زنجیره مواد غذایی Whole Foods کارمندان را از پوشیدن خشخاش منع می کند


کمتر از یک هفته قبل از آنکه میلیون ها کانادایی ادای احترام به جانبازان را بپوشانند ، یک زنجیره فروشگاه مواد غذایی ملی کارمندان خود را از استفاده از نماد یادآوری هنگام کار منع کرده است.

بازار غذاهای کامل مستقر در ایالات متحده می گوید خشخاش تحت سیاست یکنواخت اخیراً به روز شده خود ، که بر کارمندان 14 مکان آن در سراسر کانادا تأثیر می گذارد ، مجاز نیست.

اما این شرکت دلیل آن را نمی گوید.

یک کارمند غذاهای کامل در اوتاوا می گوید که توسط یک سرپرست به او گفته شده است که پوشیدن خشخاش “حمایت از یک هدف” است.

این کارمند گفت: “اساساً به من گفته شده بود اگر این یک دلیل خاص را مجاز می دانند ، این امر در را باز می کند تا آنها مجبور شوند سایر علل را اجازه دهند یا در نظر بگیرند.” اخبار سی بی سی موافقت کرده است که از او نام نبرد زیرا او نگران انتقام جویی در شغل خود است.

“من واقعاً شوکه شده بودم. من وحشت زده شدم. باورم نمی شد.”

یک وکیل استخدام می گوید که خشخاش می تواند نمایانگر یک اعتقاد سیاسی باشد و بنابراین مشمول قانون حقوق بشر انتاریو نمی شود و تصمیم گیری در مورد اجازه استفاده از این کارکنان را به عهده کارفرمایان می گذارد. (CBC)

آن کارمند در چند سال گذشته گفت ، او توانسته است که یک کوکنار نماد یادآوری را بپوشاند که به دلیل جنگ جهانی اول هنگام کار است. اما امسال متفاوت بود.

لباس Whole Foods از پیش بند ، مانتو یا جلیقه ، کلاه و نشان نام تشکیل شده است.

یک خشخاش با آن سیاست مطابقت ندارد ، این شرکت تأیید کرد ، اما دلیل آن را ارائه نداد.

نخست وزیر اونتاریو داگ فورد گفت جمعه ممنوعیت استفاده از خشخاش در کارمندان را برای تجارت در استان غیرقانونی خواهد کرد.

در خلال دوره سtionال جمعه ، نمایندگان مجلس به اتفاق آرا رأی دادند و از همه كارفرمایان خواستند كه به كارمندان اجازه دهند خشخاش بپوشند.

شاخه های لژیون در حال مبارزه هستند

اولین خشخاش در سال 1921 در کانادا توزیع شد. کمکهایی که آنها به همراه می آورند منبع مهم درآمد لژیون سلطنتی کانادا است که به منظور کمک به افراد سابق و زنان در خرید مواد غذایی ، و گرفتن سرپناه و مراقبت پزشکی است.

شاخه های Butlegion در سراسر کانادا به دلیل بیماری همه گیر از دست دادن درآمد خود دست و پنجه نرم می کنند و برخی ابراز نگرانی می کنند که امسال مبارزات خشخاش به میزان قابل توجهی کمک مالی کند.

دنی مارتین ، مدیر خدمات شرکتی در مقر ملی لژیون ، در بیانیه ای گفت: “ما از بسیاری از شرکا و خرده فروشانی مانند غذاهای کامل که از طرق مختلف به فعالیت ملی خشخاش کمک می کنند ، سپاسگزاریم.”

“در حالی که خرده فروشان باید سیاست های شرکتی خود را تعیین کنند ، مگر اینکه نگرانی های ایمنی وجود داشته باشد ، ما پوشیدن خشخاش را همیشه تشویق می کنیم به عنوان احترام به افتادگان خود ، و به عنوان نمادی که به آموزش کانادایی ها در مورد فداکاری های جانبازان کمک می کند.”

یک کارمند اتاوا گفت که کارگران در سالهای گذشته مجاز به استفاده از این نماد بودند و س questionsال می کند که چرا امسال به آنها حق انتخاب داده نمی شود. (CBC) (CBC)

به گفته الكس لوسیفرو ، وكیل كار ، پوشیدن خشخاش می تواند نمایشی از یك عقیده سیاسی تلقی شودکه نماینده غذاهای کامل نیستبا شرکت Samfiru Tumarkin ، و بنابراین ، تحت قانون حقوق بشر در انتاریو محافظت نمی شود.

وی می گوید ، با این وجود ، كدهای حقوق بشر در سایر استان ها ممكن است متفاوت باشد.

لوسیفرو می گوید Whole Foodsmight دلیل بهداشت و ایمنی معتبری برای عدم اجازه به کارمندان برای پوشیدن خشخاش دارد ، زیرا خشخاش “سوزن است ، دارای سوزن است ، ممکن است در آنجا سلامت و ایمنی وجود داشته باشد.”

اما ، وی افزود ، “به طور کلی ، روابط عمومی خوبی برای یک کارفرما برای گرفتن موقعیت مانند این نیست.”

Whole Foods که متعلق به آمازون است می گوید با اهدای بیش از 8000 دلار به کمپاین خشخاش از این لژیون حمایت می کند. این شرکت همچنین گفت که کارمندان در هر فروشگاه خود در 11 صبح در 11 نوامبر لحظه سکوت سنتی را رعایت خواهند کرد.

اما کارمند اتاوا احساس نمی کند که کافی است.

“ما در مورد افرادی صحبت می کنیم که جان خود و خانواده خود را فدا کرده اند ، افرادی که شما را از دست داده اند ، همسران ، همسران ، مادران ، پدران ، پسران ، دختران مردم برای کشور ما جان خود را از دست داده اند تا این کشور را ایمن نگه دارد و آن را آزاد نگه دارد و این او گفت که زمانی است که ما به آنها احترام می گذاریم و می گوییم “متشکرم. از همه کارهایی که انجام داده اید متشکرم”.

“من نمی توانم باور کنم که کسی به من بگوید که من اجازه این کار را ندارم ، که من مجاز به انجام این کار ساده ، قدردانی و تشکر از من نیستم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>