ساسک ماسک را در فضاهای عمومی عمومی اجباری می کند ، اندازه جمع خصوصی را به 5 کاهش می دهد

ساسکاچوان روز سه شنبه محدودیت های جدید COVID-19 را اعلام کرد ، از جمله گسترش مأموریت نقاب خود برای فضاهای عمومی داخلی برای کل استان.

در اصل ، دستور ماسک برای رجینا ، ساسکاتون و پرنس آلبرت وجود داشت. این هفته گذشته گسترش یافت و شامل جوامع پیرامون این سه مرکز شهری و جوامعی با حداقل 5000 جمعیت بود که تقریباً 65 درصد استان را تحت تأثیر قرار داد.

اعلامیه روز سه شنبه ساکنان ساسکاچوان را تحت همان محدودیت قرار داد.

نخست وزیر ساسکاچوان بعد از ظهر سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “COVID-19 اکنون در هر بخش استان وجود دارد و شما باید در هر بخش استان ماسک بزنید.”

دکتر ثاقب شهاب ، مدیر ارشد بهداشت پزشکی ساسکاچوان ، خاطرنشان کرد که استفاده از ماسک در فضاهای عمومی داخلی برای کنترل شیوع COVID-19 کافی نیست. وی گفت ، فاصله جسمی ، بهداشت مناسب دست ، ماندن در خانه هنگام بیماری و محدود کردن ارتباطات اجتماعی نیز بسیار مهم است.

در همین حال ، بازدید از همه خانه های مراقبت های طولانی مدت و شخصی به جز “دلایل دلسوزانه” به حالت تعلیق در خواهد آمد.

مو گفت: “این اقدامی برای بسیاری از افراد ، برای سالمندان و عزیزانشان بسیار دشوار است ، به ویژه هنگامی که وارد این زمان از تعطیلات سال می شویم.” ، “مو گفت.

“ما می دانیم که نتیجه آن می تواند کشنده و ویرانگر باشد. ما این را در بسیاری از نقاط دیگر در سراسر این ملت و در سراسر جهان دیده ایم ، و ما نمی خواهیم این را در اینجا ببینیم.”

Moe ذکر کرد ، بیش از 20 خانه مراقبت شخصی و طولانی مدت در برخی از موارد COVID-19 را در خود جای داده اند. نخست وزیر گفت که او می خواهد این تعداد کاهش یابد ، به همین دلیل بازدیدها به حالت تعلیق درآمده است.

محدودیت ظرفیت در اندازه های اجتماعات داخلی خصوصی نیز از 10 به حداکثر 5 نفر کاهش یافته است.

این استان می گوید: خانواده های پنج نفر یا بیشتر نمی توانند در خانه خود بازدید کننده داشته باشند. در جریان کنفرانس خبری ، مو تا آنجا پیش رفت که ساکنان ساسکاچوان نباید اجازه دهند کسی به خانه آنها برود که در آنجا زندگی نمی کند. محدودیت های معرفی شده در قفل اخیر مانیتوبا.

استثنائاتی وجود دارد ، از جمله اجازه ورود افراد تجار به مراقبت کنندگان ، اما باید فاصله فیزیکی حفظ شود و همیشه ماسک استفاده شود.

اقدامات بهداشت عمومی که توسط نخست وزیر ساسکاچوان ، اسکات مو ، چپ ، و رئیس ارشد بهداشت پزشکی ، دکتر ثاقب شهاب ، سمت راست ، از روز پنجشنبه اعمال می شود. چهار هفته بعد بررسی می شوند. (Adam Hunter / CBC)

مو افزود ، افرادی که به تنهایی زندگی می کنند باید ارتباط خود را با یک خانه دیگر محدود کنند.

با فرض حفظ فاصله فیزیکی ، اندازه جمع آوری در فضای باز 30 است. این استان گفت ، هر اجتماع خصوصی بیش از پنج نفر باید در یک مکان عمومی برگزار شود.

مو گفت: “بیشتر شیوع اخیر COVID-19 در اجتماعات خصوصی در خانه های ما اتفاق افتاده است.”

وی با اشاره به محدودیت های قبلی جمع آوری خانوار گفت: “این لزوماً به این معنی نیست که ما کار اشتباهی انجام داده ایم.” اما حتی اگر یک نفر دعوت شده مبتلا به COVID-19 باشد ، “به طور ناگهانی اکنون شما چهار یا پنج نفر از این افراد را خواهید داشت که می توانند COVID داشته باشند.”

