ظروف مسی زنجان.

ظروف مسی زنجان.

شیره درختی به نام بنه یا درختان پسته وحشی که به طور طبیعی در پاییز خارج می شود، سقز نامیده می شود. زنجانی ها از سقز به عنوان آدامس و همچنین برای رفع بوی بد دهان، پوسیدگی دندان و مشکلات گوارشی استفاده می کنند. پماد ساخته شده از سقز را می توان روی زخم ها زد.


زنجان را به سقز خود نیز می شناسند که به طور طبیعی از شکاف درختان پسته وحشی بیرون می ریزد. به عنوان جایگزینی برای آدامس، سقز به هضم غذا و رفع بوی بد دهان کمک می کند، از پوسیدگی جلوگیری می کند و قند را هضم می کند. کاربردهای مرکب مانند درمان زخم ها با آن است.

درختان پسته در پاییز از طریق شیره ای که تولید می کنند سقز تولید می کنند. می توانید مانند آدامس این ماده خوراکی را بخورید و از خواص دارویی آن بهره مند شوید. روغن سقز به عنوان هضم کننده غذا، پیشگیری از پوسیدگی دندان ها، مرهم زخم ها و خوشبو کننده نفس و دهان شویه استفاده می شود.

شیره درختی به نام بانه که معمولاً یک درخت پسته وحشی است به سقز معروف است.سقز به طور طبیعی در فصل پاییز بیرون می آید. سقز علاوه بر آدامس، خواص دارویی نیز دارد، مانند قابل هضم غذا، جلوگیری از پوسیدگی دندان و از بین بردن باکتری ها. قیمت ظروف مسی زنجان زخم ها می توانید پماد درخت چای بمالید.

شکاف پاییزی در تنه درخت بنه (پسته وحشی) سقز رزین آزاد می کند. سوغات زنجان زردچوبه است که مردم آن را مانند آدامس می جویدند. علاوه بر این، جویدن سقز علاوه بر ایجاد حس پیری از بوی بد دهان و پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.