دانشجوی پزشکی که برای پخش پیام بهداشت عمومی به پنجابی کار می کند

در طول تابستان ، Sukhmeet Singh Sachal ، 26 ساله ، داشت فکر می کرد افرادی که در هتل سوری خود دیدند این پیام را جدی نمی گیرند و مردم باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند تا از ابتلا به COVID-19 و گسترش آن در انجمن.

ساچال گفت: “من متوجه شدم كه كسی هنگام ورود به داخل نقاب ندارد و گوردوارا محلی است كه عمدتا بزرگان به آنجا می روند.”

دانشجوی سال دوم پزشکی UBC که مجهز به پول اعطایی از بنیاد کلینتون و سپاه خدمات کانادا بود ، COVID-19 Sikh Gurdwara Initiative را آغاز کرد. این پروژه شامل توزیع ماسک و آموزش افراد در مورد بهداشت عمومی در طی بیماری همه گیر از نظر فرهنگی است. مسیر.

در چند آخر هفته گذشته ، ساچال و تیمی که به حدود 100 داوطلب رسیده است در ورودی Guru Nanak Sikh Gurdwara ، با برنامه ریزی برای گسترش به سایر Gurdwarasin Surrey ، میزها را برپا کرده و از مردم استقبال می کنند.

دو داوطلب پوشیده از PPE درب منزل استقبال می كنند ، آنها را به سمت یك ظرفشویی راهنمایی می كنند كه در آن تعداد بیشتری از داوطلبان آماده هستند تا آموزش های شستن دست را به زبان انگلیسی ، هندی پنجابوریور ارائه دهند.

هماهنگ کننده پروژه آناندیتا جوشی یک کیسه برای یک پیر مسن سیک تهیه می کند تا ماسک خود را در Guru Nanak Sikh Gurdwara در سوری ذخیره کند. (Karnbir Randhawa)

سرانجام ، اگر آنها از قبل ماسک برنمی دارند ، افراد را به یک ایستگاه منتقل می کنند تا یک ماسک پارچه ای قابل استفاده مجدد دریافت کنند که می تواند به دور عمامه بسته شود. اکثر ماسک ها بندهایی دارند که به دور گوش فرد حلقه می زند ، اما عمامه ها روی گوش بسته می شوند و پوشیدن این نوع ماسک ها را غیر ممکن می کند.

گروه ساچال همچنین پوسترهایی را بر اساس مواد تهیه شده توسط Fraser Health در داخل تصاویر تهیه می کنند.

“ما این موضوع را از نظر فرهنگی بیشتر مرتبط می کنیم. عمامه ای به فرد می بندیم. ریش می اندازیم. ما ماسکی را با کراوات بر روی شخص قرار می دهیم و اطلاعات را به زبان پنجابی می سازیم. ،” او گفت. “ما باید پیام را به زبان پنجابی ارسال کنیم.”

ساچالاها اهمیت فاصله فیزیکی را به مردان سیک یادآوری کرده است. او از طول بسیاری از عمامه های شش فوت به عنوان راهی آسان برای به خاطر سپردن استفاده می کند.

نمونه ای از پوسترها و مطالب آموزشی که توسط داوطلبان با طرح ابتکاری COVID-19 Sikh Gurdwara توزیع می شود ، اهمیت شستشوی دست برای جلوگیری از شیوع COVID-19 را نشان می دهد. (ابتکار COVID-19 Sikh Gurdwara)

ساچال گفت که وی انگیزه ورود به مراکز عمومی را دارد ، زیرا به عنوان دانشجوی سال دوم پزشکی ، نمی تواند در تلاش برای درمان بیماران COVID-19 در بیمارستان ها کمک کند.

کار او در گوردوارا در حال انجام بود که اخبار غم انگیز خانواده او را تحت تأثیر قرار داد ، اخباری که میل وی را برای کمک به جلوگیری از شیوع COVID-19 که عمه اش در هند در 12 اکتبر توسط ویروس کشته شد ، مضاعف می کند.

ساچال با بیان اینکه وی یک زن 59 ساله و سالم بود که انتظار می رفت سالهای بیشتری زندگی کند گفت: “این چیزی است که برای کل خانواده یک شوک آور بود.”

وی گفت: “پسر عموهایم مادر خود را از دست دادند. من عمه خود را از دست دادم.”

Sachalsays پروژه اطلاع رسانی منجر به آموزش بیش از 2500 نفر و توزیع حداقل 1000 ماسک قابل استفاده مجدد شده است ، اما او می خواهد این پیام را برای بسیاری از افراد در منطقه Fraser Health ارسال کند.

یک زن در حالی که دست های خود را می شوید با یک داوطلب در Guru Nanak Sikh Gurdwara صحبت می کند. (Karnbir Randhawa)

این منطقه بیش از سهم خود از انتقال COVID-19 ، در میان یک افزایش چشمگیر در سراسر استان است.

ساچال گفت: “لطفاً ماسک های خود را بپوشید. لطفاً دستان خود را مدام بشویید. آنها را به طور صحیح بشویید و در آخر لطفا در عروسی های مردم شرکت نکنید. در خانه های مردم شرکت نکنید.

وی گفت: “این ویروس دیده نمی شود.” “بگذارید به شما بگویم ، هنگامی که به خانه شما برخورد می کند ، هنگامی که به شخصی از خانواده شما برخورد می کند ، پس شما مراقبت خواهید کرد ، و خیلی دیر خواهد بود.”


آیا چیز دیگری برای افزودن به این داستان دارید؟ ایمیل [email protected]

رافرتی بیکر را در توییتر دنبال کنید: raffertybaker

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>