حمل و نقل سرگرمی مانند اتوبوس های مهمانی و لیموزین نیز دیگر مجاز نیست.

اقدامات جدید چهار هفته پس از اجرا در 17 دسامبر بررسی می شود.

وزیر بهداشت در مورد محدودیت های بیشتر در این بخش ها با اعضای مهمان نوازی و صنایع تفریحی و سرگرمی و همچنین رهبران ایمانی صحبت خواهد کرد.

انتقال در بارها ، رستوران ها و اماکن ورزشی افزایش یافته است.

“بسیاری از این دستورالعمل ها باید بازبینی شوند ، با توجه به بالاتر بودن ما [community] سطح انتقال ، و بسیاری از این بخشها باید کند شوند. “

کند شدن ، نه قفل شدن

مقامات بهداشت عمومی ساسکاچوان 240 مورد جدید COVID-19 را سه شنبه اعلام کردند و مجموع موارد فعال شناخته شده در این استان را به 2055 مورد رساندند.

در حال حاضر هفتاد و یک نفر به دلیل بیماری در بیمارستان تحت درمان هستند و 15 نفر تحت مراقبت های ویژه قرار دارند. تعداد ساکنان ساسکاچوان که بر اثر COVID-19 فوت کرده اند 31 است.

اخیراً ، دولت استانی تحت فشار پزشکان و کارمندان مراقبت های بهداشتی قرار گرفته است تا اقدامات بیشتری برای کاهش شیوع COVID-19 انجام دهد.

نامه ای به طرف مو توسط 442 پزشك امضا شد كه خواستار اقدامات بعدی است ، مانند یك برنامه آگاهی عمومی برای مبارزه با اطلاعات نادرست درباره COVID-19 و به مردم توضیح می دهد كه چرا سیستم مراقبت های بهداشتی ساسكاچوان نمی تواند افزایش شدید موارد COVID-19 را حفظ كند.

شهاب گفت که دو یا سه هفته آینده برای استان مهم خواهد بود. در حالت ایده آل ، تعداد پرونده های جدید در آن زمان کاهش می یابد ، “اما اگر این روند رو به رشد باشد ، فکر می کنم گزینه های دشوار دیگری پیش روی ما باشد.”

اقدامات اعلام شده در روز سه شنبه تلاشی برای جلوگیری از شیوع COVID-19 تا کریسمس است ، بنابراین مو گفت “درجاتی از ویزیت” در طول تعطیلات مجاز است.

وزیر امور خارجه در پاسخ به این س whyال که چرا به نظر می رسد دولت با معرفی نکردن مشاغل غیر ضروری برای قطع مشروبات الکلی ، شغل را به جای به حداقل رساندن شیوع ویروس انتخاب می کند ، گفت که زمان آن نیست.

وی گفت: “یكی: این باعث كاهش موقت انتشار می شود. دو: ما یكی را فدای دیگری نمی كنیم. ما همیشه گفته ایم كه این انتخابی نیست كه باید انجام شود.”

“ما احساس می کنیم در اینجا در مرحله ای هستیم که کاهش سرعت کار می کند. ممکن است در روزهای آینده به یک قفل برسیم.”

مو اضافه کرد که هزاران نفر از ساکنان ساسکاچوان و خانواده های آنها هنوز از فشار اقتصادی ناشی از اولین قفل در حال بهبودی هستند.

ویکی موات ، منتقد بهداشت حزب ، از حزب NDP MLA ، مخالف گفت که محدودیت های اعلام شده در روز سه شنبه کافی نیست.

موات در بیانیه ای که پس از کنفرانس خبری روز سه شنبه صادر شد ، گفت: “در برابر افزایش نگران کننده موارد و فشارها بر بیمارستان های ما ، حزب وظیفه اعلام کرد که آنها به جای اقدامات کافی اقدامات بعدی را بررسی خواهند کرد.”

“مردم ساسکاچوان به دنبال راهی جدی به جلو هستند. سالن های مخصوص بانکی و اتوبوس های مهمانی تاثیری که در این لحظه مهم نیاز داریم را نخواهند داشت. “

مال شما چیست؟ CBC ساسکاچوان می خواهد بفهمد که همه گیر COVID-19 چگونه بر شما تأثیر گذاشته است. داستان خود را با پرسشنامه آنلاین ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *