بهداشت و سلامت آلبرتا می گوید در استان فقط یک مورد انسانی در آنفولانزای نادر خوکی دیده شده است

تحقیقات در مورد اولین مورد انسانی کانادا در مورد یک نوع نادر آنفولانزای خوکی در مرکز آلبرتا مشخص کرده است که این تنها مورد در منطقه است.

آلبرتا هلث در بیانیه ای اعلام کرد که با وجود آزمایشات ، هیچ مورد مثبت دیگری شناسایی نشده است.

آلبرتا هلث گفت مقایسه ژنتیکی مقدماتی ویروس از بیمار با نمونه های تاریخی در خوک ها نشان می دهد که این مورد به طور غیرمستقیم از خوک ها به دست آمده است.

دكتر دينا هينشاو ، مدير ارشد پزشكي استان ، گفته است كه نوع بيماري آنفلوانزاي A H1N2 در اواسط ماه اكتبر پس از نشان دادن بيماري با علائم شبه آنفولانزا در بخش اورژانس در مركز آلبرتا ، تشخيص داده شد.

بیمار از نظر آنفلوانزا و از نظر COVID-19 به عنوان بخشی از روند معمول آزمایش شد و با توصیه به مدت 10 روز در خانه ماند.

این اولین مورد گزارش شده در کانادا از سال 2005 بود که گزارش اجباری شد و یکی از تنها 27 مورد در سراسر جهان بود.

پس از کشف این پرونده ، مقامات بهداشتی آلبرتا و کارکنان آن در بخش کشاورزی و جنگلداری آلبرتا تحقیقات بهداشت عمومی را برای تعیین منبع ویروس و تأیید عدم انتشار آن آغاز کردند.

هینشاو گفت که نمونه های مرکزی آلبرتا COVID-19 برای آنفلوانزا به گذشته نگاه می کنند و در هفته های آینده به ساکنان مرکز آلبرتا آزمایش آنفلوانزا پیشنهاد می شود.

H1N2 یک بیماری مرتبط با غذا نیست و از طریق گوشت خوک یا سایر محصولات تولید شده از خوک به افراد منتقل نمی شود. اکثر موارد گزارش شده در دهه گذشته در ایالات متحده بوده است. هینشاو گفت که این موارد “بسیار خفیف و خود محدود کننده بوده است.”

کارشناسان بیماری های عفونی اظهار داشتند که احتمالاً مسئله مهم نخواهد بود مگر اینکه از فردی به فرد دیگر سرایت کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>