آب آشامیدنی پاک و بهداشت کافی ، ناامنی غذایی و بیماریهای مزمن مانند دیابت دست و پنجه نرم می کنند ، که این امر می تواند افراد را در معرض خطر عفونت قرار دهد.

دکتر تام وونگ ، مدیر ارشد بهداشت عمومی در خدمات بومی کانادا ، رفت و وزیر خدمات بومی ، مارک میلر ، در 19 مارس یک کنفرانس خبری در مورد COVID-19 را ترک کردند. دولت فدرال این هفته 61.4 میلیون دلار اضافی برای حمایت همه گیر از اولین ملل مانیتوبا و اعضای شهری آنها. (جاستین تانگ / مطبوعات کانادایی)

“در هفته های اخیر ، ما شاهد افزایش نگران کننده ای از موارد COVID در جمعیت عمومی کانادا ، و همچنین در برخی از جوامع ملل اول ، مربوط به خودآگاهی ، گاهی اوقات ، مربوط به اجتماعات بزرگ مانند مراسم تشییع جنازه ، مانند برخی از عروسی ها ، مانند دکتر تام وونگ ، رئیس ارشد بهداشت پزشکی خدمات بومی خدمات کانادا (ISC) ، در مصاحبه ای از اوتاوا گفت: “به عنوان تجمع و همچنین بازدید از نقاط داغ خارج از جوامع بومی و ندانسته ویروس را به جامعه باز می گرداند.”

در سطح ملی ، از تاریخ 9 نوامبر ، ISC گزارش می دهد که درصد افراد ملل متحد که در رزرو زندگی می کنند و آزمایش COVID-19 مثبت دارند ، نیمی از جمعیت کلی کانادا است.

در همین حال ، میزان مرگ و میر موارد COVID-19 برای افراد ملل اول که به صورت رزرو زندگی می کنند ، تقریباً یک پنجم میزان مرگ و میر در جمعیت عمومی کانادا است.

وانگ گفت ، در مانیتوبا ، آمار در جوامع بومی در جهت مخالف حرکت می کند ، که “نگران کننده” است. وی به میزان کلی آلودگی استان در استان اشاره کرد که در حال حاضر بالاترین سرانه در کانادا است.

از تاریخ 12 نوامبر ، مانیتوبا 606 مورد از ذخایر سازمان ملل داشته است ، در حالی که 187 مورد در بریتیش کلمبیا ، 168 مورد در انتاریو و 117 مورد در کبک بوده است. طبق خدمات بومی کانادا ، آلبرتا 665 را داشته است.

وونگ گفت: “ما اینجا هستیم تا در پشت سر ملت های اول ، متیساند اینوئیت در هر کجا که زندگی می کنند ، از جمله مناطق شهری ، بایستیم تا به این بیماری مبتلا نشوند و سرانجام تسلیم بیماری نشوند.”

ظرفیت موج از اتاوا

به همین دلیل دولت فدرال این هفته 61.4 میلیون دلار اضافی برای اولین سازمان های منیتوبا و اعضای شهری آنها اعلام کرد.

مارک میلر ، وزیر خدمات بومی گفت: “خودداری مفرط ، نگرانی که مدام شنیده ایم این است که” ما برنامه های واکنش همه گیر خود را داریم که در طول موج اول تنظیم کرده ایم. ما به منابع مالی نیاز داریم. “

پولی که اتاوا تهیه کرده می تواند صرف همه چیز شود ، از تجهیزات همه گیر مانند پلکسی گلاس گرفته تا امنیت در ایستگاه های بازرسی و خدمات بهداشت روان. این امر به منظور کمک به کسانی که خارج از ذخیره زندگی می کنند نیز هست.

اوتاوا همچنین 44 امدادگر و تقریباً 200 پرستار را به جوامع بومی در سراسر کانادا اعزام کرده و 160 سازه موقت را برای سایت های انزوا و آزمایش در دسترس قرار داده است.

رهبران اولین سازمان های مانیتوبا از تزریق پول نقد راضی هستند ، اگرچه آنها می گویند که همیشه می توانند بیشتر استفاده کنند. آنها کمتر از مدیریت همه گیر استان رضایت دارند.

“من فکر می کنم اکنون جای تاسف است که استان همه را قرمز اعلام کرده است. کمی دیر است. ما باید این کار را دو ماه پیش انجام می دادیم. شما باید به جهتی که شرکای شما به شما می دادند گوش می دادید و متأسفانه عواقب بسیار ناگوار است. ، “آرلن دوما ، رئیس مجمع روسای مانیتوبا گفت.

“ما به خوبی از آسیب پذیری جمعیت خود آگاه هستیم. و من فکر می کنم که اکنون این واقعیت نشان داده شده است.”

دکتر مارشیا اندرسون یکی از پزشکان بومی است که تیم های واکنش سریع مانیتوبا را هدایت می کند و متخصصان مراقبت های بهداشتی را برای مدت 7-10 روز به انجمن های ملل اول می رساند تا به ظرفیت افزایش COVID-19 کمک کنند. (ارائه شده توسط دکتر مارسیا اندرسون)

“هرچه سریعتر آن را مهار کنیم ، مرگ کمتری مشاهده خواهیم کرد”

اولین تیم های پاسخ سریع که توسط ملل اداره می شوند ، در تعداد کمی از جوامع مشغول به کار هستند ، از جمله York Factory First Nation ، که از هفته گذشته آزمایش یک خانواده هفت نفره برای این بیماری قفل شده است و Opaskwayak Cree Nation ، که دارای 20 نفر در هر جامعه است. میزان عفونت سنت

دکتر مارشیا اندرسون ، یکی از پزشکان ناظر بر این برنامه ، گفت: تمرکز حداکثر تا 10 روز پشتیبانی حاد از افزایش فشار است در حالی که می توان برنامه های بلندمدت تری نیز ایجاد کرد.

“شما یک ایستگاه پرستاری دارید. غالباً آن ایستگاه های پرستاری با ظرفیت کم کاری پایه کار می کنند بنابراین وقتی در مواردی افزایش می یابید ، تماس آنها می تواند به سرعت ظرفیت مراقبت های بهداشتی را در جامعه غلبه کند و گزینه های کمتری برای انزوای ایمن وجود دارد.” اندرسون ، مدیر اجرایی امور دانشگاهی بومی در انستیتوی بهداشت و درمان بومی Ongomiizwin در دانشگاه منیتوبا گفت.

“با آزمایش سریع ، سعی می کنیم انجام دهیم [it] خیلی سریع هر دو مورد و تماس های نزدیک را شناسایی کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها با خیال راحت جدا شده اند تا تلاش برای کاهش انتقال داشته باشید. “

Rhonda Head در کنسرت No Stone Unturned به افتخار زنان بومی گمشده و مقتل دختران در وینیپگ در تاریخ 25 آگوست 2018 آواز می خواند. اکنون او در حال کار بر روی ترانه هایی است که در یادبود آنلاین عمه خود بخواند. سسیلیا هد در اثر عوارض مربوط به COVID-19 درگذشت. (ادیت ترنر)

Rhonda Head گفت که او معتقد است رهبران محلی همه کارها را برای محافظت از جامعه انجام می دهند. اما او نیز نگران است که کافی نباشد.

وی گفت: “این واقعی است. اگر این اتفاق در جامعه من در شمال مانیتوبا رخ دهد ، واقعی است. همه جا اتفاق می افتد. بیایید سعی کنیم منحنی را مسطح کنیم.”

در حالی که رئیس برای خواندن در یادبود آنلاین عمه خود یک سرود کری تمرین می کند ، تنها کاری که می تواند انجام دهد این است که دستورات بهداشت عمومی را دنبال کند و برای عموی خود دعا کند.