بیمارستان های ایالات متحده به دلیل محدودیت عرضه ، درمان آنتی بادی لیلی COVID-19 را محدود می کنند

بیمارستان های ایالات متحده ، با تقاضای زیاد و تدارکات زیاد ، اعلام کردند که ممکن است استفاده از داروی جدید آنتی بادی Eli Lilly and Co را برای بیماران COVID-19 با عوامل خطر متعدد برای بیماری جدی یا کسانی که سیستم ایمنی بدن آنها شروع به مبارزه با عفونت نکرده اند ، محدود کنند.

این درمان ، bamlanivimab ، هفته گذشته توسط سازمان غذا و دارو برای کمک به بیماران تازه تشخیص داده شده و پرخطر برای جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان ، مجوز استفاده اضطراری ایالات متحده (EUA) را دریافت کرد.

دکتر Adarsh ​​Bhimraj ، متخصص بیماری های عفونی در کلینیک کلیولند و رئیس هیئت مدیره انجمن بیماری های عفونی آمریکا که هنوز در حال بحث درباره توصیه های خود در مورد این دارو است ، گفت: “فشار زیادی به پزشکان وارد خواهد شد.”

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، پس از درمان با درمان مشابهی از Regeneron Pharmaceuticals Inc ، در طی دوره مبارزه با COVID-19 ، داروهای آنتی بادی تجربی را تبلیغ کرده است.

دولت فدرال برای هر دوز 1250 دلار آمریکا برای 300000 دوز باملانی ویماب پرداخت كرده است ، كه بر اساس برچسب FDA كه بیماران مناسب را مشخص می كند ، پزشك تخمین می زند فقط برای یك هفته آمریكایی ها آلوده شوند.

ایالات متحده روز یکشنبه پس از رسیدن به مرز 10 میلیون از ابتدای شیوع همه گیر ، از 11 میلیون عفونت ویروس کرونا عبور کرد.

گروه های پزشکی و بیمارستان ها گفتند که آنها در حال تلاش برای تعیین معیارهایی هستند که بیماران به احتمال زیاد از این دارو بهره مند می شوند ، این دارو شامل کپی های تولید شده از آنتی بادی ساخته شده توسط بدن انسان برای مبارزه با COVID-19 است.

این عکس که توسط الی لیلی تهیه شده است ، داروی bamlanivimab را نشان می دهد. سازمان غذا و داروی آمریكا گفته است كه این دارو نباید در بیمارانی كه با COVID-19 بستری شده اند مورد استفاده قرار گیرد. (الی لیلی / آسوشیتدپرس)

دکتر هوارد هوانگ ، متخصص ریه در هیوستون متدیست ، گفت: “در غیر این صورت ، ما به زودی از مصرف مواد مخدر واقعی خارج خواهیم شد.”

FDA برای بیماران بالای 65 سال اخیر با COVID-19 خفیف تا متوسط ​​و بیماران مبتلا به چاقی ، دیابت یا عامل خطر دیگر باملانیمویماب مجاز اعلام کرده است. آژانس گفته است که این دارو نباید در بیماران بستری در بیمارستان استفاده شود.

گروههایی برای استثنا؟

هوانگ گفت: “برای انتخاب بیماران ممکن است نیاز به نوعی نمره کامپوزیت باشد”. “ممکن است ما از آن برای کسی که دارای بیماری قلبی عروقی است و سابقه سکته مغزی و مسن تر است استفاده کنیم؟”

دکتر Neha Nanda ، مدیر پزشکی پیشگیری از عفونت با دانشکده پزشکی Keck در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس آنجلس گفت: “معیارهای محافظه کارانه تری” لازم است. وی گفت: “گروهی كه می توانید از آن استثنا كنید كسی است كه آزمایش آنتی بادی مثبت نشان می دهد.” “من فکر می کنم که ممکن است لازم باشد چنین کاری انجام دهیم.”

Regeneron گفته است که کوکتل تجربی آنتی بادی COVID-19 بیشترین سود را در بیمارانی نشان داده است که قبل از درمان پاسخ ایمنی خود را نصب نکرده بودند. این شرکت همچنین به دنبال EUA است.

علی رغم پاکسازی داروی لیلی توسط FDA – براساس یافته های منتشر شده از یک مطالعه کوچک در اواسط مرحله ، کارشناسان گفتند که آنها مایل به دیدن داده های آزمایش بالینی بیشتری هستند.

این دارو که به عنوان یک بار تزریق تجویز می شود ، در ابتدا فقط در بیمارستان ها توزیع می شود. برخی از آنها قبلاً برای معالجه بیماران آزمایشی راه اندازی شده بودند ، در حالیکه دیگران گفتند که آنها در زمینه تدارکات کار می کنند.

ایالات متحده این گزینه را دارد که 650،000 دوز دیگر بخرد ، اما بیمارستان ها انتظار دارند که این دارو در نهایت به یک محصول تجاری تبدیل شود.

مقامات الی لیلی به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد برنامه های قیمت گذاری پاسخ ندادند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>