سال 2020 بدترین سال ثبت شده برای حفاری در تکه نفت کانادا

مارک شولز به یاد می آورد که در اواسط ماه ژوئن در دفتر خود نشسته بود و گزارش روزانه خود را در مورد تعداد دکل های حفاری نفت و گاز دریافت می کرد. در غرب کانادا بیش از 500 دکل وجود دارد ، اما در آن روز در میان قیمت معاملات نفتی ، فقط شش دستگاه مستقر شدند.

شولز ، رئیس انجمن کانادایی پیمانکاران حفاری نفت و گاز (CAODC) ، در مصاحبه ای گفت: “من احتمالاً هرگز آن را فراموش نمی کنم تا زمانی که زنده هستم.”

وی گفت: “در تابستان دوره هایی وجود داشت که برای این صنعت بسیار ترسناک بود.”

در آن ماه ، تعداد دکل های عملیاتی 17 دکل بود که طبق گزارش CAODC ، از قبل از کشف تجاری نفت در کانادا در لدوک شماره 1 در سال 1947 ، کمترین تعداد دکل مورد استفاده نبود.

پیش بینی می شود سال 2020 بدترین سال برای حفاری باشد

انتظار می رود پس از پنج سال گذشته با قیمت پایین کالاها ، قطعه نفتی بدترین فعالیت خود را در زمینه حفاری در تاریخ 70 ساله CAODC داشته باشد.

بسیاری از شرکتهای نفتی اخراج در این سال را اعلام کردند و هزینههای آنها را به دلیل پایین بودن قیمت نفت کاهش دادند ، به ویژه پس از سقوط آنها در ماه آوریل.

این گروه پیش بینی می کند امسال 3،296 حلقه چاه و در سال 2021 تعداد 3،771 حلقه چاه حفر شود. این در مقایسه با 5545 حلقه چاه حفر شده در سال گذشته است.

شولز در بیانیه ای گفت: “چشم اندازهای واكسن م COثر COVID-19 امیدواركننده است ، اما تأثیر همه گیر بر تقاضای انرژی در سال 2021 و دسترسی اعضای ما و مشتریان به سرمایه همچنان به عنوان یك چالش باقی مانده است.”

در سال 2021 ، طبق پیش بینی CAODC ، تعداد پیش بینی شده چاه های حفر شده 3771 مورد است که از سال 2020 این تعداد 475 افزایش یافته است. (گرافیک خبری CBC)

تعداد سکوهایی که در این هفته فعال هستند حدود 115 دستگاه است و انتظار می رود فعالیت سازمان در سال 2021 افزایش یابد ، اگرچه هنوز عدم قطعیت قابل توجهی برای این بخش وجود دارد.

شرکت ها برای جلب علاقه سرمایه گذاران در تلاش هستند و تقاضا برای سوخت هنوز از تأثیر همه گیر COVID-19 بازنگری نشده است ، به همین دلیل قیمت های نفت همچنان کاهش یافته است. چندین پروژه بزرگ به فروش رسیده است و هزاران کارگر نفت زندگی خود را از دست داده اند.

شرکت ها در هر اندازه در تلاشند تا سود خود را بدست آورند.

از آنجا که تعداد موارد COVID-19 در سراسر آمریکای شمالی افزایش می یابد ، با اعمال محدودیت های مختلف دولت می تواند تأثیرات بیشتری بر روی تقاضای سوخت داشته باشد.

سود اخبار واکسن کوتاه مدت است

با اعلام تحولات واکسن در هفته های اخیر ، قیمت نفت گاه به گاه افزایش یافته است ، اما سود این محصول کوتاه مدت بوده است.

به عنوان مثال ، هفته گذشته ، اخبار مربوط به یک نامزد امیدوار کننده واکسن در داروسازی Pfizer در ایالات متحده “باعث خوشبینی بود که ما می توانیم در آن سوی جهان پس از همه گیری قرار بگیریم و [oil] تقاضا در نهایت به طور کامل بهبود می یابد. “، تحلیلگر کوین بیرن ، کارشناس بازارهای نفت خام آمریکای شمالی با IHS Markit در کلگری گفت.

“اما واقعیت این است که ما هنوز دو یا سه ماه یا بیشتر فرصت داریم تا با تأثیر واقعی ویروس بر روی تقاضا مقابله کنیم. و اکنون ، ویروس در حال رشد است.”

در دهه گذشته ، بیشتر حفاری ها بر روی نفت متمرکز شده است ، اما اکنون حتی با گاز طبیعی شکاف وجود دارد زیرا قیمت کالاها در سال 2020 مقاومت بیشتری دارند.

در حالی که CAODC پیش بینی می کند در سال 2021 چاه های بیشتری حفر شود ، Scholzsaidforecasts همیشه می تواند تغییر کند.

“ما امیدواریم که این صفحه آهنگ است که پخش می شود ، اما صنعت می تواند به طور بالقوه AC / DC را پخش کند ، یا ممکن است بلوز را پخش کند ، من کاملا مطمئن نیستم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *