بررسی ها نشان می دهد که بیماری همه گیر ممکن است اعتماد کانادا به دانشمندان را افزایش دهد

یک تحقیق جدید نشان داده است که بروز بیماری همه گیر COVID-19 ممکن است باعث کاهش اعتماد عمومی به علوم و دانشمندان شود.

برت مک کولوم ، شیمی دان در دانشگاه کالگری مونت رویال که نتایج این نظرسنجی را دیده است ، گفت: “من فکر می کنم خارق العاده است که ما شاهد کمبود بدبینی در مورد دانش در کانادایی ها هستیم.”

از سال 2018 ، شرکت 3M یک نظرسنجی جهانی را سالانه در مورد طیف گسترده ای از نگرش ها به علم سفارش داده است.

در سال 2018 ، حدود 29 درصد از مردم در سراسر جهان اظهار داشتند که نسبت به علم بدبین هستند. این میزان تا پاییز 2019 به حدود 35 درصد رسیده بود.

اما در تابستان سال بعد ، این بدبینی به 28 درصد کاهش یافت.

ارقام کانادایی ، که در آن بیش از 1000 نفر مورد بررسی قرار گرفتند ، از این الگو پیروی کردند. بدبینی نسبت به علم از 29 درصد قبل از همه گیری به 21 درصد پس از آن کاهش یافت. یک حاشیه قابل مقایسه برای یک نمونه تصادفی با همان اندازه ، منفی یا منفی 3.1 درصد درصد ، 19 برابر از 20 خواهد بود.

همچنین ، 50 درصد کانادایی ها گفتند که به دلیل همه گیری همه گیر ، اکنون تمایل بیشتری به دفاع از علم دارند. قبل از COVID-19 ، این رقم 25 درصد بود.

همچنین به نظر می رسد مردم تمایل بیشتری دارند که شواهد علمی را با ذهن باز در نظر بگیرند.

قبل از همه گیری ، حدود 30 درصد از کانادایی ها گفتند که آنها فقط علمی را باور دارند که مطابق با آنچه قبلاً اعتقاد داشتند. این رقم با سالهای گذشته مطابقت داشت.

اما در تابستان سال گذشته ، این رقم به 22 درصد کاهش یافت.

به دانشمندان اعتماد کنید

اعتماد به دانشمندان و خود علم نیز از زمان شروع COVID-19 در کانادا کمی رشد کرده است. هر دو به ترتیب با کسب 89 و 91 درصد امتیازات کسب کرده اند.

مک کولوم ، که همچنین یک صندلی تحقیقاتی 3M است ، پیشنهاد می کند که همه گیری همه گیر اهمیت واقعی درک علمی را برای مردم به ارمغان آورده است.

“یک پروژه تحقیقاتی که در یک آزمایشگاه در یک دانشگاه انجام شده است ، شما چنین تأثیری را در زندگی روزمره خود نمی بینید. ما لزوماً به عنوان شهروندان این مسیر کامل را نمی بینیم.

“من فکر می کنم همه گیری به همه ما فرصتی داده است تا مکث کنیم و تأمل کنیم و بپرسیم” چه کسی همه گیر را حل می کند؟ “

مک كولوم گفت: افزایش اعتبار دانشمندان با این مسئولیت همراه است كه در مورد نتیجه گیری علم درباره نتایج تصمیمات سیاسی صحبت كنند.

“دانشمندان نیز شهروند هستند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *