در اولین هفته مانیتوبا با 11 مورد مرگ ، 625 مورد ، به طور نامتناسبی توسط COVID-19 مورد حمله قرار گرفت

COVID-19 همچنان به طور نامتناسبی بر مردم ملل اول در مانیتوبا تأثیر می گذارد ، در هفته گذشته 625 مورد جدید و 11 مرگ مربوط به بیماری داشته است.

مجمع روسای مانیتوبا طی یک کنفرانس خبری هفتگی که بصورت زنده پخش می شود ، اعلامیه را اعلام کرد ، جایی که آنها شماره های به روز شده در مورد ویروس کرونا ویروس مردم و جوامع را ارائه می دهند.

آخرین داده ها حاکی از آن است که افراد ملل اول تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته اند و مارسیا اندرسون ، پزشک تیم هماهنگی پاسخ همه گیر COVID-19 مانیتوبا ، به طیف وسیعی از روندها اشاره دارد که این را تأیید می کند.

او گفت ، نرخ حمله ثانویه معیار این است که چه تعداد از افراد پس از تماس نزدیک با یک مورد مثبت حدود 16 درصد برای کل مانیتوبا ، ممکن است به COVID-19 مبتلا شوند. این بدان معناست که در جمعیت عمومی ، تقریبا 16 از 100 تماس نزدیک تمایل دارند که به بیماری منتهی شوند.

وی گفت ، اما در ملل اول ، این تعداد حدود 40 درصد است.

آرلن دوما ، رئیس بزرگ AMC گفت: “این یک درصد بسیار سرسام آور است و مهم است که از آن قدردانی کنیم.”

دامنه موانع

دکتر اندرسون گفت ، تعدادی توضیحات در مورد آن وجود دارد ، از جمله تأخیر یا موانع دسترسی به آزمایش ، یا داشتن ارتباط نزدیک تر به دلیل شرایط مسکن شلوغ در برخی از جوامع دورافتاده.

1،815 مورد COVID-19 مورد فعال در بین مردم اولین ملل در مانیتوبا وجود دارد که 602 نفر ذخیره و 1213 مورد مربوط به افراد ملل اول که از رزرو زندگی می کنند و 1،548 مورد بهبودی از روز جمعه است.

اندرسون همچنین نشان داد که مثبت بودن آزمون پنج روزه میانگین تست هایی است که 20 درصد در بین افراد ملل اول مثبت می شود. در کل مانیتوبا 13.4 درصد است.

وی با تکرار رئیس بهداشت عمومی مانیتوبا ، دکتر برنت روسین گفت که سیستم مراقبت های بهداشتی با له شدن موارد جدید روزانه بهم خورده است و افراد سازمان ملل متحد در تخت های بیمارستان با سرعت بالاتری نسبت به گروه های دیگر حضور پیدا می کنند.

از صبح جمعه ، 107 نفر از اولین ملل تقریباً یک سوم از کل بیمارستانهای Manitoba COVID-19 و 23 نفر تحت مراقبتهای ویژه بودند ، از مجموع 55 نفر در مانیتوبا در ICU مبتلا به این بیماری.

تاکنون چهل و هفت نفر از مردم سازمان ملل در این استان در اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند.

اندرسون گفت ، میانگین سن افراد First Nation که به دلیل بیماری در بیمارستان بستری شده اند در حال حاضر حدود 50 سال است و میانگین سنی مرگ و میرهای سازمان ملل در حدود 66 سال است. وی گفت ، در سراسر استان ، میانگین سنی کسانی که از COVID-19 می میرند 83 است.

واب کینوو ، رهبر رسمی مخالفت گفت که نژادپرستی سیستمی و نه نژادی ، ریشه این مسئله است که چرا ملت های اول بیشتر تحت تأثیر ویروس قرار می گیرند.

رهبر NDP منیتوبا گفت: “این واقعیت است که افراد بومی بیشتر مسکن ضعیف دارند ، کمتر به پزشک خانواده دسترسی دارند و کمتر به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارند.”

“همان روشی که همه گیری نشان داد ما چگونه از خانه های مراقبت شخصی در طی سالهای گذشته چشم پوشی کرده ایم ، همه گیری در حال حاضر نشان می دهد که چگونه عدم دسترسی به خدمات بهداشتی برای افراد ملل اول مسئله اساسی است که باید به آن توجه شود.”

بیماری همه گیر اعتیاد را تشدید می کند

دنیس میچلز ، نخست وزیر ملت اول در یک کنفرانس خبری مجازی AMC ، گفت: این بیماری همه گیر همچنین نیاز اساسی به حمایت از کاهش آسیب را برای افراد بومی ساکن در اعتیاد نشان داده است.

او می خواهد دولت ها با هم کار کنند و شروع به باز کردن سایت های نظارت بر مصرف ، از جمله در جامعه مانیتوبای غربی خود کنند.

وی گفت ، لانگ پلین به دلیل صدور اعتیاد از سه سال پیش ، وضعیت اضطراری اعلام کرده است ، اما همه گیری فقط این مسائل را تشدید کرده است.

“حمایت در آن زمان واقعاً از طرف دولتها کمبود بود ، بنابراین تقریباً مانند این است که ما در تلاشیم خود را با بحران اعتیاد کنار بیاوریم. و این همچنان ادامه دارد و هنوز هم بحران است.”

تماشا کنید | رئیس شاماتاوا خواستار کمک نظامی می شود:

رئیس جمعیت اول شاماتاوا در شمال مانیتوبا در حال افزایش درخواست کمک نظامی در جامعه خود است زیرا تعداد افراد آلوده به COVID-19 همچنان در حال افزایش است. 1:52

در همین حال ، Shamattawa First Nation به تنهایی با مشکلات COVID-19 دست و پنجه نرم می کند.

حدود 1300 نفر در جامعه پرواز ، در حدود 745 کیلومتری شمال وینیپگ زندگی می کنند.

روز جمعه ، اریک ردد ، رئیس شاماتاوا گفت که 133 نفر از این بیماری مثبت هستند و جامعه دارای 68 درصد آزمایش مثبت است.

سرخ در روز جمعه با مارک میلر ، وزیر فدرال خدمات بومی در مورد دستیار پزشکی نظامی صحبت کرد. سرخ گفت: میلر امیدوار است كه به زودی بفهمد كه این كمك در دسترس است یا خیر.

وی گفت: “ما لاغر شده ایم. هیچ جامعه ای ارتش را در شهر خود نمی خواهد ، هیچ كسی خواستار كمك ارتش نیست ، اما ما به آن نیاز داریم.”

“نمی توانم بخوابم. نگران اعضایمان هستم.”

قرار بود 9 نفر از اعضای Bear Clan Patrol در وینیپگ برای کمک به جمعه اول ملت بیایند. Redhead پنجشنبه شب به سی بی سی نیوز گفت که پنج عضو دیگر صلیب سرخ قرار است روز یکشنبه وارد شوند.

اندرسون به میزان قابل توجهی از ویروس که در جامعه گردش می کند اشاره کرد و گفت که تیم هماهنگی سازمان ملل “واقعاً تلاش می کند تا آنجا که می توانیم برای حمایت از تلاش های آنجا جمع شود.”

سخنگوی این سازمان در بیانیه ای گفت: “صلیب سرخ کانادا از موقعیت خوبی برخوردار است تا به تلاش های همه گیر کمک کند و به کار با همه سطوح دولت و همچنین رهبری بومی برای رفع نیازهای نوظهور در سراسر کشور ادامه می دهد.”