به عنوان Hyperventilating به عنوان درمان احتمالی مسمومیت با الکل تبلیغ می شود

محققان کانادایی می گویند که آنها یک روش تغییر بازی برای درمان مسمومیت با الکل ایجاد کرده اند و این به معنای واقعی کلمه تنفس الکل از بدن با استفاده از تزریق بیش از حد هوا است.

آنها می گویند این سه برابر سریعتر از اعتماد به کبد است.

جوزف فیشر ، محقق ارشد ، دانشمند ارشد موسسه تحقیقات بیمارستان بیمارستان تورنتو ، شبکه بهداشت دانشگاه ، این روش را “بدون مغز” می نامد که عوارض جانبی ندارد و شامل یک دستگاه مکانیکی بسیار ساده برای کمک به تنفس است.

او می گوید که این فرآیند به راحتی از این واقعیت بهره می برد که هر بازدم ، همراه با دی اکسید کربن ، حاوی الکلی است که از خون به داخل ریه ها تبخیر شده است.

فیشر می گوید: “و هرچه بیشتر نفس بکشید ، بیشتر تبخیر می شود. به همین سادگی است.”

البته تهویه بیش از حد باعث مشکلات خاص خود می شود از جمله سبکی سر ، گزگز یا بی حسی دست و پا و غش کردن.

رویکرد فیشر به دستگاهی متکی است که مقدار دقیق دی اکسید کربن مورد نیاز برای حفظ سطح طبیعی خون را کنترل می کند.

اندازه آن یک کیف کوچک است و از سیستم شیرآلات ، لوله های اتصال ، ماسک و مخزن کوچک با دی اکسید کربن فشرده استفاده می کند.

مطالعه کوچک

فیشر می گوید یک مطالعه کوچک با حضور پنج داوطلب مرد ، این مفهوم را اثبات می کند ، اما آزمایشات بالینی گسترده تری لازم است.

او امیدوار است که روزی بتواند به عنوان ابزاری قدرتمند در هر بخش اورژانس بیمارستان عمل کند.

فیشر می گوید: “من قبلاً یک پزشک اورژانس بودم و می دانم که آنها مشکلات زیادی با بیمارانی دارند که علاوه بر همه موارد مست الکل نیز هستند.”

وی گفت: “بسیاری از آنها ، نمی دانید چه مشكلی دارند. آنها بیهوش و به شدت مست از الكل می شوند ، بنابراین بررسی آنها دشوار است.” “و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. شما باید صبر کنید تا کبد آنها آن را متابولیزه کند.”

این مطالعه روز پنجشنبه در مجله بررسی شده علمی گزارش های علمی منتشر شد که توسط Nature Research منتشر شده است.

از بین بردن الکل سریعتر از کبد به تنهایی

فیشر می گوید ، افراد هر کدام حدود نیمی از لیوان ودکا را نوشیدند و توانستند الکل را سه برابر سریعتر از طریق کبد از بین ببرند.

او می گوید این روش به اندازه استفاده از محفظه هایپرباریک ، مجموعه ای بسیار درگیرتر که اکسیژن را در یک اتاق یا محفظه تحت فشار تحویل می دهد ، م isثر است.

سالها پیش ، فیشر تکنیک های مشابهی را برای مقابله با مسمومیت با مونوکسیدکربن و از بین بردن مواد بیهوشی از بدن ایجاد کرد.

بسیاری از افرادی که به دلیل نوشیدن بیش از حد الکل وارد بخش های اورژانس بیمارستان شده اند ، باید منتظر بمانند تا کبد آنها را متابولیزه کند. (CBC)

او می گوید تا حدود دو سال پیش كه یكی از همكاران آن را پیشنهاد كرد ، احتمال استفاده از تزریق بیش از حد برای درمان مسمومیت با الكل را نیز تخفیف داد.

اکنون ، فیشر تعجب می کند که آیا روش های بیشتری برای استفاده از این روش وجود دارد؟

او گفت: “به همین دلیل زیر بغل من عرق می کند (این می تواند باعث نجات شود) بچه کوچکی که وارد اتاق لباسشویی می شود و یکی از حلال ها یا چیزی شبیه به آن را می نوشد. معمولاً آن بچه ها برای شمارش کم هستند اما این یک رویکرد است” می گوید ، همچنین در معالجه بازماندگان آتش سوزی که ممکن است سموم را استنشاق کرده اند ، فکر می کنیم.

“من فکر می کنم این زمینه تعدادی از مناطق را باز می کند که مردم می توانند برای خلاص شدن از آنها به آنها نگاه کنند.”

در حال حاضر ، هیچ مسیری برای مسمومیت با الکل وجود ندارد و راهی برای تسریع سرعت کار کبد برای پاکسازی الکل از بدن وجود ندارد.

درمانی که برای موارد شدید طراحی شده است

فیشر می گوید این روش به ویژه اگر مسمومیت زیاد باشد بسیار کارآمد است ، به عنوان مثال بعد از یک شب نوشیدن معمولی از آن کمتر استفاده می کند.

وی همچنین به افراد توصیه نمی کند که به تنهایی بخواهند بیش از حد تهویه کنند. این روش درمانی واقعاً برای موارد شدیدی طراحی شده است كه می تواند اعضای بدن مانند كبد یا مغز را تهدید كننده حیات باشد یا به خطر بیاندازد.

دکتر لورن بروچارد ، پزشک و دانشمند مراقبت های ویژه در بیمارستان سنت مایکل ، می گوید این روش “بسیار هوشمندانه” است اما موافق است که این کار به آزمایش در دنیای واقعی نیاز دارد.

بروشارد می گوید: “پسری که مست است ، حتی کشیدن ماسک روی صورت نیز ممکن است دشوار باشد” و افزود که اگر بیمار داروهای دیگری را مصرف کرده باشد ، این ممکن است مراقبت را بیشتر پیچیده کند.

“اما من فکر می کنم منطقی است که آن را امتحان کنید. ما چیز دیگری نداریم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>