جراح مغز هنری مارش در مورد اینکه دریافت اخبار بد سرطان خودش چه حسی داشت

کت سفید هنر سیاه26:29جراح مغز هنری مارش درباره ابتلا به سرطان فکر می کند

به دنبال تشخیص سرطان پیشرفته پروستات، جراح مغز و اعصاب بریتانیایی، هنری مارش، با پیری و مرگ و میر خود مواجه شد. اما او همچنین منابع امیدی پیدا کرد که آنها را “گرانبهاترین دارو” می نامد.

مارش، 73 ساله، در مورد حرفه پزشکی موفق خود، بیشتر آن را منعکس می کند در بیمارستان سنت جورج در لندن، در کتاب 2022 خود، و سرانجام: مسائل زندگی و مرگ.

در حال حاضر در حال بهبودی، مارشکرونیکال اثرات هورمون درمانی و دشواری پذیرش پیری است، که می تواند باعث از دست دادن استقلال و منزلت شود.

او صحبت کرد کت سفید، هنر سیاهدکتر برایان گلدمن در فوریه در دانشگاه اکستر، جایی که هر دو سخنرانی کردند.

تجربه شما از تشخیص آنکولوژیست چه بود؟

گفتم: “خوب می‌دانی، احتمال زنده ماندن من در پنج سال آینده چقدر است؟” به جای اینکه “چقدر وقت دارم، دکتر؟” البته، نودکتر می‌داند که یک بیمار چقدر زندگی می‌کند، مگر اینکه نفس بکشد، نفس بکشد، آخرین نفسش [breath]. و او گفت: “خب شما فقط باید پنج سال وصیت کنید” و این تمام چیزی است که او گفت، که در نگاه به گذشته، نمونه کاملی از ارتباط نبود.

آینده نامشخص است. تنها چیزی که مهم است این است که در حال حاضر احساس خوبی دارم، خانواده ام خوب هستند و من مرد خوش شانسی هستم.

چه عدم تطابق بین آنچه انکولوژیست در مورد پیش آگهی شما به شما می گفت و آنچه شما بیمار نیاز به شنیدن داشتید چیست؟

من می خواستم کمی به من امید بدهند، اگرچه این فقط یک امید آماری است و چیزی است که به خوبی از آن آگاه بودم زیرا بسیاری از بیماران من گلیوبلاستوم داشتند.[fast-growing brain tumour]و من می گویم، “خب، اگر شما به طور غیرعادی بدشانس باشید ممکن است در کمتر از یک سال بمیرید. و اگر به طور غیرعادی خوش شانس باشید، چند نفر در پنج سال آینده زنده می مانند و در بین این دو حالت، تومور زنده می شود. شاید بتوانیم با شما رفتار کنیم، شاید نه.”

اما شما می خواهید احساس کنید که فرصتی وجود دارد [that] همه چیز خوب خواهد بود شما می خواهید احساس کنید که کسی اهمیت می دهد. و نکته بسیار مهم احساسی است که پزشک شما از شما مراقبت می کند. و این ارزش بسیار زیادی دارد، می دانید.

اغلب از من می پرسند، “چطوری؟ عوارض را مدیریت کند، آنها را مدیریت کنید؟”