بهترین بازی های بلاک چین – بازی هایی NFT

پروژه‌های جدید بازی بر بستر بلاک‌چین و NFT در دست کار است.

با ظهور توکن های غیرمثلی (NFT) یا همان دارایی‌های دیجیتالی منحصر به فرد مرتبط با محتوای درون بازی، بازیکنان می‌توانند اقلام درون بازی را خریداری کرده، مالک آن‌ها شوند و آن‌ها را مانند کالاهای فیزیکی بفروشند.

با این حال، آینده برای بازی‌های رمزارزی روشن‌ به نظر می‌رسد.

بسیاری از بازی‌های رمزارزی در حال توسعه هستند و قول داده اند که سبک جدیدی از تجربه بازی کردن را ارائه دهند.

بازی‌های NFT که در چند ماه آینده ارائه خواهند شد:

The Sandbox

Sandbox

Sandbox کار خود را به عنوان یک بازی موبایل تحسین برانگیز در سال ۲۰۱۲ آغاز کرد، اما برای نسخه جدید خود در ۲۰۲۱ رویکرد کاملاً متفاوتی را در پیش گرفته است. اکنون به صورت سه بعدی است و بر بستر بلاک چین ساخته شده است. این بازی مبتنی بر واکسل به شما این امکان را می‌دهد تا دارایی‌ها، محیط‌ها و تجربیات منحصر به فرد خود را طراحی و از آن‌ها کسب درآمد کنید و همچنین آن‌ها را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

جایی که بلاک چین وارد عمل می‌شود اینجاست که می‌توانید دارایی‌های ایجاد شده خود را بفروشید، همچنین پول SAND را بدست آورید و با آن زمین‌های دائمی درون بازی را خریداری کنید. The Sandbox حتی پیش از آزمايش آلفای عمومی پیش رو، تاكنون ميليون‌ها زمین و ساير اقلام NFT را به فروش رسانده است و برندهای بزرگی مانند The Walking Dead و شركای آن از جمله Square Enix و Gemini را وارد بازار كرده است. این بازی قرار است یکی از بزرگترین بازی‌های بلاک چین باشد.

SkyWeaver

بازی کارتی کلکسیونی SkyWeaver

اولین عنوان Horizon Blockchain Games یک بازی کارتی کلکسیونی به نام SkyWeaver است که با سرمایه گذاری و حمایت الکسیس اوهانیان، بنیانگذار و مدیر اجرایی Reddit ارائه می‌شود. SkyWeaver مانند رقیب بلاک چین خود، Gods Unchained، که مبتنی بر رایانه است، بر اساس گیم پلی بازی Hearthstone ساخته شده است و شما باید کارت‌های بازی را در دک (deck) خود جمع آوری کنید و با سایر بازیکنان به صورت آنلاین به مبارزه بپردازید.

SkyWeaver مبتنی بر بلاک چین اتریوم بوده و به جای فروش پک‌های تقویت کننده با کارت‌های تصادفی، کارت های منحصر به فردی را با قیمت های ثابت ارائه می‌دهد و سپس کاربران می‌توانند این کارت‌ها را با استفاده از رابط کاربری یکپارچه فروشگاه بازی، به دلخواه با دیگران داد و ستد کنند. SkyWeaver بر روی موبایل، رایانه شخصی و وب قابل اجرا است و در حال حاضر در بتا خصوصی قرار دارد و تاریخ انتشار آن مشخص نشده است.

Hash Rush

بازی Hash Rush

Hash Rush به عنوان یک بازی “برای کسب درآمد” نامیده می‌شود که در بلاکچین اتریوم قرار دارد و از گیم پلی استراتژی بهره می‌برد. در این بازی شما با ایجاد یک پایگاه سعی می‌کنید از کلنی و Crypto Crystalهای خود در برابر حملات پیش رو دفاع کنید. Crypto Crystalهای بیشتری می‌خواهید؟ حتما همین طور است. شما می‌توانید آنها را از “crypto vein”های در دنیای بازی استخراج کنید.

