داروی عمومی اچ آی وی برای نوزادان که در آفریقا در سال 2021 عرضه می شود

آژانس های امدادی روز سه شنبه ، روز جهانی ایدز اعلام کردند ، یک قرص با طعم توت فرنگی برای کودکان مبتلا به اچ آی وی در کشورهای آفریقایی در سال 2021 پخش می شود ، اولین نسخه عمومی کودکان از یک ضد ویروس کلیدی ضد ویروس که حتی برای نوزادان نیز موجود است.

آژانس بهداشت جهانی UNITAID گفت ، حدود 1.7 میلیون کودک در سراسر جهان با HIV زندگی می کنند ، اما فقط نیمی از آنها تحت درمان با قرص های بزرگسالان قرار می گیرند که اغلب به دلیل طعم تلخ یا دوز اشتباه آنها انجام می شود. سالانه حدود 100000 کودک در اثر ایدز می میرند.

هرو ورهوسل سخنگوی UNITAID در جلسه توجیهی خبری ژنو گفت: “برای بسیاری از آن کودکان ، ویروس HIV به دلیل عدم در دسترس بودن داروهای م thatثر که خوش طعم هستند و به درستی برای آنها سازگار شده است ، سرکوب نمی شود.”

در بیانیه ای آمده است که UNITAID و ابتکار دسترسی بهداشتی کلینتون با تولیدکنندگان داروهای عمومی Viatris و Macleods توافق قیمت گذاری برای فرمولاسیون پراکنده داروی دولوتگراویر به دست آورده اند.

درمان خط اول اچ آی وی از چهار هفته و سه کیلوگرم توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می شود ، اما به دلیل کمبود فرمولاسیون مناسب برای نوزادان از دسترس خارج شده بود.

UNITAID گفت ، هزینه برآورد شده برای درمان ترکیبی در حال حاضر حدود 120 دلار آمریکا برای درمان سالانه کودک خواهد بود ، در حالی که در حال حاضر 480 دلار است.

ورهوسل گفت ، بنین ، کنیا ، مالاوی ، نیجریه ، اوگاندا و زیمبابوه قرار است اولین قرص ها را در نیمه اول سال 2021 دریافت کنند.

خودآزمایی معرفی شد

آژانس بهداشت عمومی کانادا در سال جاری اعلام کرد که بیماری COVID-19 چالش ها را برای افراد مبتلا به HIV و کسانی که بیشتر در معرض ابتلا به عفونت هستند افزایش داده است.

آژانس روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: “برای بسیاری ، دستیابی به پیشگیری ، آزمایش ، درمان و مراقبت از HIV از نظر فرهنگی دشوارتر از گذشته است.”

دولت فدرال به تازگی اولین کیت خودآزمایی HIV در کانادا را مجاز دانسته است. به گزارش خبرنگاران ، وزیر بهداشت پتی هاجدولد ، این آزمایش خودکار یک دقیقه ای به افراد امکان می دهد که از طریق یک قطره خون آلوده به HIV باشند.

بسته بندی های ارائه شده در این آزمون توصیه هایی را در مورد آنچه باید انجام دهید پس از نتیجه مثبت ارائه می دهد.

روز سه شنبه همچنین آغاز هفته آگاهی از بومی در کانادا است.