فایل های Vice Media Group برای حفاظت از ورشکستگی

Vice Media Group که برای وب‌سایت‌هایی مانند Vice و Motherboard محبوب است، روز دوشنبه درخواست حمایت از ورشکستگی را داد تا فروش خود را به گروهی از وام دهندگان مهندسی کند و سال‌ها مشکلات مالی و خروج مدیران ارشد را محدود کند.

Vice گفت که کنسرسیوم وام دهنده که شامل گروه سرمایه گذاری Fortress، Soros Fund Management و Monroe Capital می شود، حدود 225 میلیون دلار آمریکا را در قالب یک پیشنهاد اعتباری برای تقریباً تمام دارایی های شرکت ارائه می دهد و همچنین در زمان بسته شدن، بدهی های قابل توجهی را متقبل می شود.

طبق یک پیشنهاد اعتباری، طلبکاران می توانند بدهی تضمین شده خود را به جای پرداخت نقدی، با دارایی های شرکت مبادله کنند. طبق پرونده دادگاه، این شرکت دارایی ها و بدهی های خود را در محدوده 500 میلیون دلار تا 1 میلیارد دلار فهرست کرده است.

«بستانکاران آن را می گیرند [Vice] توماس هیز، رئیس شرکت سرمایه گذاری گریت هیل کپیتال، گفت: با یک تخفیف بسیار زیاد و ما متوجه خواهیم شد که آیا آنها می توانند با ساختار سرمایه بسیار باریک تری که از ورشکستگی خارج می شود قابل دوام باشند یا خیر.

Vice گفت که تعهداتی برای تامین مالی بدهکار در اختیار از وام دهندگان و همچنین رضایت به استفاده از بیش از 20 میلیون دلار به صورت نقدی دریافت کرده است که به گفته وی برای تامین مالی کسب و کار خود در طول فرآیند فروش “بیش از کافی” خواهد بود.

اخراج های اخیر

تشکیل پرونده ورشکستگی در بحبوحه یک دوره چالش برانگیز برای چندین شرکت فناوری و رسانه انجام می شود، زیرا آنها در ماه های اخیر به دلیل اقتصاد متلاطم و بازار ضعیف تبلیغات به کوچک سازی متوسل شده اند.

Vice، با دفتر مرکزی در شهر نیویورک، در میان گروهی از سرمایه‌گذاری‌های رسانه‌های دیجیتالی بود که به سرعت در حال رشد بودند که زمانی ارزش‌گذاری‌های غنی را به دست می‌آوردند، زیرا مخاطبان هزاره را جذب می‌کردند. این نشریه در کنار بنیانگذارش، شین اسمیت، که امپراتوری رسانه ای خود را از یک مجله کانادایی در مونترال ساخت، به شهرت رسید.

در ماه آوریل، این شرکت اعلام کرد که برنامه تلویزیونی محبوب را لغو خواهد کرد معاون خبر امشب به عنوان بخشی از یک تجدید ساختار گسترده تر که منجر به کاهش مشاغل در سراسر تجارت خبری جهانی شرکت رسانه دیجیتال می شود.

ماه گذشته، BuzzFeed Inc اعلام کرد که بخش خبری خود را که به دلیل پوشش بی‌احترامی و کاوشگر مشهور بود، تعطیل می‌کند، اما در نهایت تسلیم چالش‌های مدل کسب‌وکار دیجیتال اول خود شد.

هیز گفت: «این آب و هوا همراه با یک محیط دشوار برای افزایش سهام به دلیل نرخ‌های بالاتر، برخی از بازیگران کوچک‌تر را به مرتع می‌برد.