داده های ملی نشان می دهد بازدیدهای ER کانادا در طول موج اول همه گیری به نصف کاهش یافته است

طبق اطلاعات ملی تهیه شده توسط انستیتوی اطلاعات بهداشتی کانادا (CIHI) ، اتاق های اضطراری و جراحی در سراسر کشور از نظر تاریخی در ماه های اول همه گیری خالی بودند.

بیشترین افت در کبک و انتاریو مشاهده شد. بین ماه های مارس و ژوئن ، انتاریو گزارش داده است که تقریباً نیمی از بیماران معمول در 19 روز دیده شده است. در کبک ، این افت چشمگیر 15 بار اتفاق افتاد.

بر اساس تحلیل سی بی سی نیوز از آمار CIHI ، در کبک ، در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019 ، 3100 بازدید کمتر از اتاق اضطراری در هر روز وجود دارد. در انتاریو ، این معادل 5400 بازدید روزانه کمتر است.

حتی استانهایی که به COVID-19 مبتلا نبودند یا هیچ موردی نداشتند گزارش کردند که بخشهای اورژانس در اواسط مارس خالی تر از حد معمول هستند.

تریسی جانسون ، مدیر تجزیه و تحلیل سیستم بهداشت و مسائل نوظهور با CIHI ، گفت: “غیر منتظره ترین یافته برای ما ثبات بود.”

“کمی شگفت آور و کمی نگران کننده شواهد حکایتی از طریق پزشکان وجود داشت که می گوید آنها احساس می کنند مردم با برخی از مشکلات فوری ظاهر نمی شوند و ما شاهد کاهش 20 درصدی برخی از این مشکلات فوری هستیم.”

دکتر ER می گوید بیماران مریضی هنوز هم ظاهر نمی شوند

این ارقام دقیقاً همان چیزی را نشان می دهد که دکتر فردریک دانکف ، پزشک اورژانس و هماهنگ کننده پزشکی مرکز بهداشت دانشگاه مک گیل مونترال (MUHC) در موج اول تجربه کرده است.

دانكوف گفت: “این بسیار غیر عادی بود. ما شاهد كاهش بسیار چشمگیری بودیم. من آن را خیلی چشمگیر می نامم.”

“همه ما شاهد كاهش بیمارانی بوده ایم كه با درد قفسه سینه مواجه هستند. اگر آن بیمار پس از موج اول به بخش اورژانس مراجعه كند ، مشكلی است. اما اگر آن شخص مراجعه نكرده باشد ، ممكن است دچار حمله قلبی شده باشد و هنوز هم نشده است. مورد بررسی قرار گرفت. “

دانکف ، که هنوز به طور تمام وقت در پزشکی فوری مشغول به کار است ، گفت که بیماران مریض را دوباره به بیمارستان آورده اند ، اما تقریباً به تعداد کافی بالا نیست تا بتواند آنچه را که در دوره چهار ماهه موج اول درمان می کرد ، جبران کند.

یکی از متخصصان قلب و عروق تورنتو همچنین به CBC گفت که او در ابتدا نگران این است که برخی بیماران پس از موج اول برای مراجعه به بیمارستان مردد هستند ، اما او گفت که اکنون چنین نیست.

دکتر هاریندرا ویجی سوندرا ، سخنگوی انجمن قلب و عروق کانادا و متخصص قلب در مرکز علوم بهداشتی Sunnybrook در تورنتو گفت: “با شروع مجدد ، بیماران ما از آنچه در وضعیت ثابت ما بودند ، بیمارتر بودند.”

این تجربه ای است که به نظر می رسد اکنون با داده های جدید CIHI پشتیبانی می شود: تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که بازدیدهای ER مربوط به بیماری های قلبی و تروما بیش از 20 درصد در سراسر کشور کاهش یافته است.

مرگ و میر در اورژانس نیز شش درصد افزایش یافته است و بیش از 5700 بیمار در سال جاری در آنجا فوت کرده اند ، در حالی که برای مدت مشابه سال گذشته 5400 مرگ ثبت شده است.

