طرفداران معلولیت می گویند لایحه کمک به مرگ در محافظت از کانادایی های آسیب پذیر موفق نیست

مدافعان کانادایی دارای معلولیت هشدار می دهند که این امر باعث بی ارزش شدن زندگی افراد آسیب پذیر می شود و هشدار می دهند که این لایحه زندگی افراد آسیب پذیر را بی ارزش می کند.

راجر فولی در سخنرانی خود با نمایندگان مجلس در کمیته عدالت از طریق زوم از تخت بیمارستان خود در لندن ، اوت. وی گفت که از مراقبت مناسب محروم شده و “مجبور” شده است که MAID را انتخاب کند زیرا نیازهای مراقبت های حاد وی بیش از حد برای کارکنان بیمارستان است.

فولی ، که از یک اختلال عصبی غیر قابل درمان رنج می برد ، گفت که به او گفته شده است که باید 1800 دلار در روز هزینه بیمارستان را بپردازد یا با ترخیص اجباری روبرو شود ، حتی اگر حمایت های لازم برای زندگی در خانه را نداشته باشد.

وی گفت: “دستیابی به مرگ كمك آسان تر از حمایت معلولیت ایمن و مناسب برای زندگی است.”

راجر فولی ، که از یک بیماری عصبی غیر قابل درمان رنج می برد ، از نمایندگان مجلس می خواهد که در زمینه مرگ و میر کمک های پزشکی را گسترش ندهند تا افراد معلول به زندگی خود پایان دهند. او امروز از طریق زوم از تخت بیمارستان خود در لندن ، انت با کمیته عدالت کمونز صحبت کرد. (اخبار CBC)

فولی ، که اکنون 45 ساله است و به مراقبان خود در زمینه غذا و دارو بستگی دارد ، گفت وقتی کارکنان بیمارستان به او توصیه کردند گزینه MAID یک گزینه است ، این مسئله را “تهدید” می داند. وی از نمایندگان کمیته خواست تا “پشت به” کانادایی های آسیب پذیر و مسن نکنند.

فولی پرونده هایی را علیه دولت های استانی و فدرال به دلیل محرومیت از دسترسی وی به مراقبت ارائه داده است. وکیل وی کن برگر به سی بی سی گفت که این پرونده ها همچنان فعال هستند اما ممکن است بسته به قانونگذاری و تغییر سیاست های دولت اصلاح شود.

دولت C-7 را در ماه فوریه در پاسخ به دادگاه عالی كبكرولینگ در سپتامبر 2019 معرفی كرد ، كه طبق آن پیش شرط قانون برای كمك به مرگ كه فردی كه خواهان آن است باید با مرگ طبیعی “قابل پیش بینی” روبرو شود مغایر قانون اساسی است. در این لایحه پیشنهاد شده است که این شرط حذف شود و همچنین افرادی که تنها بیماری زمینه ای آنها روانی است ، رد صلاحیت می شوند.

آخرین مهلت 18 دسامبر برای قانون جدید MAID پیش رو است

پس از دریافت پسوندها به دلیل اختلالات ناشی از همه گیر جهانی ، دولت اکنون در تلاش است تا ضرب الاجل 18 دسامبر را برای تصویب قانون جدید دنبال کند.

راب مور ، منتقد عدالت محافظه کار ، با ابراز تاسف از کاهش قابل توجه زمان در دسترس نمایندگان مجلس برای بررسی موضوع “مرگ و زندگی”. اگر دولت اختلاف نظرهای فاحشی داشته باشد ، دولت نگران است که به اشتباه مسئله را به عنوان “پرونده ای مفتوح و بسته” مطرح می کند.

کریستا کار نائب رئیس سابق Inclusive Canada ، سازمانی است که به نمایندگی از کانادایی های دارای معلولیت ذهنی فعالیت می کند. جامعه Sesaid جامعه معلولین کانادایی و خانواده های آنها مدتهاست که می ترسند داشتن معلولیت دلیل قابل قبولی برای “خودکشی ارائه شده توسط دولت” باشد.

وی گفت: “بیل C-7 بدترین کابوس ما است” و افزود که برابر دانستن مرگ کمک به یک حق برابری “توهین اخلاقی” است.

کار گفت اعضای خانواده نگران هستند که عزیزانشان MAID را برای پایان دادن به درد و رنج خود انتخاب کنند زیرا احساس می کنند چاره دیگری ندارند. وی گفت که این وضعیت مسئولیت رهبران سیاسی را برای ارائه خدمات درمانی کافی ، مسکن و درآمد از بین خواهد برد.

وی گفت: زندگی افراد معلول به اندازه سایر ابعاد بشریت برای یکپارچگی خانواده انسانی لازم است و این تهدید زندگی معلولان تهدیدی برای همه ما است.

مشاوره گزینه ها به بیماران

جولی کمپبل ، یک پرستار پزشک که موارد MAID را ارزیابی و کمک می کند ، گفت که توصیه به بیماران در مورد گزینه هایشان ، همان تشویق آنها برای انجام یک روش جایگزین نیست.

وی گفت: “من معتقدم تفاوت زیادی در زبان ما وجود دارد بین اینکه بگوییم چیزی در دسترس است و بگوییم کسی پس از آن حکم می دهد یا به روشی خاص احتیاج دارد یا باید انجام دهد فقط به این دلیل که موجود است.”

وزیر دادگستری دیوید لامتی تأکید کرده است که اقدامات محافظتی برای محافظت از افراد آسیب پذیر ادامه خواهد داشت.

قانون اصلاح شده ایجاب می کند که فرد متقاضی MAID کاملاً مطلع باشد و “گزینه های درمانی معقول و موجود را مورد توجه جدی قرار دهد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *