طرفداران برای ‘نتایج بهداشتی ضعیف تر’ در مناطقی که توسط COVID-19 آسیب دیده است ، آماده هستند

ده ماه پس از گزارش اولین مورد COVID-19 توسط تورنتو ، نزدیک به 40،000 نفر در سراسر شهر عفونت های ویروسی کرونا را تأیید کرده اند.

آنچه کمتر مشخص است این است که چه تعداد از بازماندگان برای مدت چند ماه یا حتی سالها تحت تأثیر بیماری خود قرار خواهند گرفت.

دکتر آیلین دو ویلا ، پزشک بهداشت تورنتو ، در ماه نوامبر گفت: “ما به طور فزاینده از کسانی که از عواقب طولانی مدت رنج می برند ، می شنویم.”

بهبودهای طولانی مدت پس از گذراندن زمان در بخش مراقبت های ویژه یا علائم طولانی مدت پس از یک عفونت خفیف تر ، ارائه دهندگان محلی مراقبت های بهداشتی موارد مختلفی را مشاهده می کنند.

و در برخی از جوامع متضرر تورنتو ، نگرانی ها در مورد حمایت های طولانی مدت با احتساب نرخ بالای عفونت برای برخی از ساکنان در حال افزایش است.

میشل وستین ، تحلیلگر ارشد مرکز بهداشت جامعه بلک کریک گفت: “به همین دلیل آنها نتایج سلامتی ضعیف تری خواهند داشت.”

سالها “موانع سیستمی”

یک تجزیه و تحلیل بهداشت عمومی تورنتو نشان داد که چندین محله با درآمد پایین در بالاترین میزان آزمایش قرار دارد که با آزمایش Mount Vive Olive-Silverstone-Jamestown و نزدیک به یک در پنج آزمایش جمع آوری ویروس مثبت است.

سایر مناطق در گوشه شمال غربی ، از جمله Black Creek که دارای میزان مثبت آزمون در حدود 14 درصد است ، داده های اخیر نشان می دهد که به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند.

وستین خاطرنشان کرد: همسایگی در شمال غربی از نظر جسمی فاقد حمایت جامعه و مراقبت های بهداشتی و جمعیت ویژه ای است که اغلب در ساختمان های آپارتمانی شلوغ یا خانه های چند نسلی زندگی می کنند.

وی افزود: “ما می دانیم که این جامعه سالهاست که از موانع سیستمیک رنج می برد.”

طبق گفته وستین ، هرگونه تأثیر طولانی مدت در سلامت از COVID-19 ، لایه اصلی همه چالش های دیگر خواهد بود.


(اخبار CBC)

از یک طرف ، این می تواند به معنای ماه های توانبخشی مورد نیاز پس از لوله گذاری در یک بخش مراقبت های ویژه باشد ، موضوعی شناخته شده برای انواع بیماری ها فراتر از COVID-19.

وستین خاطرنشان کرد: بهبودی طولانی مدت از یک بیماری جدی می تواند مانع از بازگشت کسی به کار شود ، و بیشتر باعث فشار مالی در مورد مشکلات بهداشتی کسی می شود.

همچنین یک جامعه آنلاین درحال رشد “حمل کنندگان طولانی” همچنین علائم طولانی مدت پس از عفونت اولیه ، از خستگی تا مشکلات تنفسی تا سردرد را ثبت می کند و خواستار تحقیقات بیشتر در مورد اثرات ماندگار COVID-19 است.

به گفته دی ویلا ، درک طیف کاملی از علائم زمان می برد تا مشخص شود چه نوع پشتیبانی برای رساندن افراد به “سلامتی مطلوب” مورد نیاز است.

وی گفت: “این یکی از موضوعاتی است که ما به طور طولانی مدت دنبال خواهیم کرد ،” و موضوعی که من می دانم برای رسیدگی صحیح به همکاری با بخش مراقبت های بهداشتی و بسیاری دیگر نیاز است “


پشتیبانی برای اطمینان از “سلامت مطلوب”

وقتی صحبت از این است که چه کسی می تواند بیشتر تحت تأثیر نتایج بهداشتی ضعیف قرار گیرد ، ارقام بهداشت عمومی تورنتو نشان می دهد که ویروس ویروس بر ساکنان کم درآمد و در اقلیت شهرها تأثیر می گذارد.

پرو گفت: “مهمترین شاخص وضعیت سلامتی شما کد ژنتیکی شما نیست ، بلکه کد پستی شماست.” جو کریسی ، رئیس هیئت بهداشتی شهر.

“جایی که زندگی می کنید ، شغلی که دارید ، نوع مسکونی که در آن می خوابید.”


کریسی گفت که جمع آوری داده های مداوم در مورد مشخصات جمعیتی که بیشترین ضربه را به COVID-19 خورده است ، برای اطلاع رسانی در مورد پاسخ های بهداشت عمومی در طول بیماری همه گیر و مدتها بعد از آن بسیار مهم است.

وی افزود: “اگر دولت ها داده ها را جمع آوری نكنند ، هیچ فشاری برای اصلاح آنها وجود ندارد.”

وکیل مدافع و دانشجوی پزشکی دانشگاه تورنتو سمیر بول اظهار داشت: اما درک اینکه چه جوامعی می توانند با فقیرترین نتایج بهداشتی از این بیماری همه گیر مواجه شوند ، تنها یک مرحله است.

دانشجوی پزشکی دانشگاه تورنتو سمیر بول اعتبار خانواده و جامعه وی را بخاطر اینکه وی را از زندگی خشونت آمیز دور نگه داشته است اعتبار می داند. و گرچه او از حمایت بیشتر شهر برای اقدامات ضد خشونت استقبال می کند ، اما او می گوید 6 میلیون دلار سرمایه گذاری اضافی به اندازه کافی دور نمی شود و جوانان را به عنوان “اولویت” قرار نمی دهد. (لورن پلی / اخبار CBC)

بول در حالی که در رکسدیل بزرگ می شد ، اظهار داشت که از نزدیک شاهد کمبود مراکز و منابع اجتماعی و بی اعتمادی آشکار به سیستم مراقبت های بهداشتی در بین ساکنان است.

وی گفت ، حمایت های بیشتر جامعه برای رفع این مشکلات مداوم و حمایت از تعداد روزافزون بازماندگان COVID-19 و خانواده های آنها بسیار مهم است.

وی پرسید: “اگر این مسائل را از ابتدا نبینید ، چطور می خواهید آنها را حل کنید؟”


(گرافیک خبری CBC)

این مجموعه در حال بررسی این است که چگونه همه گیر COVID-19 می تواند در سال های پیش رو تورنتو را تغییر شکل دهد. با پیشنهادات خود در مورد موضوعات یا محله هایی که می خواهید آنها را پوشش دهید در تماس باشید.