با فشار مسافران برای بازپرداخت ، ایر کانادا بیش از 400 میلیون دلار از یارانه دستمزد دریافت کرد

این داستان بخشی از The Big Spend است ، تحقیقات سی بی سی نیوز که 240 میلیارد دلار بی سابقه دولت فدرال را در هشت ماه اول همه گیری پرداخت کرده است.

تحقیقات ایر سی کانادا بیشترین میزان کمک های همه گیر دولتی دولت به کلیه شرکت های تجاری عمومی در کانادا را که تاکنون سرمایه خود را برای سهامداران اعلام نکرده اند ، دریافت کرده است.

بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور گزارش داد که 492 میلیون دلار بودجه عمومی از طریق یارانه دستمزد اضطراری کانادا (CEWS) برای پرداخت حقوق کارمندان خود در پایان دوره سپتامبر جمع کرده است. 30 ، بر اساس پرونده های بورس اوراق بهادار تورنتو (TSX) و TSX مبادرت اقتصادی.

طبق یافته های CBC از اطلاعات ارسال شده در تاریخ گذشته ، این تقریباً چهار برابر بیشتر از بالاترین میزان درآمد دوم به یک شرکت بازرگانی عمومی از طریق پرداخت یارانه دستمزد است که به Imperial Oil تعلق گرفت. غول انرژی مستقر در کلگری اعلام کرد که 120 میلیون دلار از CEWS دریافت کرده است. لینامار ، یک تولید کننده بزرگ قطعات خودرو و ایر ترانسات نیز هرکدام بیش از 100 میلیون دلار برای کمک به پوشش حقوق دریافت کردند.

ایر کانادا گفت که در ابتدای بیماری همه گیر COVID-19 ، حدود 40،000 نفر مشغول به کار شدند و این صنعت را به یکی از “کارفرمایان بخش خصوصی بزرگتر در کانادا” تبدیل کرد ، در یک صنعت که “به طور نامتناسبی سخت” توسط این بیماری همه گیر قرار گرفت.

سخنگوی ایر کانادا ، پیتر فیتزپاتریک در بیانیه ای که برای سی بی سی نیوز صادر کرد ، نوشت: “به زبان ساده ، ما بزرگترین شرکت در شاید بدترین صنعت هستیم.”

علی رغم اینکه شرکت هواپیمایی هواپیمایی کانادا صدها میلیون دلار برای پرداخت حقوق کارگران خود دریافت کرده است ، این شرکت هواپیمایی در جریان مذاکرات خصوصی با دولت فدرال در مورد بسته حمایتی خاص صنعت است. برخی از کارشناسان معتقدند که شرکت هواپیمایی از درخواست مسافران برای بازپرداخت پروازهای لغو شده به عنوان اهرم فشار برای تحت فشار قرار دادن دولت در جریان مذاکرات استفاده می کند.

جان گرادک ، مدیر سابق ایر کانادا و مدرس برنامه رهبری حمل و نقل هوایی جهانی دانشگاه مک گیل ، ادعا می کند صنعت هواپیمایی “با قلدری” دولت را برای نجات بخش این بخش ، با این استدلال که سایر کشورها قبلاً چنین کاری کرده اند. وی گفت: Air Canada در حال بازی “پوسته” خود است.

گرادکسید گفت: “من فکر می کنم این کمی بازی است که توسط Air Canada انجام می شود.” “آنها اصرار دارند كه تنها در صورتي كه دولت كانادا از طريق ماليات دهنده كانادا بودجه را براي اين بازپرداخت ها تأمين كند ، اين بازپرداخت ها پردازش خواهد شد. اتفاق خوبي نيست.”

WATCH | جان گرادک در زمینه کمک های همه گیر و بازپرداخت کرایه هواپیمایی Air Canada:

ohn Gradek ، مدرس دانشگاه مک گیل ، می گوید صنعت هواپیمایی استدلال می کند که زمان آن فرا رسیده است که دولت از طریق این کار سایر شرکت های هواپیمایی را نجات دهد. 0:23

400 شرکت خصوصی توسط CBC بررسی می شوند

سی بی سی نیوز داده های بیش از 2000 شرکت تجاری عمومی ذکر شده در صرافی های سرمایه گذاری TSXand TSX را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و 400 مشاغل را شناسایی کرد که قبلاً افشای عمومی خود را ارائه داده اند و این نشان دهنده حمایت مالیات دهندگان است.

در حالی که ارقام بررسی شده توسط سی بی سی نیوز نشان می دهد که هواپیمایی کانادا بیشترین حمایت همه گیرانه از طریق مالیات دهندگان را از هر شرکت دریافت کرده است ، هنوز هم ممکن است شرکت های دیگری باشند که بیشتر دریافت کرده اند و هنوز مبلغ را به طور عمومی اعلام نکرده اند.

WestJet ، Sunwing ، Porter Airlines و Flair Airlines همه یارانه دستمزد را دریافت کردند تا به آنها کمک کند تا حقوق و دستمزد خود را پوشش دهند. هیچ یک از آنها با TSX معامله نمی کنند و هیچ یک از آنها مبلغی که از آنها دریافت شده برای CBC Newst اعلام نشده است. براساس پرونده های TSX ، Chorus Aviation ، صاحب خطوط هوایی منطقه ای Jazz و Voyageur ، تقریباً 97 میلیون دلار از طریق یارانه دستمزد دریافت کرد.

بر اساس به روزرسانی falleconomic دولت فدرال ، که هفته گذشته منتشر شد ، در مجموع ، دولت فدرال 1.4 میلیارد دلار به شرکت های هواپیمایی کانادایی کمک کرد تا در طول همه گیری ، 75 درصد از حقوق کارمندان خود را پرداخت کنند.

‘بزرگترین شرکت در شاید بدترین صنعت’

هیچ کس از ایر کانادا برای مصاحبه با اخبار سی بی سی نمی نشیند. در اظهارات رسانه ای ، این شرکت هواپیمایی گفت که مبلغ قابل توجهی برای یارانه دستمزد دریافت کرده است زیرا تعداد زیادی از افراد را به استخدام خود درآورده است ، “” تقریباً 95 درصد از درآمد ما یک شبه ناپدید می شود ، به همین دلیل دولت اکنون به دنبال پشتیبانی بخشی خاص است برای صنعت ما ، همینطور دولتهای سراسر جهان برای خطوط هوایی خود اقدام کرده اند. “

فیتزپاتریک گفت: “با توجه به این ، انتظار می رود که ما کاربر نسبتاً بزرگی از CEWS باشیم که بزرگترین رقیب داخلی ما از نظر کارکنان در ابتدای COVID کمتر از یک سوم اندازه بود.”

مسافران بسیاری از آنها که از نظر اقتصادی با مشکل روبرو شده اند ، به عنوان درآمد صنعت هواپیمای سنگ شکن همه گیر ، با عصبانیت از دولت فدرال خواستار بازپرداخت پروازهای اجباری به هواپیماهای اجباری شده اند.

بیش از 100000 کانادایی به دادخواستهای درخواست اقدام دولت در مورد بازپرداختها پیوسته اند و چندین پرونده قضایی طبق پرونده علیه شرکتهای هواپیمایی تشکیل شده است.

Air Canada با درآمد 2.3 میلیارد دلاری از فروش بلیط

رئیس و مدیرعامل ایر کانادا ، کالین روینسکو ، در اوایل ماه جاری به بلومبرگ نیوز گفت که علی رغم ضربه مالی ، شرکت هواپیمایی وی تاکنون 1.2 میلیارد دلار بلیط هواپیما قابل استرداد پس داده است.

Rovinescutold Bloombergon 18 نوامبر اعلام کرد که “با هیچ یک از مشاجرات” بابت بازپرداخت مشتری برای پروازهای غیر قابل استرداد ، “با این فرض که شرایط بسته پشتیبانی مناسب و شرایط مناسب و معقول باشد” هیچ مشاجره ای ندارد “.

ایر کانادا گزارش داده است که تا پایان ماه سپتامبر ، 2.3 میلیارد دلار درآمد از فروش بلیط دستی از حدود 65 درصد از درآمد حاصل از کرایه های غیر قابل استرداد داشته است.

رئیس و مدیر عامل شرکت هواپیمایی کانادا ، کالین روینسکو ، در اوایل ماه جاری به بلومبرگ گفت که یکی از قوی ترین ترازنامه ها را در صنعت هواپیمایی جهانی دارد که به سمت بیماری همه گیر در می آید. (ریان ریمورز / مطبوعات کانادایی)

Gradekargues که Air Canada پولی برای پرداخت بازپرداخت دارد اما از آن به عنوان یک ابزار چانه زنی در مذاکرات نجات با دولت فدرال استفاده می کند.

وی با اشاره به نقدینگی 8 میلیارد دلاری این شرکت از سپتامبر گفت: “ایر کانادا پول نقد دارد.” “ایر کانادا برای پردازش این بازپرداخت ها به بودجه دولت نیاز ندارد.”

گارنو می گوید دیگر هیچ پشتیبانی بخشی بدون بازپرداخت وجود ندارد

وزیر حمل و نقل ، مارك گارنوس ، به شركت هواپيمائی صريحا اعلام كرد كه آنها قبل از اينكه بتوانند از كمكهای بيشتر دولت استفاده كنند ، بايد بازپرداخت را پرداخت كنند.

گفت: “ما خیلی واضح گفتیم نه تا زمانی كه آنها كتباً برای بازپرداخت مسافران متعهد شوند ، آنها یك سنت از دولت كانادا دریافت نخواهند كرد.”

هنگامی که CBC News از او س askedال کرد آیا Ottawawould به شرکت های هواپیمایی اجازه می دهد از دلار مالیات دهندگان برای بازپرداخت مسافران استفاده کنند ، Garneausaid او جزئیات را نمی دهد زیرا مذاکرات با شرکت های هواپیمایی محرمانه است.

اما او پیشنهاد كرد كه اگر شركت های هواپیمایی شرایط دولت را برای حمایت مالی و نوشتن مطالب مربوط به بازپرداخت مسافران تأمین كنند ، حامل ها می توانند كمك كنند. دولت شرایطی را برای نجات شرکت های حمل و نقل هوایی وضع کرده است که آنها را ملزم به بازپرداخت ، حفظ ارتباطات هوایی در سراسر کانادا می کند و از هر سفارش دیگری که در شرکت های هوافضای کانادایی قرار دارد ، احترام می گذارد.

“انجام این بازپرداخت مدتی طول می کشد زیرا تعداد زیادی مسافر وجود دارد ، اما هنگامی که توافق نامه بازپرداخت یک تعهد بسیار خاص توسط هر دو طرف امضا شود ، آنها می توانند با شروع روند بازپرداخت ، کمک ما را دریافت کنند ، “گارنو گفت.

WATCH | وزیر حمل و نقل مارک گارنو در مورد کمک های بخشی به خطوط هوایی:

وزیر حمل و نقل ، مارک گارنو گفت که دولت در حال حاضر در حال مذاکره محرمانه با شرکت های هواپیمایی بزرگ در مورد بسته کمک های خاص صنعت است که شامل تعدادی از شرایط سخت است. 0:32

“من از آن بسیار ناراحت هستم”

کالوین هیل ، مشتری ایر کانادا گفت که احساس می کند یک “گروگان” است.

او و همسرش گفتند که برای پروازهای ایر کانادا که هرگز انجام نداده اند 4000 دلار درآمد دارند. آنها گفتند که در زیرزمین دخترشان در Medicine Hat ، آلتا ، خوابیده اند و در حال کمک به او در کنار بچه هایش هستند. این زوج گفتند که پول می توانست تقریباً چهار ماه اجاره را پوشش دهد.

هیل گفت: “من از این موضوع بسیار ناراحت هستم.” “سپس برای اینکه بفهمیم شرکت های هواپیمایی می خواهند برگردند و ما مالیات دهندگان کانادا آنها را وثیقه می دهیم در حالی که آنها از چرخش خودداری می کنند و پول را به ما بازپرداخت می کنند بسیار ناراحت کننده است.”

هیل ، که سال گذشته فاحشه شد ، قصد داشت با همسرش سفر یک عمر خود را به آسیا انجام دهد. سپس همه گیر شد و دولت به همه کانادایی ها گفت که در ماه مارس به خانه بیایند.

هیل گفت ، ایر كانادا اجازه نمی دهد كه این زوج سوار پروازهای اصلی خود به خارج از بانكوك شوند تا به خانه بروند ، به دلیل محدودیت های سفر در یكی از اقامتگاه هایشان. در نتیجه ، همسرش ناچار شد هزینه پروازهای خانه را با یک شرکت مخابراتی دیگر پرداخت کند.

هیل ادعا می کند که یک نماینده ایر کانادا قول داده است که بلیط آنها را پس دهد ، اما او هنوز بیش از هشت ماه بعد برای پول می جنگد. او گفت که تقریباً چهار ماه اجاره کرده است.

“آنها ما را به عنوان افرادی با کوپن های برجسته یا بازپرداخت گروگان گرفته اند ، مگر اینکه به آنها بگوییم ،” خوب ، شما یک دلار در دست چپ من می دهید و من یک دلار در دست راست خود به شما پس می دهم تا هزینه آن را پرداخت کنم ” “او گفت.” كه به نظر من مسخره است. “

کالوین هیل و همسرش جانیس ماه ها است که برای بازپرداخت پروازهای ایر کانادا که نمی توانستند سوار شوند در جنگ بوده اند. (ارسال شده)

خلا gap عمده در مقررات حمایت از مسافران هوایی کانادا

ایر کانادا گفت که اعتبارهای سفر بلیط غیرقابل استرداد را بدون تاریخ انقضا ارائه می دهد که می تواند به دیگران منتقل شود یا “رزرو آنها را به نقاط Aeroplan و با 65 درصد اضافی تبدیل کند.” خطوط هوایی این گزینه مطابق با جهت داده شده توسط آژانس حمل و نقل کانادا

اسکات استراینر ، رئیس و مدیرعامل آژانس حمل و نقل کانادا ، هفته گذشته در جمع نمایندگان مجلس اظهار داشت که در قوانین مربوط به حفاظت از مسافران هوایی کانادا شکافی وجود دارد که هیچ کس شاهد آمدن آن نیست. وی گفت ، اگر لغو از کنترل شرکت حمل و نقل خارج شود ، شرکت های هواپیمایی کانادا موظف به بازپرداخت مسافران نیستند.

“[The regulations] استراینر در تاریخ 1 دسامبر به کمیته حمل و نقل گفت: “تعهد بازپرداخت منحصراً برای لغو پرواز در کنترل شرکت های هواپیمایی اعمال می شود.” ما اکنون می دانیم که شکاف برجسته توسط همه گیری قابل توجه است. “

استراینر گفت اگر و وقتی CTA اختیاراتی را برای رفع این شکاف بدست آورد ، “ما آن را برطرف خواهیم کرد.”

در مقابل ، ایر کانادا به مشتریانی پیشنهاد می کند که پس از “بحث های گسترده” با اعضای اتحادیه اروپا ، بازپرداخت بلیط های غیر قابل استرداد را از اروپا انجام دهند.

ایر کانادا در حال گفتگو با دولت است

گزارش نتایج سه ماهه سوم ایر کانادا به سرمایه گذاران نشان دهنده تأثیر چشمگیر همه گیرها بر روی شرکت است. این شرکت هواپیمایی می گوید که به دلیل همه گیری و محدودیت های سفر ، 88 درصد کاهش ترافیک مسافر داشته است.

شرکت هواپیمایی در سه ماهه سوم 757 میلیون دلار درآمد کسب کرده است ، اما این میزان 86 درصد افت 4.7 میلیارد دلاری از درآمد خود را در مدت مشابه سال 2019 نشان می دهد.

با پرداخت خونریزی ، ایر کانادا همان کاری را انجام داد که “گام دردناک” برای کاهش نیمی از نیروی کار خود در 20 هزار شغل در ژوئن بود و به طور نامحدود 30 مسیر منطقه ای داخلی را به حالت تعلیق درآورد. بر اساس سوابق مالی شرکت ، این ناو همچنین برخی هواپیماها را زود بازنشسته کرد و به تعویق انداخته تحویل برخی هواپیماهای جدید را لغو کرد.

وسلی لسوسکییس ، رئیس م Airلفه CUPE ایر کانادا ، که نماینده 6000 مهماندار پرواز بیکار است. وی گفت ، شرکت هواپیمایی کانادا باید همان افراد دیگری را که از طریق برنامه یارانه دستمزد استخدام می شدند ، حفظ کند.

لسوسکییس همچنین رئیس بخش هواپیمایی اتحادیه است که 15000 مهماندار هواپیما در خطوط هوایی از جمله Air Transat ، Sunwing و WestJet را نشان می دهد.

وی گفت: “اگر دولت قرار است آن مقدار كمك را به كارفرما اعطا كند ، كه بسیار زیاد است ، باید شرایطی داشته باشد كه در آن كارگران واقعاً محافظت شوند.”

در همین حال ، ایر کانادا به سی بی سی نیوز گفت که کانادا “در داشتن برنامه پشتیبانی بخشی از صنعت هواپیمایی تا حدودی در میان کشورهای پیشرفته دور از دسترس نیست.”

این شرکت هواپیمایی به اقتصاددان ارشد انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی اشاره می کند که اظهار داشت اخیراً بیش از 160 میلیارد دلار کمک دولت ایالات متحده به شرکت های هواپیمایی در جهان رسیده است.

ایالات متحده و برخی از کشورهای اروپایی میلیاردها کمک مالی به خطوط هوایی داده اند. در برخی موارد ، رشته هایی به آن کمک شده بودند ، مانند سهام دولت در شرکت های هواپیمایی و درخواست آنها برای بازپرداخت.