خرید سرویس ملامین | ملامین طرح جدید

 

سرویس ملامین یکی از ابزار و عناصر آشپزخانه می باشد که حتما شما آن را روی میز یا میان وسایل آشپزخانه مشاهده کرده اید. در این مطلب قصد داریم در مورد سرویس شش نفره صحبت کنیم تا اطلاعات شما در زمان انتخاب ظروف ملامین بالاتر برود.

یکی از مشهور ترین مارک ها برای خرید سرویس ملامین، مارک دار کارخانه ملامین شیرکوه یزد است که انواع مختلفی از ظروف زیبا و با کیفیت را با طیف گسترده ای از مدلها و طرحها تولید می کند که از تنوع بالایی برخوردار هستند .

 

ملامین یک نوع پلاستیک می باشد که به روش قوی و فشرده تولید می گردد و در ساختن آن ها از موادی مثل رنگدانه ها ، رزین ملامین ، آلفا سلولز اضافه می گردد و این باعث باعث بادوام شدن ملامین ها می گردد.

سرویس ملامین رنگی

تاریخچه ملامین

استفاده از این ظروف ملامین تقریبا در دهه 1950 در بین مردم گسترش پیدا کرد.کشور ایران هم در دهه 40 این ظروف تولید گردید و در دهه 60 بازار آن گسترش بیشتری پیدا کرد.با گذشت چند سال از آن به دلیل مزایای این ظروف از آن استفاده می کنند.

یکی از بهترین مارک ها در این زمینه شیر کوه بزد می باشد و شما می توانید براساس تخصص و تجربه از ان ها تولید می شود و در زمینه تولید ملی رنگ ها و طرح های مختلفی در بازار وجود دارد.

 

مزایای سرویس ملامین

ملامین یک ترکیب شیمیایی با کاربردهای گوناگون مثل چسب ، لمینت ، ظروف غذا خوری و … می باشد.این پلاستیک در طیف زیادی از سبک ها و رنگ ها طراحی شده است و از تنوع بالایی برخوردار است.این ماده با ترکیب کردن رزین ملامین با موارد تقویت کننده ایجاد می گردد یعنی در مقابل سختی های روزانه قادر به مقاوت می باشد.

یکی دیگر از مزیت های این ظروف که سبب شده خدمات برای کارکنان که احتیاج به حمل سینی بزرگ پر از بشقاب دارند از شدت کمی برخوردار گردد.

ولی کارد و چنگال ملامین تنها به لیوان و بشقاب محدود نیست شما می توانید سینی نمایشگر ، نعلبکی ها ، کاسه ملامین ، چوب خرد و … را هم پیدا کنید.شما می توانید از ملامین در طیف زیادی از سبک ها و رنگ ها استفاده کنید.

 

بی خطر بودن ملامین

گزارش های زیادی در مورد خطرات ملامین وجود دارد ولی ارزیابی ریسک و ایمنی FDA  از ملامین بیان کرده که این ظرف ها برای استفاده شما خطری ندارد.از این پژوهش متوجه می شویم که مواد شیمیایی که در ملامین وجود دارد قادر است غذای شما را تا 160 درجه سانتیگراد گرم نگه دارد.

بعضی از کالاهای ملامین امکان دارد دارای مقادیر ایمن BPD  باشند ولی اگر مشتریان شما از این بابت نگران هستند شما می توانید از برندهای دیگری که ملامین بدون BPA  دارند استفاده کنید.

سرویس ملامین

برای افزایش طول عمر ظرف های ملامینه این دستورالعمل های ساده را انجام دهید:

1) اگر نیاز است محصولات ملامین را پیش از گذاشتن در ماشین ظرفشویی خیس نمایید ، از مواد شوینده ظرفشویی با کیفیت بالا استفاده نمایید

2)در روی محصولات ملامین از چاقوی دنداده دار استفاده ننمایید

3)در اجاق هایی که معمولی هستند از محصولات ملامین استفاده نکنید.

4)در مایکروویو از ملامین استفاده نکنید.

5) از پدهای تمیز کننده فلز ، پشم استیل ، ساینده خشن در روی محصولات ملامین استفاده ننمایید.

6)از مواد سفید کننده کلر در روی کالاهای ملامین استفاده ننمایید.

 

ظروف ملامین به خاطر بادوام بودن آنان در درازمدت در هزینه های شما صرفه جویی خواهد کرد.برای نمونه مقدار جایگزینی سالانه ملامین تقریبا ده تا بیست درصد می باشد در صورتی که نرخ جایگزینی چینی چیزی میان 50 تا 150 درصد می باشد.

همچنین ظروف ملامین در مقابل خراشیدگی چاقو ، چنگال و ظروف دیگر تا حدود زیادی مقاومت دارد برای اینکه دوام بیشتری داشته باشید از مدل هایی استفاده کنید که از پایه و لبه تقویت شده است.