افت چشمگیر ویزیت های ER برای کودکان

اگرچه در ماه های ابتدایی کانادایی های بیش از 65 سال احتیاط بیشتری داشتند ، اما بیشترین کاهش حضور در ER برای نوزادان ، کودکان و نوجوانان ثبت شد.

اطلاعات جدید CIHI نشان می دهد که پرسنل اورژانس تا 74 درصد موارد کمتر از عفونت های ویروسی و تنفسی ، از جمله سرماخوردگی و آنفولانزا ، واکنش های آلرژیک ، ویزیت های تصادفی آسیب و ضربه خفیف را درمان کردند.

به گفته دکتر کارولین کوآچ ، متخصص اطفال و میکروبیولوژیست متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان سانت-جاستین مونترال ، این افت غیر معمول نیست.

شیدا گفت: “در اکثر قریب به اتفاق شهرها ، مدارس از مارس تا ژوئن تعطیل بودند. اگر کسی در مدرسه نباشد ، هیچ ویروسی منتقل نمی شود.”

“مردم همچنین ماسک زده بودند که ما کار آنها را می دانیم و والدین بیشتر آگاه بودند که نمی توانند به کودک بیمار خود فقط یک Tylenol بدهند و آنها را به مهد کودک بفرستند.”

Quach همچنین گفت که بسیاری از ورزشهای گروهی لغو شده اند ، که ممکن است به کاهش بازدیدهای ER مربوط به حوادث ، تروما و شکستگی در کودکان کمک کند.

زمان انتظار INER را کاهش دهید

طبق گفته Dankoff ، کمترین حضور در ER در کانادا دارای پوشش نقره ای برای پرسنل بیمارستان و برخی بیماران بود.

اول ، او گفت که کاهش حضور به پرسنل اورژانس وقت داد تا با اقدامات جدید بهداشت عمومی معرفی شوند تا از شیوع COVID-19 جلوگیری کنند.

همچنین به این معنی بود که بیمارانی که تصمیم به مراجعه به ER گرفتند در زمان رکورد تحت درمان قرار گرفتند. بین مارس و ژوئن ، میانگین زمان انتظار برای اولین مشاوره با دکتر در 20 استان در برخی از استان ها و مناطق و تقریباً به اندازه مادران 20 دقیقه کاهش یافته است.

در نتیجه این زمان های انتظار کوتاه تر ، CIHIfigures نشان می دهد که تعداد افرادی که دارای مشکلات فوری هستند و قبل از تشخیص توسط پزشک ERS را ترک کردند ، بطور قابل توجهی کاهش یافته است.

دانکف توضیح داد: “این چیز خوبی است. این بدان معناست که تعداد کمتری از افراد بدون دیده شدن از آنجا رفته اند. “ما فکر می کنیم افرادی که وقت گذاشتند و در مورد آن فکر کردند ، اما علی رغم ترس آنها آمدند ، مصمم بودند که صبر کنند.”

صدها هزار عمل جراحی لغو یا به تعویق افتاد

در کانادا ، حدود 382000 عمل جراحی بین مارس و ژوئن سال 2020 انجام شده است در مقایسه با حدود 718000 مورد در مدت مشابه در سال 2019 ، طبق CIHI این حدود 335000 عمل جراحی کمتر است ، یا کاهش 46 درصدی.

این عدد تخمینی است که احتمالاً طی ماههای آینده به شدت افزایش خواهد یافت ، زیرا کبک هنوز اطلاعات مربوط به جراحی ها را منتشر نکرده است. این استان گفته است که در طول موج اول COVID-19 حداقل 90،000 عمل جراحی به تعویق افتاد ، اما در حال حاضر قادر به ارائه داده های قابل مقایسه با CIHI نبود.

باز هم ، این روند نزولی را می توان در سراسر کشور مشاهده کرد ، حتی در استانهایی که در طول موج اول موارد COVID-19 بسیار کم بود.

