تجمع بازار سهام علیرغم تأخیرهای مداوم در شمارش آرا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد

در حالیکه سرمایه گذاران منتظر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بودند و روند صعودی هرچه بیشتر واشنگتن را پذیرفتند ، بازارهای سهام روز پنجشنبه افزایش یافت.

بازارهای اروپا پس از یک روز موفقیت در آسیا بالاتر باز شد ، در حالی که سرنوشت ریاست جمهوری ایالات متحده بلاتکلیف باقی ماند زیرا هیچ یک از دونالد ترامپ ، رئیس جمهور و یا جو بایدن ، رقیب دموکرات ، 270 رای کالج انتخاباتی مورد نیاز برای پیروزی را تأمین نکردند.

تحلیلگران می گویند انتظار می رود كنگره ای كه احتمالاً بار دیگر بین مجلس دموكرات و مجلس سنا تقسیم شود ، مالیات و سایر سیاست های آمریكا را در میان بن بست های قانونی نسبتاً پایدار نگه دارد. و قیمت سهام بدون توجه به حضور در کاخ سفید تمایل به افزایش دارد.

میزوهو بانک در تفسیری گفت: “با اطمینان خاطر هر جا که بتوانند ،” بازارها خوشحال بودند که فرض می کنند این سفیدپوست دموکرات … مجلس نمایندگان و مجلس سنا نتیجه “گلدیلاک” است. به عبارت دیگر ، “گلدیلاک گریدلاک”.

جکسون وونگ ، مدیر مدیریت دارایی آمبر هیل پایتخت ، انتظار این که بایدن شانس پیروزی داشته باشد نیز امید به “روشن تر بودن سیاست های خارجی ایالات متحده” را افزایش داده است. وی افزود ، “سرمایه گذاران برای این موضوع تشویق می کنند. به همین دلیل بازارها عملکرد خوبی دارند.”

ابرهای تاریک اقتصادی باقی مانده است

اما در حالی که از زمان انتخابات روز سه شنبه افزایش تعداد ویروس کرونا ، اکثر بازارها به هم پیوسته اند ، از دست دادن شغل و رکود اقتصادی یک زمینه تاریک برای بسیاری از کشورها است.

FTSE 100 انگلیس در حالی آغاز شد که انگلیس چهارشنبه چهار هفته قفل را آغاز کرد و تمام مغازه های فروش کالاهای غیر ضروری مانند کتاب و لباس را بسته نگه می دارد. اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی نیز محدودیت های گسترده ای را برای فعالیت اقتصادی اعلام کرده اند.

بانک انگلستان انگیزه های پولی خود را بیش از پیش بینی شده برای کمک به اقتصاد در برابر اقدامات جدید قفل افزایش داد. اما همانطور که انتظار می رفت نرخ بهره معیار خود را در حد کم 0.1 درصد حفظ کرد.

میانگین صنعتی داو جونز با بیش از 600 واحد یا 2.5 درصد افت به 28،500 رسید. داو از روز دوشنبه ، یک روز قبل از بسته شدن رای گیری ، تقریباً 2000 امتیاز کسب کرده است.

S&P 500 و Nasdaq از نظر درصدی مبلغ مشابهی رشد کردند.

شاخص سهام معیار تورنتو تقریباً 300 واحد یا دو درصد رشد کرد و به حدود 16300 رسید.

تجمعات روز پنجشنبه در پی یک عملکرد خوب یک شبه در وال استریت ، جایی که S&P 500 بهترین روز در پنج ماه گذشته را داشت ، بود. نزدک بیشترین سود خود را در بیش از شش ماه گذشته بدست آورد زیرا معامله گران سهام فناوری را که به ظاهر مصون از شوک های همه گیر است و فعالیت های آنلاین بیشتری را انجام می دهند ، دو برابر کردند.

با نگاه به جلو ، ادامه کنترل سنای ایالات متحده توسط جمهوری خواهان ممکن است بیشتر توافق بر سر تزریق جدید کمک به اقتصاد را به دنبال انقضا بسته قبلی اقدامات محرک در ژوئیه ، متوقف کند. این می تواند بر فشارها بر فدرال رزرو برای انجام اقدامات بیشتر به تنهایی برای حمایت از اقتصاد ، که می تواند دلار را در برابر یورو و سایر ارزها پایین بیاورد ، بیفزاید.

بانک فدرال این هفته جلسه دارد و قرار بود آخرین تصمیم خود در مورد سیاست نرخ بهره را روز پنجشنبه اعلام کند. اما ممکن است در تعیین و یا گسترش حمایت اقتصادی خود تا زمان تأیید نتایج نهایی انتخابات تأخیر داشته باشد.