این مواردی است که در انتشار واکسن همه گیر کانادا از دست رفته است

کارشناسان پزشکی و تدارکات می گویند بزرگترین چالش در استفاده از واکسن ویروس کرونا برای کانادایی ها ممکن است آخرین مسابقه باشد.

موفقیت موفقیت آمیز واکسن به رجیستری وابسته است که چه کسی واکسن را چه زمانی دریافت می کند. و این ثبت احتیاج به چیزی دارد که آنها می گویند کانادا ندارد: سیستم پزشکی الکترونیکی در سراسر آناسیون.

دکتر ترزا تام ، مدیر ارشد پزشکی کانادا ، روز سه شنبه گفت ، دولت فدرال در حال برنامه ریزی برای اجرای یک نظارت در سراسر کشور از پوشش واکسن و بررسی ایمنی و م effectivenessثر بودن آن است.

تام گفت: “ما همچنین به دنبال تقویت فناوری اطلاعات (IT) هستیم زیرا برای پشتیبانی از این شبکه از سیستم های مختلف در حال اجرا است.”

سیستم فناوری اطلاعات نه تنها افرادی را که برای برخی از واکسن ها دریافت می کنند و نه اینکه چه زمانی دوز بعدی در بازو قرار می گیرد ، ردیابی می کند ، همچنین افرادی که عوارض جانبی را تجربه می کنند.

تماشا کنید | چرا کانادایی ها می توانند از یک ثبت نام واکسن پویا بهره مند شوند:

کارشناسان می گویند انتشار واکسن COVID-19 کانادا به چیزی که در حال حاضر ندارد احتیاج دارد: یک رجیستری واکسن فدرال پویا که می تواند داده های مفصلی در مورد افرادی که واکسینه شده اند ، چه کسی باید باشد و چگونه واکنش نشان می دهد. در کشور تنها چندین پایگاه داده استانی بدون پیوند وجود دارد. 3:29

ماهش ناگاراجان ، استاد دانشکده تجارت سعودر دانشگاه بریتیش کلمبیا ، گفت که ساخت چنین سیستمی یک “وظیفه بزرگ” است.

مطلب جدید جذاب
Reddit - Dive Into Anything

ناگاراجان ، متخصص زنجیره تأمین و توزیع ، گفت: “این یک ثبت واکسن پویا نامیده می شود و ما یکی از آنها را در کانادا نداریم.”

در حال جستجو برای یک عوارض جانبی نادر ، عوارض جانبی

در عوض ، بریتیش کلمبیا ، یوکان ، ساسکاچوان ، مانیتوبا ، انتاریو ، کبک ، نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا هرکدام دارای یک سیستم برای ردیابی واکسیناسیون هستند. اما سیستم های استانی و سرزمینی در رجیستری ساخته شده توسط IBM ، بنام Panorama ، واقعاً با هم صحبت نکنید.

تام گفت در حالی که آزمایشات بالینی برای کاندیداهای واکسن هیچ عارضه جانبی جدی نشان نداده است ، تنها زمانی که ایمن سازی برای میلیون ها نفر در سراسر جهان انجام می شود ، می توان موارد نادری را مشاهده کرد.

تام گفت: “اگر ما سیگنالی را تشخیص دهیم ، سریع پاسخ خواهیم داد.”

دکتر جف کوانگ می گوید که چالش های به دست آوردن داده های واکسن در طی شیوع همه گیر غیرقابل حل است. (CBC)

اطلاعات دقیق مربوط به استانها و مناطق باید به سلامت کانادا برسد تا کارشناسان بتوانند پوشش و ایمنی واکسن را کنترل کنند.

دکتر جف کوانگ ، دانشمند ارشد در سازمان تحقیقاتی مستقر در تورنتو ، ICES ، خطر یک میلیون در یک میلیون بیمار را که می تواند منجر به فلج ناشی از واکسیناسیون آنفلوانزا شود ، و همچنین خطر بسیار بالاتر همان سندرم ناشی از آنفولانزا.

كوانگ گفت كه چالش های مربوط به گرفتن اطلاعات واكسن برای ویروس كرونا غیرقابل حل نیست.

او در حال کار با همکاران خود در چندین استان (انتاریو ، مسیح ، آلبرتا ، مانیتوبا و کبک) برای ایجاد یک سیستم برای نظارت بر کسانی که واکسن می گیرند برای محافظت در برابر COVID-19 بر اساس اطلاعات بستری در بیمارستان و بخش اورژانس.

كوانگ گفت: “بنابراین ما می توانیم ببینیم كه آیا افرادی كه این واكسن را دریافت می كنند بیشتر از دیگران از این واكسن عوارض جانبی خاصی دارند.”

مرحله دوم واکسیناسیون

تام گفت ، بهداشت کانادا همچنین به سازندگان واکسن نیاز دارد که داده های نظارتی بیشتری را به عنوان شرط تأیید ارائه دهند.

پرشانت یداو ، یکی از اعضای ارشد مرکز توسعه جهانی در واشنگتن ، در زمینه بهبود زنجیره های تأمین بهداشت و درمان ، از جمله برای واکسن ها ، کار می کند. یداو گفت که وی انتظار دارد توانایی پیگیری مرحله اول واکسیناسیون سالمندان آسیب پذیر و کارکنان مراقبت های بهداشتی از دستیابی به جمعیتی که از قبل تحت نظارت دقیق هستند بهره مند شود.

وی گفت ، سوابق کاغذی در ابتدا می تواند برای آنها کافی باشد.

یداو گفت: “چالش های واقعی هنگامی رخ خواهد داد كه به واكسیناسیون واقعی و در سطح جمعیت برسیم.” “ما باید به کلینیک های واکسیناسیون گسترده ، سایت های جدید واکسیناسیون ، داروخانه های خرده فروشی و داروخانه های عمومی متوسل شویم.”

مسیر نهایی یک واکسن از یک مرکز توزیع به یک کلینیک تا بازوی بیمار شامل مقررات ، زنجیره های تأمین و بررسی زنجیره سرماخوردگی است.

سوابق کاغذی می توانند برای اولین مرحله واکسیناسیون کافی باشند. (گتی ایماژ / iStockphoto)

Yadav گفت ، متخصصان مراقبت های بهداشتی Frontline که واکسن ها را تجویز می کنند همچنین باید در مورد اطمینان از تأمین نیازهای زنجیره فوق العاده سرما برای واکسن Pfizer-BioNtech آموزش ببینند.

دکتر کارولین کوآچ ، پزشک بیماریهای عفونی کودکان و میکروبیولوژیست پزشکی در بیمارستان سانت-جاستین در مونترال ، اظهار داشت: نظارت بر هرگونه عوارض جانبی بالقوه پس از ایمن سازی ، مبنای لازم برای اطمینان از اعتماد مردم است.

“اگر واکسنی داشته باشیم اما به این دلیل تجویز نمی شود که نمی توانیم آن را به آغوش مردم برسانیم یا اسلحه نشان نمی دهد ، ما بیش از این جلوتر نیستیم و بنابراین بحران علمی ادامه خواهد داشت” کوچ گفت.