طبق CIHI ، کاهش چشمگیر تعداد جراحی ها در سراسر کشور ممکن است تا حدی توضیح دهد که چرا پذیرش بیمارستان ها 36 درصد و پذیرش های مراقبت های ویژه در بهار بیش از 20 درصد کاهش یافته است.

Johnsonsaid ، CIHI ، این کاهش چشمگیر و سریع در اقدامات جراحی را نشان می دهد که استانها و بیمارستان ها چه سرعت باید به ظهور COVID-19 پاسخ دهند و اطمینان حاصل کنند که سیستم بهداشتی بیش از حد تحت فشار قرار نگرفته است.

جانسون گفت: “ما نمی دانستیم كه موج اول چگونه خواهد بود. و اگر مانند ووهان یا ایتالیا به نظر می رسید ، ما دچار دردسر بزرگی می شدیم.” “بنابراین واکنش بلافاصله برای اطمینان از وجود فضای کافی در بیمارستان ها و فضا در ICU برای هر کسی که ممکن است به آن نیاز داشته باشد بود.”

بسیاری از کارگران بیمارستان در کانادا برای کمک به شیوع بزرگ به خانه های مراقبت طولانی مدت اعزام شدند. کوآچ ، متخصص اطفال مونترال گفت ، همچنین ، کمبود برخی از داروهای آرامبخش که معمولاً در طی جراحی در بیمارستان های غیرقابل جراحی برای لغو برخی از اقدامات غیر فوری جراحی استفاده می شود.

با این حال ، داده های CIHI نشان می دهد که درست قبل از شروع این لغو ها ، بیمارستان ها آخرین حمله عملیاتی را انجام داده اند. جانسون گفت: “آنها سعی کردند پیشگیرانه عمل کنند و فوری ترین بیماران را تحت عمل قرار دهند.”

کاهش میزان جراحی در طرفداران مراقبت از سرطان “بسیار نگران کننده” است

هنگام بررسی جراحی ها بر اساس نوع ، تجزیه و تحلیل CIHI نشان داد که در 84 درصد از جراحی های روزانه ، 69 درصد از جراحی های برنامه ریزی شده ، 38 درصد از جراحی ها برای مشکلات قلبی و 29 درصد از جراحی های سرطان کاهش می یابد.

انجمن سرطان کانادا در بیانیه ای مکتوب به سی بی سی نیوز گفت: “این برای ما عمیقا نگران کننده است که افرادی مبتلا به سرطان هستند که نیاز به جراحی دارند اما به دلیل بیماری همه گیر درمان آنها به تعویق افتاده است.”

“ما می دانیم که هرچه سرطان زودتر درمان شود ، نتیجه موفقیت آمیزتر خواهد بود.”

هنگامی که به کاهش جراحی هایی که دیده است ، متخصص قلب و عروق تورنتو ، ویجی سوندرا گفت که وقتی بیمارانی که به کمک نیاز دارند به بیمارستان مراجعه نکنند ، این همیشه نگران کننده است.

وی گفت: “آنها واقعاً بیمار شدند و در خارج از بیمارستان دچار عوارض جانبی شدند.” “و ما هنوز این اطلاعات را نداریم. زمان نشان خواهد داد که آیا چنین است.”

با این حال ، وی گفت بیمارستان ها از موج اول درس های زیادی گرفته اند و اکنون برای موج های بعدی آمادگی بیشتری دارند و داده هایی از این دست برای برنامه ریزی برای بحران های آینده بسیار مفید است.

ویجسوندراسید گفت: “ما بسیار هوشیار هستیم و می دانیم که در برخی موارد لازم است که سرعت عمل جراحی کاهش یابد.” “همه تعجب می کنند که بهترین زمان برای انجام این کار چیست ، زیرا شما نمی خواهید خیلی سریع اقدام کنید ، اما نمی خواهید دیر مداخله کنید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>