شرکت های نفت و گاز تولید خود را با ادامه آتش سوزی در آلبرتا کاهش می دهند

برخی از تولیدکنندگان نفت و گاز در آلبرتا به دلیل آتش‌سوزی‌های جنگلی در سراسر استان تولیدکننده انرژی، تولید خود را موقتاً متوقف می‌کنند.

با شعله‌ور شدن بیش از 100 آتش‌سوزی فعال در سراسر آلبرتا و وضعیت اضطراری استانی، شرکت‌های نفت و گاز که در بخش‌های غربی و شمال غربی استان فعالیت می‌کنند، کارگران را جابجا کرده و عملیات را متوقف کرده‌اند.

شرکت کرسنت پوینت انرژی که فعالیت های قابل توجهی در بازی نفت سبک Kaybob Duvernay دارد، روز دوشنبه اعلام کرد که به طور موقت تولید روزانه حدود 45000 بشکه معادل نفت در مناطق آسیب دیده را متوقف کرده است.

شرکت Vermilion Energy حدود 30,000 بشکه در روز تولید خود را تعطیل کرده است، در حالی که Paramount Resources Ltd. یکشنبه اعلام کرد فعالیت های آن در مناطق Grande Prairie و Kaybob تحت تأثیر قرار گرفته و حدود 50,000 بشکه در روز تولید را به طور موقت کاهش داده است.

زمان از سرگیری تولید مشخص نیست

Tourmaline Oil Corp، بزرگترین تولیدکننده گاز طبیعی کانادا، روز دوشنبه گفت که اعضای کارکنان خود و خانواده های آنها با خیال راحت از برخی از تاسیسات و خانه های عملیاتی در Edsonarea خارج شده اند. تورمالین 9 کارخانه فرآوری گاز را در این منطقه تعطیل کرده است.

شرکت Cenovus Energy در ایمیلی اعلام کرد که تولید خود را با خیال راحت تعطیل کرده و کارخانه‌های خود را در برخی از حوزه‌های کسب و کار متعارف خود متوقف کرده است.

شرکت‌های دیگری که تولید خود را تعطیل کرده‌اند عبارتند از PipestoneEnergy Corp. که به طور موقت تقریباً 20000 بشکه در روز تولید خود را در منطقه Grande Prairie کاهش داده است، و Kiwetinohk Energy که اکثر فعالیت‌های Placid خود را «در پاسخ به وقفه‌های شخص ثالث پایین دستی» تعطیل کرده است. که در مجاورت آتش سوزی آلبرتا هستند.

اکثر شرکت های آسیب دیده تاکنون هیچ خسارتی به زیرساخت ها یا دارایی های خود گزارش نکرده اند. Vermilion Energy گفت که ارزیابی تا به امروز نشان دهنده آسیب “حداقل” به زیرساخت های کلیدی است.

قدم زدن خانواده در خارج از مرکز پذیرش اضطراری آتش‌سوزی‌های ادمونتون ۲۰۲۳
تخلیه‌شدگان آتش‌سوزی روز یکشنبه در مرکز تخلیه در ادمونتون تدارکات دریافت می‌کنند. (جیسون فرانسون / مطبوعات کانادا)

مشخص نیست که شرکت های نفت و گاز چه زمانی می توانند فعالیت خود را در مناطق آسیب دیده از سر بگیرند.

جیسون بوویر، تحلیلگر Scotiabank، در یادداشت صبحگاهی به مشتریان گفت که کرسنت پوینت به تنهایی می تواند شاهد کاهش حدود چهار درصدی جریان نقدی هر سهم خود در سال 2023 به دلیل تأثیرات آتش سوزی باشد، با این فرض که تولید KaybobDuvernay این شرکت برای باقی مانده سه ماهه دوم متوقف شود.

حدود 29000 نفر به دلیل آتش سوزی جنگلی مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

دانیل اسمیت، نخست‌وزیر آلبرتا روز شنبه وضعیت اضطراری استانی را اعلام کرد.