با Still، مایکل جی فاکس می خواست در مورد به اشتراک گذاشتن سفر خود با بیماری پارکینسون واقعی باشد

هنگامی که یک تهیه کننده برنده جایزه اسکار به مایکل جی فاکس مراجعه کرد تا فیلمی از آغوش آهسته و خفه کننده او در اثر بیماری پارکینسون بسازد، ستاره بازنشسته سینما و تلویزیون فقط یک شرط خواست.

فاکس گفت که “هیچ شرایطی وجود ندارد.”

تهیه کننده دیویس گوگنهایم، که قبلاً یک اسکار برای آن گرفته بود حقیقتی ناخوشایندمایل بود به فاکس یک علامت تهیه کننده بدهد تا در اصل داستان یک حرفه درخشان که به دلیل یک بیماری مزمن نابود شده بود، قرار بگیرد. اما فاکس آن را نمی خواست.

او گفت: «خب، روش کار من این است، شما سه ایراد به سه نقطه اصلی داستان می‌گیرید» و من گفتم: «نه، این فشار من نیست، فشار شماست! من ظاهر می‌شوم و شما دوربین‌ها را می‌چرخانید!» ‘ “

نتیجه، مستندی به نام هنوز: فیلم مایکل جی فاکس، در اوایل این ماه پس از اولین نمایش کانادایی آن در Hot Docs در Apple TV+ منتشر شد. فاکس برای مصاحبه با هری فورستل از شبکه سی‌بی‌سی نشست تا درباره ساخت فیلم و به اشتراک گذاشتن سفر خود با بیماری پارکینسون به شکلی عمومی فکر کند.

  • مصاحبه کامل نشستن با بازیگر مایکل جی فاکس را در جریان CBC تماشا کنید ملی درچهارشنبه ساعت 9 شب به وقت شرقی در شبکه خبری CBC.

فاکس گفت: “هیچ کاری که در این فیلم انجام دادم، هیچ کاری در زندگی ام انجام نمی دهم، برای اثرگذاری نیست. من خیلی پیر هستم، خیلی خسته هستم، نمی توانم این کار را انجام دهم.” اما اگر واقعی باشد، ساده ترین کار است.»

بازیگر کمدی که برای اولین بار در کمدی به شهرت رسید ارتباط خانوادگی، سپس به عنوان مارتی مک فلای در فیلم فوق ستاره شد بازگشت به آینده فیلم، بیش از 30 سال است که با پارکینسون مبارزه می کند.

تماشا کردن |روباه می‌گوید بیماری پارکینسون به او کمک کرد تا «به خوبی از دست دادن» یاد بگیرد:

مایکل جی فاکس می گوید بیماری پارکینسون باعث شد او یاد بگیرد چگونه خوب از دست بدهد.

این بازیگر کانادایی-آمریکایی که به خاطر نقش‌هایش در فیلم‌های بازگشت به آینده، روابط خانوادگی و گرگ نوجوان مشهور است، درباره تشخیص بیماری پارکینسون خود صحبت می‌کند.

مخفی نگه داشتن تشخیص او

بیماری پارکینسون یک بیماری تخریب کننده عصبی است که سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد. طبق گزارش پارکینسون کانادا، بیش از 100000 کانادایی با این بیماری زندگی می کنند.

پارکینسون یک بیماری پیشرونده است و هیچ درمان شناخته شده ای وجود ندارد، اگرچه گزینه های درمانی مختلف می توانند به کاهش علائم کمک کنند.

فورستل، که به پارکینسون نیز مبتلا است، خاطرنشان کرد که این فیلم به تمایل بیماران پارکینسون جوان‌تر برای مخفی کردن وضعیت خود تا زمانی که ممکن است، اشاره کرد و فاکس توضیح داد که چرا تشخیص سال 1991 خود را به مدت هفت سال مخفی نگه داشته است.

او می‌گوید: «من نیاز داشتم چیزهای زیادی یاد بگیرم، و اگر قبل از اینکه بدانم درباره چه چیزی صحبت می‌کنم، خودم را به میان توده‌ها می‌اندازم، آن‌ها این روایت را برای من شکل می‌دهند.»

آنها می‌خواستند قبل از اینکه بفهمم داستانم چیست، داستان مرا برایم تعریف کنند.»

تماشا کردن | چگونه خانواده فاکس “پذیرش” را پذیرفتند:

چگونه خانواده مایکل جی فاکس “پذیرش” را پذیرفتند

پس از انتشار مستند جدید Still: A Michael J. Fox Movie، این بازیگر کانادایی-آمریکایی توضیح می دهد که خانواده اش چگونه به نگاه عمیق به زندگی او واکنش نشان دادند.

فاکس می‌گوید که در ابتدا از نوشیدن به‌عنوان مکانیزم مقابله استفاده می‌کرد، در حالی که تشخیص خود را پنهان می‌کرد.

او گفت: “وقتی تشخیص دادم بد شد. این دیگر برای سرگرمی نبود، بلکه در مورد خروج از موقعیت بود.”

فاکس تنها پس از هوشیاری، فرآیندی که به گفته او «مثل دعوای چاقو در کمد تاریک بود» توانست تصویر بزرگتری را ببیند.

“در طول آن هفت سال هوشیار شدم، فرزندان بیشتری داشتیم، درکم از آنچه که با آن سر و کار داشتم کامل تر شدم.”

پذیرش و یادگیری خوب از دست دادن

او می گوید پذیرش بخش بزرگی از سفر او بوده است.

فاکس گفت: “دکتر به من گفت “تو این را نمی بری، تو باختی.”

“من دوست دارم برنده شوم، دوست ندارم وقتم را با چیزها تلف کنم، دوست دارم دنبال آن بروم، و بنابراین این معضلی بود که با آن روبرو شدم. اگر واقعاً از این موضوع یاد گرفتم، این بود که یاد بگیرم چگونه خوب ببازم. “

تماشا | تریلر برای هنوز: فیلم مایکل جی فاکس:

در سال 2000، او بنیاد مایکل جی فاکس را راه‌اندازی کرد که بیش از 1.5 میلیارد دلار جمع‌آوری کرد و به پیشرفت‌های تحقیقات پارکینسون کمک کرد و بر ترکیب تجربیات بیماران پارکینسون در هنگام هدایت تلاش‌های تحقیقاتی تأکید داشت.

«در ابتدا که برای اولین بار شروع کردیم [the foundation]، مردم می گفتند، “خب، ما چه کار می کنیم؟” فاکس گفت: و من می‌توانم بگویم “خلاصه انگیزه، خلوص انگیزه”.

من نمی‌خواهم انگیزه‌های سیاسی داشته باشم، نمی‌خواهم ارتباط برقرار کنم، نمی‌خواهم با پول در ارتباط باشم، هیچ‌یک از این مزخرفات را نمی‌خواهم! می‌خواهم بنشینم و بفهمم چگونه برای حل این مسئله.”

هنوز به تهیه کنندگی و کارگردانی گوگنهایم که فیلم 2006 او ساخته شده است حقیقتی ناخوشایند برنده جایزه اسکار بهترین مستند.

حمایت از طرفداران، خانواده

فاکس می گوید که پذیرایی او را تحت تأثیر قرار داده است هنوز رسیده است.

او گفت: “این فقط به من نشان می دهد که چگونه مردم به آن واکنش نشان می دهند و آن را دوست دارند.”

فاکس که از همسرش تریسی پولن چهار فرزند دارد، خاطرنشان کرد که خانواده‌اش نیز از این فیلم حمایت می‌کنند.

فاکس گفت: “آنها آن را دوست دارند و خیلی دوستش ندارند، این روش اشتباهی است. یکی دیگر از کلمات مهم در خانه ما، علاوه بر شادی، پذیرش است.”

“و بنابراین ما یاد می گیریم که چیزها را بپذیریم، بنابراین اگر این چیزی است که من می خواستم انجام دهم، و آنها فهمیدند که چرا انجام آن برای من مهم است، آن را می پذیرند.”

فاکس معتقد است که به اشتراک گذاشتن تشخیص پارکینسون خود به صورت عمومی به ایجاد آگاهی بیشتر در مورد این بیماری و علائم آن کمک کرده است. او امیدوار است که این امر منجر به همدلی بیشتر مردم با مبتلایان به این بیماری شده باشد.

فاکس گفت: “من فقط ضرب به ضرب زندگی می کنم.” و هرچه بتوانم آن را برای اطرافیانم آسان‌تر کنم، بهتر است.»