کمپین‌های ویژه پاداش به شما این امکان را می‌دهند که پاداش های توکن شده دریافت کنید و می‌توانید آزادانه آن‌ها را بفروشید و به دلخواه با دیگران معامله کنید.

بازی Hash Rush در حال حاضر در تست پیش از انتشار قرار دارد و شما می‌توانید در آن ثبت نام کنید، اگرچه در حال حاضر زمان انتشار کامل آن مشخص نیست.

Big Time

بازی Big Time

با افزایش مخاطبان بازی‌های رمزارزی، ما بیشتر و بیشتر توسعه دهندگان بازی های سنتی را در این عرصه می‌بینیم. Big Studios یک استارتاپ جدید است که در آن توسعه دهندگان سابق Call of Duty ،Fortnite و دیگر فرنچایزهای بزرگ حضور دارند. آنها ۲۱ میلیون دلار برای ایجاد یک بازی ماجراجویی و نقش آفرینی آنلاین به نام Big Time هزینه کرده اند.

آنچه تا کنون دیده ایم ظاهری باشکوه و زیبا و در ابعاد بزرگتر از بازی های قبلی مبتنی بر بلاک چین است، که با توجه به تجربه و بودجه تیم منطقی است. باید ببینیم که آیا آنها تجربه ای جذاب را برای بازیکنان سنتی آنلاین همراه با NFT ها ایجاد می‌کنند یا نه.

Big Time همچنین فرآیندهای نگهداری از NFT را برای کاربرانی که نمی‌خواهند از کیف پول استفاده کنند، ساده کرده است. این بازی در سال ۲۰۲۲ به صورت دسترسی اولیه عرضه می‌شود.

Guild of Guardians

بازی Guild of Guardians

Guild of Guardians یک بازی اکشن موبایلی است که تا زمان نگارش این مقاله بیش از ۱۳۵،۰۰۰ نفر را در لیست انتظار خود دارد. در این بازی اکشن مشارکتی، بازیکنان با هم متحد می‌شوند تا هیولاها را بکشند و پاداش های رمزارزی بدست آورند. این بازی پیش از اینکه به صورت عمومی عرضه شود، میلیون ها دلار NFT تولید کرده است.

خالق بازی Gods Unchained، این بازی را مبتنی بر بلاک چین اتریوم منتشر می‌کند و همچنین غول عرصه بازی، Ubisoft نیز حامی آن است. Stepico، توسعه دهنده Guild of Guardians بخشی از برنامه Entrepreneurs Lab شرکت Ubisoft است. پلتفرم موبایل و مبارزه هیجان انگیز در حین حرکت، می توانند به بلاک چین و سیستم “بازی برای کسب درآمد” آن کمک کنند تا به جریان اصلی راه پیدا کند. انتظار می رود که این بازی در سال ۲۰۲۲ عرضه شود.

Infinite Fleet

Infinite Fleet

بیت کوین جایی نیست که همه بازی‌های مبتنی بر بلاکچین در آن فعالیت کنند، پس همین امر، Infinite Fleet را به یک ناهنجاری جذاب در این لیست تبدیل می کند.

Infinite Fleet توسط Pixelmatic توسعه یافته و توسط Exordium منتشر شده است، این بازی یک رزمی فضایی چند نفره در رایانه (MMO) است که توسط NFTها پیش می‌رود، از NFTها برای خرید سفینه های کلکسیونی درون بازی استفاده می‌شود.

زنجیره جانبی Liquid Network برای کمک به مقیاس بزرگ بازی برای استفاده تعداد زیادی از بازیکنان در بازی قرار گرفته تا محدودیت‌های خروجی بیت کوین مشکلی را برای آن ایجاد نکنند. در این بازی از آوریل ۲۰۲۱ (فروردین) تاکنون حدود ۷/۲ میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

ما پیش از آزمایش بتای آن که برای اواخر سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است، هنوز گیم پلی واقعی آن را کامل ندیده ایم، اما ظاهرا از دنیای جذاب انیمه ها الهام گرفته شده و قطعا پروژه جاه طلبانه ای هم دارد.

منبع : ایران بیت

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>